Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 21 минути, Колев60 написа:

Ти като стоиш, понякога измисляш такива щуротии, че хората могат да се напикаят от смях.

SSD - то на "това животно" не е стандартно 2,5 инчово,а е 1,8 инча. Някой да е виждал в България да се продават поне до сега?

Стеф, дори да има начин да му се сложи SSD, останалите параметри куцат. Всичко се обезмисля. Знам и на мен ми е криво да изхвърлям работещи машини. Когато закрихме междууличщния център подгребахме доста от тях. Да имам в момента страри машини, които работят. С тях си стартирам стари програми и игри, но за рабора в интернет, филми, пощи, браузване е немислимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Стеф, дори да има начин да му се сложи SSD, останалите параметри куцат. Всичко се обезмисля. Знам и на мен ми е криво да изхвърлям работещи машини. Когато закрихме междууличщния център подгребахме доста от тях. Да имам в момента страри машини, които работят. С тях си стартирам стари програми и игри, но за рабора в интернет, филми, пощи, браузване е немислимо.

Съседа ми, миналата година есента донесе 2 чисто нови такива от Австралия. Купил ги е за 90$ двете, с фактура.Беше ми оставил единият за преинсталация, като си мислеше, чес Win 10  ще му е най добре.  Абсолютно нищо не става от този модел в днешно време. И не е 1 слот , а са 2. Може да се добави още една банка, но тя тук му струва пртдесетина лева. Увери се , че телефона му е по добър от тези дрънкулки и ги пързулна в Горна Оряховица на битака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

SSD - то на "това животно" не е стандартно 2,5 инчово,а е 1,8 инча.

https://liliputing.com/2012/03/asus-eee-pc-x101ch-netbook-teardown.html

преди 2 часа, Емил Костов написа:

AUTOCAD - Хайде стига глупости.  Ето изискванията за аутокад. За съжаление старите версии не работят. Мозилата даже и портативна не може да отваря доста нови приложения. Време е просто всеки да признае, че старата техника е умряла и не може да се използва.

Коя стара версия не работи?

Мозила - приложения?

Винаги можеш да измислиш за какво да ползваш старата техника!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вместо 1.8" беше 2.5" щеше да стане работата, защото има едно жуотно, казва се Swap file или Paging file. Пък и явно може да се добави още RAM...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека автора на темата да зареди едно Puppy от флаш памет и да сподели ! Качвал съм на подобно Dell-че и се работи . Да , определено трябва да се ползва браузър с таб до два !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за някоя линукс дистрибуция. Фейса стана тежък поради многото съдържание с което го блъскат. Windows XP отдавна не се поддържа от софтуера. 7цата е мъка с тая плочка рам.

PS: В момента карам с един 10 годишен лаптоп acer. 4g ram, двуядрен амт котлон и го чакам да спре да пали. Пържи се професора до 105 градуса и въпреки това още живее. Не се знае кога е бил последно на профилактика. Какво е това нещо, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Емил Костов написа:

Хайде сега да прочетеш малко по-горе и да видиш, че на тази машина РАМ повече не може да и се поставя. Така е направена хардуерно. За SSD даже няма и да коментирам, щото ще се чуди какво е това животно.

Заради едното може ли? Moже Емо.
Процесорът е Intel Atom N2600. Той е 64bit, двуядрен и може да адресира до 2.44GB DDR3. Трябва рам донор. Плочка 2GB с четири чипа + spi за тях.
Заводската се разпоява и на нейно място се запоява донорската. spi не е задължително, ако има програматор да се свали дъмп и пренапише заводския spi.
Остава, да се редактира bios-а с HEX-редактор. Да се промени стринга с обем памет - от 1 на 2 Край!

Що се касае твърдия диск, при мен бе стандартен 2.5', но 7mm висок. Така че ssd никакъв проблем. В крайна сметка може да се пъхне една гола платка, без корубата, която и без това души охлаждането.

За система.
Тогава го мъчих с Lubuntu/Xubuntu 14.04. и греда. Нямаше драйвер на видеото, заради intel-картата, а още крив звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нетбукче на 100 години, 32-бит. Дебиан 10 с xfce.Според мен може и по-добре даже.То беше. Взех, че направих глупостта да му дам ъпгрейд и заради това така се представя.

http://store.picbg.net/pubpic/7E/A5/3d2a330e63367ea5.png

Дебиан 8/9, примерно, да е. А, и не е почистван отвътре никога нетбука. Беше с Уин 7 Стартер, но го махнах. И между другото и с нея не се държеше толкова зле, но чист Дебиан с XFCE, ако не правите глупостта като мн да му давате ъпгрейд, ще е ок. Филми, либреофис, всичко си бачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Колев60 написа:

Ти като стоиш, понякога измисляш такива щуротии, че хората могат да се напикаят от смях.

Многознайко вие тука като видите тема за слаб лаптоп и човека търси съвет или помощ и започвате старите кучета да го нападате като вълци ти много си погледнал машината на живо да викаш , че не става трябва нова да за жалост така са повечето майстори в сервизите като няма акъл как да го оправи вика оправяй се купувай нов .

преди 3 часа, Profruit написа:

За SSD даже няма и да коментирам, щото ще се чуди какво е това животно.

Ей го другият ти мислиш , че само ти ли знаеш какво е ССД ? да те светна децата вече знаят многознайко . Знаят каква мощност има и , че са по добри от хардовете . Бре бре ако си докарам една от моите машини при вас ще се бавите с ремонта сигурно 6 месеца :D a иначе тука силни кой бил разбирал и кой не .

преди 4 часа, Eclipse2G написа:

Още един глас за някоя линукс дистрибуция. Фейса стана тежък поради многото съдържание

Аз съм на стар лаптоп с ОС 7 и използвам фейс от екслпорер 11 но по някога като чатам с някой с мозила рядко използвам Messanger на телефона .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, ако разбирам няма да питам тук а щях да си го направя. Защо тръгвате да нападате това е старо това е ново това е за боклука.  Като идете на лекар  лекаря какво ви казва " боли те пръста махаме ръката ти и без това не можеш да я ползваш". Исках мнение за каква, как Вие нападате. Ако разбирах няма да питам този смешен за ВАС въпрос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, avent написа:

Хора, ако разбирам няма да питам тук а щях да си го направя. Защо тръгвате да нападате това е старо това е ново това е за боклука.  Като идете на лекар  лекаря какво ви казва " боли те пръста махаме ръката ти и без това не можеш да я ползваш". Исках мнение за каква, как Вие нападате. Ако разбирах няма да питам този смешен за ВАС въпрос!

ОК. Има един жокер който не си пробвал. Дръпни това чудо (линукс е), запиши го на флашка с ето това нещо и пробвай как е. Нема нужда да инсталираш линукса - направо от флашката тръгва, но да знаеш, че като го инсталираш ще работи по-добре.

Пробвай да влезеш във форума и да напишеш коментар. Пробвай да изгледаш някое клипче в тубата. Ако стане, връщам си назад думите за лaйнyкса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Screenshot1.png

Screenshot2.png

Screenshot3.png

No comment !

Ubuntu Bionic x86 32-bit BionicPup32 8.0 - едно ядро и 1ГБ ram !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, adersa написа:

Аз съм на стар лаптоп с ОС 7 и използвам фейс от екслпорер 11 но по някога като чатам с някой с мозила рядко използвам Messanger на телефона .

Месинджъра не е проблем, а САМИЯ УЕБСАЙТ facebook.com.  Това две различни услуги. Във фейса, всяка секунда, някои идиот качва картинка, снимка или линк към някоя новина. И след 10 секунди ако я потърсиш, няма да я намериш, защото... всяка секунда някой нещо качва. Именно това "качване на информация" бави старите машини. Новите браузери не обичат и не поддържат стари операционни системи. При автора е стара ОС, защото му е стар хардуера. А харда и софта винаги върват ръка за ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Screenshot1.png

Screenshot2.png

Screenshot3.png

No comment !

Ubuntu Bionic x86 32-bit BionicPup32 8.0 - едно ядро и 1ГБ ram !

Я пробвай да отвориш фирефокс, либре офис и влс едновременно. Един пич твърди, че на едно ядро и 1 гб рам успява да ги отвори и то докато се ъпдейтва, с МХ Линукс 18, и то на eeePC като на автора.

eeepc-mx-sweet.jpg

eeepc-mx-apps-1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, avent написа:

Да сравняваш човешки пръст и плочка памет, не става. Колегите вече ти(вкл.и аз) обясниха какво е положението. От Windows базираните системи, общо взето си греда. Остава ти някой лек линукс да сложиш и ще ти работят уеб браузерите с последна версия. Няма нищо вечно. Просто ти е доста слаба машината, а софтуера прогресира. Хардуера изостава. Лаптопчето ти просто няма хубаво охлаждане, и като му сложиш нещо тежко като 7-ца и хардуера загрява, машината става бавна и можеш да се гръмнеш. Точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

Я пробвай да отвориш фирефокс, либре офис и влс едновременно. Един пич твърди, че на едно ядро и 1 гб рам успява да ги отвори и то докато се ъпдейтва, с МХ Линукс 18, и то на eeePC като на автора.

Аз твърдя и показвам , че за браузване и не многозадачност ще станат нещата с конкретното линукс дистро , че някои не вярват ! Просто трябва по-умерено да се ползва машинката съобразно слабият и стар хардуер !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Месинджъра не е проблем, а САМИЯ УЕБСАЙТ facebook.com.  Това две различни услуги. Във фейса, всяка секунда, някои идиот качва картинка, снимка или линк към някоя новина. И след 10 секунди ако я потърсиш, няма да я намериш, защото... всяка секунда някой нещо качва. Именно това "качване на информация" бави старите машини. Новите браузери не обичат и не поддържат стари операционни системи. При автора е стара ОС, защото му е стар хардуера. А харда и софта винаги върват ръка за ръка.

То само фейса да е тежък ами другите сайтове с реклами и многото съдържание и те на същото дередже .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Да сравняваш човешки пръст и плочка памет, не става. Колегите вече ти(вкл.и аз) обясниха какво е положението. От Windows базираните системи, общо взето си греда. Остава ти някой лек линукс да сложиш и ще ти работят уеб браузерите с последна версия. Няма нищо вечно. Просто ти е доста слаба машината, а софтуера прогресира. Хардуера изостава. Лаптопчето ти просто няма хубаво охлаждане, и като му сложиш нещо тежко като 7-ца и хардуера загрява, машината става бавна и можеш да се гръмнеш. Точка.

Става, защото Аз ВИ питам а ВИЕ нападате. Що се отнася до гръмването имате си семейство гърмете се си се във вас.

Благодаря на трима човека от тук разбрали поста ми и помоща им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, avent написа:

Става, защото Аз ВИ питам а ВИЕ нападате. Що се отнася до гръмването имате си семейство гърмете се си се във вас.

Благодаря на трима човека от тук разбрали поста ми и помоща им.

Човек, не се засягай. Аз също имам стар лаптоп на 10 години. Тегаво ми е, защото грее като фурната на баба, ама има 10ка и Линукс. Това е положението. В момента съм си взел нова кола и парите отиват там. Няма и телефона да сменям скоро. Просто това което имаш е компромисен вариант. Стария хардуер върви със стара ОС. В твоя случай Windows XP вече отдавна не се поддържа. А за по-нов Windows просто ще се мъчиш със него, защото той е правен за по-мощен хардуер. Windows 7 Starter е толкова орязан, че не ми се коментира. Въпреки това, пак си е тежък за твойто лаптопче. А и на него му резнаха кранчето(на 7цата). Може да се поддържа от браузерите година-две и после спират.

преди 3 часа, adersa написа:

То само фейса да е тежък ами другите сайтове с реклами и многото съдържание и те на същото дередже .

Повечето реклами се блокират с добавки като uBlock origin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Eclipse2G написа:

Човек, не се засягай. Аз също имам стар лаптоп на 10 години. Тегаво ми е, защото грее като фурната на баба, ама има 10ка и Линукс. Това е положението. В момента съм си взел нова кола и парите отиват там. Няма и телефона да сменям скоро. Просто това което имаш е компромисен вариант. Стария хардуер върви със стара ОС. В твоя случай Windows XP вече отдавна не се поддържа. А за по-нов Windows просто ще се мъчиш със него, защото той е правен за по-мощен хардуер. Windows 7 Starter е толкова орязан, че не ми се коментира. Въпреки това, пак си е тежък за твойто лаптопче. А и на него му резнаха кранчето(на 7цата). Може да се поддържа от браузерите година-две и после спират.

Повечето реклами се блокират с добавки като uBlock origin.

Аз използвам Adblock за интернет експлорер и съм доволен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

Аз използвам Adblock за интернет експлорер и съм доволен .

Щом върши работа....аз експлорера съм го намразил още от времето на Windows XP. Май беше 6-та версия. Мамка му и.... на нова инсталация, отварям ИЕ, за да дръпна мозилата и нашия зависва зверски. Наложи се през TM да го затворя.

Но нека видим автора какво реши в крайна сметка. Ще се мъчи ли машината или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, avent написа:

Става, защото

Добре де човеко, отвори го и кажи какъв е диска и наистина ли има още един слот за памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

Добре де човеко, отвори го и кажи какъв е диска и наистина ли има още един слот за памет?

По-глупав съвет няма как да дадеш!

За какво му е да отваря лаптопа за да види диска? Всеки диск има модел, а модела има подробно описание в интернет.

Crystal DiskInfo - с тази програма ще видим и дали диска е здрав, да не се окаже още един проблема.

За паметта по-горе дадох връзка към разглобения лаптоп.

Питащия не разбира от компютри, това не е да отвориш хладилника и да видиш дали светва лампичката ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-глупав пост няма как да дадеш. :)

По-горе има постова за 2.5 диск и за още един слот за RAM. Защо не оплюеш тях, я? :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

По-глупав пост няма как да дадеш. :)

По-горе има постова за 2.5 диск и за още един слот за RAM. Защо не оплюеш тях, я? :angry:

Защото това което те казват няма да повреди лаптопа на питащия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...