Премини към съдържанието
payforfree

Няколко въпроса за IPB и MKPortal

Препоръчан отговор

Здравейте,срещам известни затруднения при работата с ипб и мкпортал,та имам няколко въпроса:може ли някоя тема като се изтрие или мнение да отива в определен раздел наречен примерно "Кошче" а не да се трие директно?И как да сложа банери в мкпортал и в ипб,примерно както е тук.А как да добавя още колонки с някакъв текст в мкпортал,благодаря предварително!!!

Също така как се инсталира тема мерси предварително!!!

EDIT:искам да попитам и как примерно да добавя групата модератори да се виждат тук

http://www.kaldata.com/forums/index.php?ac...mp;CODE=leaders

иппб-то ми е 2.1.5

10x предвариетелно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, приятелче, има какво още да четеш по въпроса.

---------------------------------------------------

Тема или мнение може да се мести автоматично в определен от теб раздел при триене, стига да използваш Invision Power Board версия над 2.0 (за препоръчване е 2.1.х). Отиваш в администраторския панел > MANAGEMENT > Trash Can Set-Up:

trashcantr0.jpg

От там правиш следните настройки:

trashcanfh5.jpg

И готово! Вече всички изтрити теми автоматично се пращат в кошчето, определено от теб :)

В кутията с текст в снимката съм обяснил как да индексираш модераторите на форум:

moderatorspb7.jpg

За MKPortal нека някой друг напише, че в момента нямам инсталиран портал подръка sad.gif

Със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, приятелче, има какво още да четеш по въпроса.

Тема или мнение може да се мести автоматично в определен от теб раздел при триене, стига да използваш Invision Power Board версия над 2.0 (за препоръчване е 2.1.х). Отиваш в администраторския панел > MANAGEMENT > Trash Can Set-Up:

trashcantr0.jpg

От там правиш следните настройки:

trashcanfh5.jpg

И готово! Вече всички изтрити теми автоматично се пращат в кошчето, определено от теб :)

В кутията с текст в снимката съм обяснил как да индексираш модераторите на форум:

moderatorspb7.jpg

За MKPortal нека някой друг напише, че в момента нямам инсталиран портал подръка sad.gif

Със здраве!

ЕЕЕЕЕЕЕ,ако знаеш колко сам ти благодарен!!!Мерси много.Ся търся материал как се инсталира тема на ипб 2.1.5 и още веднъж благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталиране на теми при Invision Power Board 2.1.x

Е, инсталацията на теми в IPB не е трудна. Първо, нека да кажа откъде да дръпнем темите - моята препоръка е http://www.invisionize.com/ . Трябва само безплатно да се регистрираш. След това отиваш на Skins > "Invision Power Board 2.1 Skins". Избираш си скин и го дърпаш.

skinkh8.jpg

За разлика от старите версии на IPB, тук не ти е нужен FTP клиент. Всичко става от администраторския панел на форума.

Логваш се в ACP > LOOK & FEEL > Skin Import/Export. Появява се тази страница (действията съм обяснил в картината):

skinkx3.jpg

След това...

Щракаш отново в кутията до името на скина (обясних как в предишния пост), но този път избираш "Edit Skin Settings".

skinvc2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много,а как да вмъкна един банер на бгтоп100 в началната страница на форума,нещо тряа по кода да бъникам ако може малко хелп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива банери, каквито тук има можеш да сложиш като се разровичкаш из файла functions.php. Друг вариант е да сложиш банера като блок(както ти го наричаш колонка) в портала. Това става през Portal CP -> Blocks -> Create/Manage. От там си ги правиш блоковете както си решиш ;)

Линк към БГТоп класацията можеш да сложиш или като банер в някой блок (в самия сайт е малко по-сложна работата) или директно да си има линк в навигационните менюта. В менютата ги слагаш през Portal CP -> Navigation Links -> Navigation Bar/Portal Menu

Моят сайт е точно с тези двете системи и може да се кажа, че съм се борил доста с тях. Ако имаш други въпроси или ми драсни едно ЛС или ми виж профила за да ме намериш из icq-та и т.н. :)

Успех

Редактирано от Sm0k3y7h3p07 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много!!!А сега искам да ви питам как да оправя проблема с кирилизацията в мкпортал,като пиша някво заглавие на бг и го вади на иероглифи ;( плс хелп ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех ... ама разрови се малко из контролния панел, всичко е там и е толкова просто! Languages -> Management -> Choose the language -> от менюто избираш езика -> Edit This Language -> От падащото меню Choose the language file почваш от първия избор и минаваш през всички докто не напишеш във всяко поле Charset (то е най-първото) за Content - windows-1251

Ако това не помогне виж functions.php файлта дали съдържя някъде charset и ако има го смени на windows-1251 :nono: Така би трябвало да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За кое точно питаш?

