Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компа ми поняга замръзва и спира да работи

Препоръчан отговор

Здравейте незнам дали тази тема е за тук но не видях друга по подходяща, както и да е сега да ви запозная с проблема ми.

Понякога когато играя компа замръзва просто спира остава всичко вкл. като периферия и монитор и си дава замръзнал сигнал като на снимка и нито мишката нито нищо не помагат в този случай. Дори някой път просто си ровя в нета и изведнъж пак така. Чудя се от какво може да се дължи сложих 2-ро захранване на компа понеже стоковото е 180w, но понеже компа е Fujitsu е с 16 пина захранване не 24 и гледах видео в нета как да си сложа 2-ро 24 пиново.Ето линк към него:

Направих всичко както трябва в момента даже пиша от него не вкл. ли CS:GO и играя 2-3 мин изведнъж пак спира. Другото захранване е 700w на AeroCool аз съм доволен от него, но защо тоя комп продължава да ми прави тия цигански номера? Ако някой може да ми каже ще съм му много благодарен! Долу ще напиша какво с кое е свързано(за захранванията)

На 185w е свързано към дъното но захранва само процесора дъното и хардиска,а другото 700w захранва видео картата GTX 960 4GB.

Edit: 10 мин след като го изпратих вкл. Discord и Chrome и пак замръзна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябват повече данни за хардуера и за системния софтуер, това замръзване обикновено се получава, когато управлението е заето с нещо и не остава ресурс за друго. Отвори си диспечера на задачите и гледай кое колко се натоварва в разни моменти, най-вече около замръзването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В eventvwr какви критични грешки са регистрирани в раздел system и в раздел Application?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Трябват повече данни за хардуера и за системния софтуер, това замръзване обикновено се получава, когато управлението е заето с нещо и не остава ресурс за друго. Отвори си диспечера на задачите и гледай кое колко се натоварва в разни моменти, най-вече около замръзването.

Значи процесор Intel Pentium G840 ,8GB RAM, KFA EXOC 960 4gb, 250GB хард диск на Seagate, дъното е D3061-A1, ами до колкото виждам най много процесора се натоварва. Захранването отскоро като че ли пищи лекичко.

преди 2 часа, DarkEdge написа:

В eventvwr какви критични грешки са регистрирани в раздел system и в раздел Application?

Извинявай но не знам какво е eventvwr и как да вида в раздел system от диспечъра на задачите ли?

Съжалявам за невежеството ми :( 

Преинсталиране били помогнало?

Дори ми се е случвало докато Windows зарежда да замръзне

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Май го намерих но незнам къде да намеря грешките. Това eventvwr го написах в Run и се отвори Event Viewer. Там ли трябва да проверя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Независимо, чв видеокартата е захранена от друго захранване през екстра осем пинов конектор, тя черпи такова основно от PCI-E слота . От тук мога да преположа, че не и достига ток на цялата машина при товар и за това фризва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля че е това, имам една пробна видеокарта без захранване която не иска почти никакъв ток(видеокартата е R7 240) не е много добра но ще опитам дали ще се оправи все пак ще ми върши някаква работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Независимо, чв видеокартата е захранена от друго захранване през екстра осем пинов конектор, тя черпи такова основно от PCI-E слота . От тук мога да преположа, че не и достига ток на цялата машина при товар и за това фризва.

Ами махнах видео картата и вмомента съм с вградената шумът от захранването изчезна мисля че няма да ми прави ядове но сигурно ще се купува нов комп. Мерси за съвета!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Shushunigga A40 EbA40 написа:

Ами махнах видео картата и вмомента съм с вградената шумът от захранването изчезна мисля че няма да ми прави ядове но сигурно ще се купува нов комп. Мерси за съвета!

Курец снощи пак замръзна от нещо друго е явно. Другата седмица ще си взимам нов пък тоя ше вида дали ше го продаам

То даже некво гледах клип в YouTube и както го гледах нали знаеш бялото дето се върти когато не ти е заредил клипа, е това ми излезна посредата на екрана понеже бях на фулскрийн и някво си викам сигурно нета падна пак и когато се загледах  той клипа си вървеше но бялото се въртеше и опитах се да излезна но вече всичко беше замръзнало пак не приемаше сигнал от клавиатурата или мишката, изчаках да свърши клипа но изведнъж и той спря и след това шибаното кръгче продължи да се върти. Пак пробвах alt+f4, ctrl+alt+del, но нищо не ставаше и накрая го изгасих от копчето и след това пак си работеше. Същата вечер слушах музика и изведнъж да пиша на един приятел по месенджър и пак фрийзна само че понеже като пишеш нали има една права черта дето мига като cursor се води тя си мигаше и пак никакъв сигнал от клавиатура или мишка. Мислех си че просто е забил изчаках 10мин ходих да ям но не така си седеше и мигаше правата черта. Пак го изкл. и се чудя какво да правя с него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване