Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kaloqn123

Проблем с инсталация на Windows 10.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди да започна да инсталирам Windowsa с програмата EaseUS Partition си направих пазпределение на хард диска, защото дял С ми е 48 ГБ, а дял Д: 410 ГБ.
И понеже 48 ГБ са малко исках да ги направя 150 ГБ. И от дял Д го намалих с 100 ГБ и след това сложих флашката и започнах да инсталирам. 
При самата инсталация изтрих дял С и дял Е които в случая под уиндоус не го виждах и той си беше 100 ГБ.
След това при съмото създаване на Нов дял ми дава грешка която ще прикача снимка.
Идеята ми беше след като изтрия двата дяла С и Е да създам един Нов общ дял, но това не се получи.
Моля някой да ми каже какво мога да направя, без да губя информацията която е на диск Д

Благодаря предварително!

received_669844033843655.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kaloqn123 написа:

И понеже 48 ГБ са малко исках да ги направя 150 ГБ. И от дял Д го намалих с 100 ГБ и след това сложих флашката и започнах да инсталирам. 

Като си почнал една работа с EaseUS, трябваше да я довършиш - да присъединиш тези 100GB към другите 48. И след това да почваш инсталация.

Сигурен ли си, че физически тези два участъка са един до друг? Иначе ще ти е зор да ги обединиш в един дял. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега след като изтрих и дял С и при създаването на нов дял независимо дали ще е 48 ГБ или 100 ГБ ми дава тая грешка.

Аз поне ако мога от дватя дяла да създам един поне да мога да си инсталирам ундоуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно разчитам, кодът на грешката е 0xcfddb4c0 . Даже и Google не е чувал за такъв код. Не знам какво може да се направи ... :speak: .

Ти по принцип, преди да почнеш да инсталираш, приключи ли работата с EaseUS? Отдели си нов дял 100 GB , видя го в Windows Explorer, че съществува? Понеже програмата иска един-два рестарта, за да изпълни зададената задача. Да не би да си разделил дяла, и веднага да си буутнал от флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз търсих тази грешка в Google преди да пиша тук и нищо.

Цитат

Ако правилно разчитам, кодът на грешката е 0xcfddb4c0 . Даже и Google не е чувал за такъв код. Не знам какво може да се направи ... :speak: .

Ти по принцип, преди да почнеш да инсталираш, приключи ли работата с EaseUS? Отдели си нов дял 100 GB , видя го в Windows Explorer, че съществува? Понеже програмата иска един-два рестарта, за да изпълни зададената задача. Да не би да си разделил дяла, и веднага да си буутнал от флашката?

Да точно така. Видях го в Windows Explorer, че го има и започнах да инсталирам, но компютъра се беше рестартира вече няколко пъти преди да рапочна инсталирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб как ние да видим какво се случва под прозореца с грешката?

С какви самозареждащи инструменти разполагаш?

Друга система имаш ли?

Колко важна информация имаш на диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Според теб как ние да видим какво се случва под прозореца с грешката?

С какви самозареждащи инструменти разполагаш?

Друга система имаш ли?

Колко важна информация имаш на диска?

Ще добавя нова снимка.
Друга система на тови компютър нямам! Разполагам с друг компютър и мога на него да изтегля и запиша на флашка примерно каквото и да било. А относно информацията имам снимки на този дял....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на Пламен е да прехвърлиш някъде другаде всичко ценно от дял D , да изтриеш целия диск, и да създадеш наново дяловете. След което да инсталираш Windows.

И аз я подкрепям. В тази ситуация, и с информацията, с която разполагаме, не виждам друго решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз и сега правя почти същото искам да създам нов дял, но не става. Дава следната грешка. Ако изтрия и основния дял които в случая е Д и може след това да не мога да създам никакъв дял.

received_653945542124137.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яко си омазал дяловите. Пробвай на това "незаделено място" да му създадеш нов дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Kaloqn123 написа:

Ами аз и сега правя почти същото искам да създам нов дял, но не става.

Омазал си диска с  EaseUS Partition. Направи това което ти казаха,

Цитат

да прехвърлиш някъде другаде всичко ценно от дял D , да изтриеш целия диск, и да създадеш наново дяловете.

иначе ако продължаваш с проби рискуваш да повредиш диска.

преди 2 минути, Raze написа:

Пробвай на това "незаделено място" да му създадеш нов дял.

Ако не са едно до друго няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска няма да се повреди, но може да загуби данните.

Аз дялове не бих създавал с нищо друго освен с инсталацията на Windows - т.е. затривам всичко и създавам един точен по размер дял за OS-a.

След инсталацията на Windows се създава другия дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Диска няма да се повреди,

Ако продължава да го ръчка...знам ли? А и ако диска е в изправност всички дялове  може да създаде с инсталационния диск или флашка.

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Ако продължава да го ръчка...знам ли?

Ако го  ръчка с предмет - да. Ако се изнерви и го срита също. Но колкото и да го маже софтуерно със създаване на дялове - хардуерно няма как да повреди устройството, но накрая отново трябва да забърши всичко и да го направи както трябва, просто ще е загубил много време или ако случайно успее да постигне нещо има шанс после да вижда тук там едни не заделени пространства, логически дялове и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане, ако се създаде нов дял на незаделеното пространство или се инсталира windows в някой от другите дялове, без да се форматират. По този начин ще има достъп до диска и ще може да си прехвърли важните данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

хардуерно няма как да повреди устройството,

Вече го е омазал хардуерно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Дяловете са хардуерно нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От този клип направих това което е след 6 минута да изтрия и двата дяла и не става 

Излиза ми диск 0 и 1 и само диск 1 изтрих демек флашката, а диск 0 не може

received_207557404016512.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, barbuncela написа:

Омазал си диска с  EaseUS Partition. Направи това което ти казаха,

иначе ако продължаваш с проби рискуваш да повредиш диска.

Ако не са едно до друго няма да стане.

Не съм съгласен. Колкото и да го е омазал - няма причина Windows в процес на инсталация да не може да създаде дял върху незаделено място. Има нещо друго.

И той се опитва да направи дял върху стария от 48GB, който е изтрил. Не върху двете места едновременно. Така че няма значение дали са едно до друго.

преди 7 минути, barbuncela написа:

Нищо в темата засега не показва хардуерен проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Не съм съгласен. Колкото и да го е омазал - няма причина Windows в процес на инсталация да не може да създаде дял върху незаделено място. Има нещо друго.

И той се опитва да направи дял върху стария от 48GB, който е изтрил. Не върху двете места едновременно. Така че няма значение дали са едно до друго.

Да точно така! Поне да можеше 48ГБ да ми създаде ще мога все пак да инсталирам. А сега мога само на основния дял, но иска преди това да форматира и да започне да се инсталира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пречи да свалиш диска и да го сложиш като втори на другия компютър?

Там можеш да си свалиш всичко важно и през графичното управление на дисковете да изтриеш всички дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на мене някои старчоци ми се смеят че си купувам евтини дискове.
Това да нямаш втори диск на който да си прехвърлиш важната информация преди поемане на рискове е като да нямаш резервана гума и да тръгнеш на път на 1000 км.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих един стар хард 80гб сата и на него Инсталирах уиндоуса и свързах повредения хард така да се каже. Всички файлове от диск Д са запазени и мога да ги прехвърля към 120гб са.

Но тоя диск е само 80гб и след инсталацията на уиндоуса остават към 60гб.

Предложете някаква програма за да мога да ги прехвърля тея файлове на един път направо на лаптопа. 

Четох, че уиндоус 10 няма домашна група за да мога по мрежата да ги прехвърля чрез споделена папка.

За сега варианта ми е да търся 3ти кабел сама и да свържа и 3те харда и да ги прехвърля файловете. Иначе не ми остава друго освен на 3 пъти по 50гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделяш папката, разрешаваш да се виждат папки и файлове през мрежата, намираш ги с другия компютър и след това прехвърляш. Сложи си парола на потребителя, понеже без това най-вероятно няма да стане. Друг вариант е да ползваш външен софтуер за FTP сървър или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Raze написа:

Споделяш папката, разрешаваш да се виждат папки и файлове през мрежата, намираш ги с другия компютър и след това прехвърляш. Сложи си парола на потребителя, понеже без това най-вероятно няма да стане. Друг вариант е да ползваш външен софтуер за FTP сървър или нещо подобно.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...