Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп не тръгва след ръчно изключване

Препоръчан отговор

Здравейте,

По време на преинсталация на Lenovo g500 ми даде черен екран на етапа копиране на файлове или инсталиране (не съм сигурен). Като даде черен екран го оставих още 30-40 мин ако инсталира поне да завърши (по-късно се сетих, че този номер ми го напряви и предния път като го преинсталирах). Рестартира се, ако не се лъжа, постоя още и го спрях ръчно, защото товя бе предложението, което намерих в нета. След това ръчно спиране не тръгва. Пробвах 2 пъти по 20-30 секунди без батерия и ЮСБ, само на зарядно да тръгне, но няма. Пробвах без харддиск, в случай, че той е чао -- няма ефект (приготвил бях втори със sysprep). Някой сеща ли се какво още може да се направи, за да даде признак на живот?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало трябва да се провери дали зарядното зарежда и работи. Ако то е отказало и батерията се е изтощила е нормално да не тръгва самата машина. Друг вариант, който не изключвам е да е прегряван и в момента на самата инсталация да се е разпоил чипът на видеокартата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

преди 1 час, Емил Костов написа:

Като за начало трябва да се провери дали зарядното зарежда и работи. Ако то е отказало и батерията се е изтощила е нормално да не тръгва самата машина. Друг вариант, който не изключвам е да е прегряван и в момента на самата инсталация да се е разпоил чипът на видеокартата.

Зарядното бе тествано с мултицета и по опита може да се каже, че окей. Батерията досега не е дала признаци за проблем.

За прегряване, ддз – лаптопа е на осмокласник и не е бил жален. Някак си не смятам, че от една инсталация ще даде фира.

преди 2 минути, Raze написа:

Не тръгва - по-точно? Излиза ли нещо на екрана, някакви индикации/звуци при включване?

Не го докарва до splash screen. Няма индикации като да мига caps lock-a пет пъти или да издава някакви звуци. Всъщност единственото нещо, което светва, е един LED за една секунда при включване, перките не тръгват – ако е важно после мога да обясня с точност кое светва защото сега не е пред мен.

Редактирано от Chilipaprika (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да извадиш батерията и да го оставиш изключен за няколко минути, след това пробвай само на зарядно дали ще тръгне. Но както казваш, че и друг път е имало подобни проблеми - сервиз, въпреки че може да му е дошло времето. Особено ако е бил прегряван често и не е чистен редовно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако лаптопът е прегряван систематично или е тръскан ( удрян) като нищо може да се е отлепил чипът  на видеокартата. Просто по време на преинсталацията се е разпоил окончателно. Разбира се предположение, но напълно реално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Но както казваш, че и друг път е имало подобни проблеми - сервиз, въпреки че може да му е дошло времето. Особено ако е бил прегряван често и не е чистен редовно.

За угасването при преинсталация ако си спомням правилно, преди повече от година като съм го правил, го бях оставил така, с включен ЛАН, угасна горе съм посочил кога и накрая реши че ще светне при създаването на потребител. Не знам как да си го обясня освен драйвъри.

Снощи по същия начин, само че не го изчаках докрай („край“ има само ако хипотезата горе е вярна) и го изключих. Сега какво се е прецакало...?

Миналата година харда е сменян в сервиз + почистване.

преди 2 часа, Raze написа:

Зарядното го мери под товар, на свободно няма как да разбереш дали работи нормално.

Измерването не го правих аз – може ли да поясниш как точно? Лаптопа го свързвам с кабела, меря на долу на буксата на модула или на буксата на лаптопа и гледам дали ще спадне като натисна power бутона? Така си го представям засега, като човек дето хабер си няма 😄

П. С. Мисълта ми беше как точно да го тествам под товар, при условие, че не светва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махни всякаква периферия, свали батерията, изключи захранването и задръж натиснат Power on/off бутона за поне 20 секунди. Върни захранването и пробвай да включиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, DarkEdge написа:

Махни всякаква периферия, свали батерията, изключи захранването и задръж натиснат Power on/off бутона за поне 20 секунди. Върни захранването и пробвай да включиш.

Да, пробвах няколко пъти. В първия пост се опитах да го спомена това, но ми се е изгубила мисълта. И съм писал, че съм задържал бутона с включено зарядно, което не е така 😄 точно обратното имах предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърсих по-конкретно за модела и мисля, че е дъното. Благодаря ви за съветите. Слагам каквото намерих за справка.

Lenovo G500 does not start; Lenovo G500s laptop won't turn on; lenovo g500 shut off and now it wont turn back on; G505s won't turn on

Заключението, което си вадя, е че дъната на тези модели им са слабо място, или то поне имат тенденцията да издават багажа при хард ресет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирал и браво, че ползваш чужди езици!

Вероятно ремонтът не си заслучжава, но има доста резервни части в него, а от диска можеш да извадиш необходимата информация.

Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре го метни до сервиз, ако работят въобще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване