Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Фейсбук ме логаутва през 2 минути

Препоръчан отговор

Здравейте,

От сутринта имам проблем с Фейсбук на лаптопа. Изкара ме от профила и ме накара да се логна отново. Това се повтори и втория или третия път се задейства проверка на сисгурността, което наложи да си сложа нова парола. След това проблемът продължи.

Писах им на съпорта, но не получих в кутията уведомление, че са го получили. Намерих и от един сайт линк към помощен център да им пиша без да съм логнат във Фейсбук. Досега отговор няма.

Почнах да търся в гугъл за този проблем и спрямо съветите, които прочетох, изтрих кеша и бисквитките в Гугъл Хром, но пак не се оправи. Когато изтрих бисквитките и се активира двуфакторното удостоверяване, но не ми изпрати код, а в същото време успях да вляза и без него. Усъмних се, че съм хакнат и почнах да разглеждам в настройките дали всичко е наред. Двуфакторното удостоверяване е включено и последните цифри на ГСМ-а ми са там. Погледнах и влизанията в системата, но не видях да е влизал друг освен мене. 

Пробвах с браузъра на Опера, но и там същото. Пробвах и на друг лаптоп, но и там ме логаутва през около 2 минути. 

В същото време на смартфона с Андроид нямам проблем с Фейсбук. Изпробвах от Фейсбук на лаптопа да премахна смартфона, за да видя какво ще стане. Логаутна ме и чрез двуфакторното удостовеярване ми изпрати код за влизане. За момента с Андроид нямам проблем. 

Ще съм ви благодарен, ако някой може да ми каже как да оправя този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, какви са лаптопите - с Windows 7, 10 ? ...

Chrome и Opera са почти едни и същи браузъри или най-малкото имат много общо.

Аз бих опитал с Internet Explorer и/или Microsoft Edge, а защо не и с Firefox.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, konstantinus написа:

В същото време на смартфона с Андроид нямам проблем 

Наивно е да те задължават за смениш паролата си.Глупост е да го направиш.Не е тайна,че това е метод за хакване на акаунт.Сега излез от акаунта от лаптопа.Изчисти му историята от браузъра,с маркирано всичко възможно.После от системата през контрол панел,мрежа и интернет,чистиш кеша.Накрая от работещият смартфон,през акаунта сменяваш пак паролата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, [email protected] написа:

Все пак, какви са лаптопите - с Windows 7, 10 ? ...

Chrome и Opera са почти едни и същи браузъри или най-малкото имат много общо.

Аз бих опитал с Internet Explorer и/или Microsoft Edge, а защо не и с Firefox.

Лаптопите са с Windows 7. Единият е с последната версия на Chrome, a другият с по-стара.

Може да инсталирам Edge и да пробвам, но не мисля, че ще се оправи.

преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Наивно е да те задължават за смениш паролата си.Глупост е да го направиш.Не е тайна,че това е метод за хакване на акаунт.Сега излез от акаунта от лаптопа.Изчисти му историята от браузъра,с маркирано всичко възможно.После от системата през контрол панел,мрежа и интернет,чистиш кеша.Накрая от работещият смартфон,през акаунта сменяваш пак паролата.

Някъде на втория или третия път от логаутването Фейсбук ми изписа "преглед на сигурността", понеже съм попаднал на фишинг измама. Направи ми преглед на профила от последните дни, дали това съм публикувал аз, дали аз съм добавил тези приятели в листата си и такива неща, след което ми даде да сложа нова парола.. 

Иначе съм с Windows 7 >  Control Panel > Network and Internet > Internet Options > Delete browsing history and cookies - затова ли става въпрос? То не е ли за Internet Explorer?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, konstantinus написа:

Иначе съм с Windows 7 >  Control Panel > Network and Internet > Internet Options > Delete browsing history and cookies - затова ли става въпрос? То не е ли за Internet Explorer?

Това е за системата.Чистиш кеша от там.

преди 19 минути, konstantinus написа:

Лаптопите са с Windows 7

На двата едновременно ли се получаваше логаутването?Странни неща са станали при теб.Какви проверки на профил,публикации,приятели и т.н.,..май са те взели на мерника...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Това е за системата.Чистиш кеша от там.

На двата едновременно ли се получаваше логаутването?Странни неща са станали при теб.Какви проверки на профил,публикации,приятели и т.н.,..май са те взели на мерника...

И на двата лаптопа, като става на интервали от време около 2 минути. Толкова мога да се задържа.

А проверката е на Фейсбук и тя дойде след първите 2-3 логаутвания. Тогава Фейсбук сметнаха, че съм попаднал на фишинг измама и профилът ми е хакнат. Това доведе до проверка на профила, където ми показва какво съм публикувал през последните дни и трябваше да кажа дали съм аз. Така потвърждавах, че статусите са мои, че хората, които съм спреателил съм го направил аз и чак накрая ми даде да сменя паролата. След това получих и имейл за потвърждение, че паролата ми е сменена. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещата се оправиха, като привключих на новия им дизай на Фейсбук

Ако някой има с Фейсбук подобен проблем на десктоп версията им, то нека да привключи на новия им дизайн и поне при мене отняколко часа всичко е наред. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, konstantinus написа:

Нещата се оправиха, като привключих на новия им дизай на Фейсбук

Ако някой има с Фейсбук подобен проблем на десктоп версията им, то нека да привключи на новия им дизайн и поне при мене отняколко часа всичко е наред. 

Смени ли отново паролата от смартфона?Или се примири с онази, на хакерите,която те ,,изнудиха" да промениш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Смени ли отново паролата от смартфона?Или се примири с онази, на хакерите,която те ,,изнудиха" да промениш?

Не съм е сменял, но ще я сменя за по-сигурно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.03.2020 г. в 18:19, konstantinus написа:

Здравейте,

От сутринта имам проблем с Фейсбук на лаптопа. Изкара ме от профила и ме накара да се логна отново. Това се повтори и втория или третия път се задейства проверка на сисгурността, което наложи да си сложа нова парола. След това проблемът продължи.

Писах им на съпорта, но не получих в кутията уведомление, че са го получили. Намерих и от един сайт линк към помощен център да им пиша без да съм логнат във Фейсбук. Досега отговор няма.

Почнах да търся в гугъл за този проблем и спрямо съветите, които прочетох, изтрих кеша и бисквитките в Гугъл Хром, но пак не се оправи. Когато изтрих бисквитките и се активира двуфакторното удостоверяване, но не ми изпрати код, а в същото време успях да вляза и без него. Усъмних се, че съм хакнат и почнах да разглеждам в настройките дали всичко е наред. Двуфакторното удостоверяване е включено и последните цифри на ГСМ-а ми са там. Погледнах и влизанията в системата, но не видях да е влизал друг освен мене. 

Пробвах с браузъра на Опера, но и там същото. Пробвах и на друг лаптоп, но и там ме логаутва през около 2 минути. 

В същото време на смартфона с Андроид нямам проблем с Фейсбук. Изпробвах от Фейсбук на лаптопа да премахна смартфона, за да видя какво ще стане. Логаутна ме и чрез двуфакторното удостовеярване ми изпрати код за влизане. За момента с Андроид нямам проблем. 

Ще съм ви благодарен, ако някой може да ми каже как да оправя този проблем.

При мен беше така, точно преди да спрат да ми изпращат код с смс при двуфакторно удостоверяване. Влизах от няколко устройства, но не си направих труда да отбележа едно от тези устройства като обичайно, от което влизам. А фейсбук ти дава известие като влезеш от непознато устройство да го отбележиш като познато. Това трябва да направиш докато имаш още достъп до профила си. Също си отбележи поне един човек от приятелите си, чрез когото да си възстановиш акаунта, при положение, че нямаш достъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване