Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, nattana10 написа:

Така ли? Кое да избера от пропърти?

3-31-2020 9-02-27 PM.png

Премести на hardwere ids

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия прозорец от снимката съм в hardware ids и  сега копирах това, ACPI\GenuineIntel_-_Intel64_Family_6_Model_42, написах това Intel Intel 64 Family  6 Model 42 driver в търсачката на Intel за драйвъри и

There are currently no downloads available for Intel Intel 64 Family 6 Model 42 driver

Няма ли програма, която да ме улесни в търсенето на драйвъри или поне моделите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко улучи точно този драйвер който не ти трябва.

Когато пуснеш коректно работеща програма, товари ли се видео картата?

Ако свалиш някой безплатен тест на видео карти - минава ли без проблеми?

Имидж на работеща система имаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последния въпрос не знам как да го изпълня. (снимка на работеща система)

Eто това показа теста. Доколкото виждам е ОК:

739505565_3-31-20209-45-48PM.thumb.jpg.1558a87eabddad32103f0fb607cb6ab9.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да е разрешена вградената видеокарта и photoshop да си избира да я ползва? Снимай точното съобщение, което ти дава, както и другите програми, които крашват. Монитора за коя видеокарта е свързан, да не е закачен към дънната платка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, nattana10 написа:

На първия прозорец от снимката съм в hardware ids и  сега копирах това, ACPI\GenuineIntel_-_Intel64_Family_6_Model_42, написах това Intel Intel 64 Family  6 Model 42 driver в търсачката на Intel за драйвъри и

There are currently no downloads available for Intel Intel 64 Family 6 Model 42 driver

Няма ли програма, която да ме улесни в търсенето на драйвъри или поне моделите?

Да има програми аз ползвам Driver Booster има безплатна версия има и платена. Даже имаш опция да върнеш стар драйвър ако ти дава проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт тук инсталираш Intel® Driver & Support Assistant ,автоматично ще ти покаже кои драйвъри липсват или имат нова версия,след което инсталираш каквото ти предложи.Следващия задължителен сваляш от тук: Auto-Detect and Install Radeon™ Graphics Drivers for Windows©

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не забелязва, че се ползва и вградената видеокарта? Вижда се на снимката от furmark - GPU 2 Intel, според която отделната на AMD си работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При горната стрелка бях свързала стария монитор, а другия монитор, който използвам винаги си е бил долу (поне откакто смених видеокартата). Съобщението във фотошоп изчезна, когато махнах втория монитор. Иначе беше: 3d features and some filters require a minimum of 512mb of vram photoshop

523175504_3-31-202010-06-50PM.thumb.jpg.dd73d25de813a19c1319a1088affb09a.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си изкл вградената видео карта от BIOS на дъното просто като цъкнеш delete за Стартиране на компа цъкай много пъти докато не се покаже това в клипа - 

От там е дошъл е проблема. Браво на RAZE че видя откъде е дошъл проблема

Ако не стане с Delete пробвай с F12 или F2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стигам дотук и не смея да преместя нищо. Така си беше отначало:

3-31-2020 10-41-47 PM.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Shushunigga A40 EbA40 написа:

Трябва да си изкл вградената видео карта от BIOS на дъното просто като цъкнеш delete за Стартиране на компа цъкай много пъти докато не се покаже това в клипа - 

От там е дошъл е проблема. Браво на RAZE че видя откъде е дошъл проблема

Ако не стане с Delete пробвай с F12 или F2

Голям разбирач,няма що.Вътрешната карта се използва от Фотошоп и Адобе премиер за видео обработка.Като я изключи,ще има повече проблеми.Дадох линкове от къде да ъпдейтва и двете карти.Когато им обнови драйвърите,проблема ще е разрешен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Голям разбирач,няма що.Вътрешната карта се използва от Фотошоп и Адобе премиер за видео обработка.Като я изключи,ще има повече проблеми.Дадох линкове от къде да ъпдейтва и двете карти...

Няма да има понеже в момента системата се чуди коя видео карта да пусне на photoshop господине

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shushunigga A40 EbA40 написа:

Няма да има понеже в момента системата се чуди коя видео карта да пусне на photoshop господине

Защо не се чуди при мен,като и аз на лаптопа съм с вградена на интел и външна на AMD radeon?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nattana10 написа:

Стигам дотук и не смея да преместя нищо. Така си беше отначало:

3-31-2020 10-41-47 PM.jpg

Разгледай някаде трябва да пише IGD и трябва да е на Enabled и трябва да го изкл.

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Защо не се чуди при мен,като и аз на лаптопа съм с вградена на интел и външна на AMD radeon?

Братле като е сложила втория монитор дъното автоматично е вкл вградената видеокарта и затова докато при теб вече е настроена

преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Голям разбирач,няма що.Вътрешната карта се използва от Фотошоп и Адобе премиер за видео обработка.Като я изключи,ще има повече проблеми.Дадох линкове от къде да ъпдейтва и двете карти...

И защо така с лошо кажи може да не е от това или едва ли да е оттова което той е споменал не Голям разбирач няма що

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще опитам да обновя дравърите първо. Досега фотошоп не се чудеше коя карта да използва... Затова няма да го променям преди да опитам драйвърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптопите е различно!

Там вградената карта работи винаги. Външната карта се вика софтуерно ако има нужда от нейните сметки които се предават отново на вградената карта.

При настолния имаме две независими видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Shushunigga A40 EbA40 написа:

Братле като е сложила втория монитор дъното автоматично е вкл вградената видеокарта и затова докато при теб вече е настроена

И защо така с лошо кажи може да не е от това 

Извинявай,ако съм те обидил.При включване на монитора в HDMI, автоматично трябва да заработи AMD radeon,но като липсва драйвъра му,няма как да стане това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

Извинявай,ако съм те обидил.При включване на монитора в HDMI, автоматично трябва да заработи AMD radeon,но като липсва драйвъра му,няма как да стане това. 

Когато включи монитора в HDMI на външната карта > AMD Radeon - то всичко което вижда на монитора се смята от самата нея, а не от вградената!

С правилния драйвер или с универсален все работи AMD то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Прав си но понеже преди е била вкл 2 рия монитор към дъното(вградената видеокарта) не към видеокартата и за това вмомента вградената се води като рабодеща и хаби ресурс и може да доведе до краш в системата на дадени програми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nattana10 написа:

При горната стрелка бях свързала стария монитор, а другия монитор, който използвам винаги си е бил долу (поне откакто смених видеокартата). Съобщението във фотошоп изчезна, когато махнах втория монитор. Иначе беше: 3d features and some filters require a minimum of 512mb of vram photoshop

Нормално, ползвал е вграденото видео, затова. Деинсталирай

преди 46 минути, Димитър 59 написа:

Голям разбирач,няма що.Вътрешната карта се използва от Фотошоп и Адобе премиер за видео обработка.Като я изключи,ще има повече проблеми.Дадох линкове от къде да ъпдейтва и двете карти.Когато им обнови драйвърите,проблема ще е разрешен.

Драйвера за amd е обновен, другия едва ли ще има нова версия за вградена видеокарта на 7 години. По-скоро е по-добре да се деинсталира ненужната видеокарта intel, photoshop ще си ползва amd, която е много по-нова и по-мощна. Все пак става въпрос за десктоп машина.

@nattana10 дай снимка от предния екран на BIOS или потърси от някъде да забраниш това вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

С правилния драйвер или с универсален все работи AMD то.

Да,но след ъпдейтване на системата,десятката понякога го премахва този драйвър.В такъв момент той казва че му е изчезнал някъде драйвъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнових драйвърите на двете карти, а Intel® Driver & Support Assistant не показа драйвъри, които липсват или трябва да се обновят. Направих disable в BIOS на IGD - Multi, но отново има краш при програмите. Продължавам обаче да мисля, че е някакъв проблем, свързан с неразпознаване на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчезнал или не драйвера - картина има, а аз не виждам картата да е неразпозната и да не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...