готово,оправих се :clap: ся искам да питам друго:как като някой глобален мод прати новина в портала,да не ми нава през админа за одобрение,а направо мода да я одобри и пусне!Направих от пермишъна това да може да стане "Can Moderated News" "Can Insert News " но и сам пробвах като мод не става sad.gif праща я при админа за одобрение,а уж сам направил всичко ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак ти казвам, разрови се из настройките на портала, ВСИЧКО е там :yanim:

Portal CP -> Internal Modules:News -> Admin Approval or Email notification for each submission? -> От падащото меню избираш каквото ти трябва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам някой ще ми каже ли от къде да дръпна иконки за IPB 2.1.x на български както е тук???

p_report.gif

p_up.gif

t_qr.gif

Редактирано от VANKATA_14 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам нищо не намирам... Иконки ми трябват като тези които дадох като пример а не език...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е цял инсталационен пакет на форум... И иконките които аз икам са на англииски!

Редактирано от VANKATA_14 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ни кажете от каде да си изтегля MKportal или да ми дадете директно линк?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли да ни кажете от каде да си изтегля MKportal или да ми дадете директно линк?

http://www.mkportal.it/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам за вас,но аз се регистрирах и немога да го изтегля този портал sad.gif пише ми че нямам достъп до даунлоуд раздела.Ако е възможно ми дайте директен линк от някъде другоде да го изтегля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Незнам за вас,но аз се регистрирах и немога да го изтегля този портал sad.gif пише ми че нямам достъп до даунлоуд раздела.Ако е възможно ми дайте директен линк от някъде другоде да го изтегля

Само гостите нямат достъп до модула за сваляне. Или не си влязъл след регистрацията, или не си направил нещо както трябва. Я пробвай да се логнеш наново и да свалиш MKPortal...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирал съм се и като натисна да го тегля ми дава че нямам права незнам защо sad.gif Аре де качете го някъде какво ви пречи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Регистрирал съм се и като натисна да го тегля ми дава че нямам права незнам защо sad.gif Аре де качете го някъде какво ви пречи

Явно не си валидирал профила си. Аз примерно туко що направих една регистрация, валидирах я и проблеми нямаше... Ама нищо, готованковците са си готованковци (не се обиждай... просто следващия път като се регистрираш някъде чети съобщенията, които излизат.). Заповядай:

Свали MKPortal @ Data.bg (3,22 MB)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за линка :rolleyes: и да знаеш,че не съм готованец!Просто не съм влизал в пощата да влизам в пощата защото не знаех че трябва активация защото направо ме вкара вътре в портала им а сега да попитам защо като му посоча директорията където се намира нужният файл на форума ми казва че пътят към файла не е бил верен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се някой да помогне и на мен :wors:

Та значи инсталирах си IPB 2.1.7, кирилизирах си форумчето без проблеми, но като започнах да го разглеждам по-подробно попаднах (поне засега :wors: ) на 2 проблема:

problem1pm7.th.jpg

Проблем 1 е по-скоро естетически, но мен лично ме дразни, че в това поленце седи само стрелка за падащото меню за Настройка. Иначе при кликане върху бутона си се отваря падащото меню и всичко в него си е активно и работи нормално... Та как мога да добавя в полето до стрелката да излиза надпис "Настройки"?

Проблем 2 е по-съществен - при опит за редакция на вече пуснат пост ми се отваря само показаното на картинката, без да мога да активирам нито бърза редакция, нито пълна... Как да отстраня този проблем?

Моля ви, помогнете ми! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр искам да помоля за малко помощ знач имам форум IPB качвам фаиловете на форум на хостинга си.След това кой фаил и какви са настроики те за да заработи както трябва форума?

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак съм аз с поредния проблем :)

Та как мога да направя когато пиша даден текст (пост) и в него има картинка да излизат по този начин:

primerpa9.jpg

Там, откъдето взех примера по-горе използват тага [block]...[/block]

Откъде мога да си добавя и в моя форум такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване