Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден . Преди три седмици се появи проблем с автомобила Астра H дизел,  проблема е че след като я запаля  (тя стартира без проблем ), че не иска да тръгне ,а оборотите падат  и при ниски обороти и ако не я форсирам със педала може даже и да изгасне ,а  след  като я форсирам  за известно време и  двигателя  вдига оборотите проблема  изчезва , и също така не прави този проблем всеки път ,а рядко но почва да зачестява със времето.  Проблема се появява някой път по време на дълъг път по време на каране оборотите пак от самосебе си  падат и сякаш двигателя се задавя оправя се пак със натискане на педала докрай и докато се дигнат оборотите. .И при топъл и студен двигател. Не знам от какво може да някой ако може да подскаже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачаш диагностичeн модул на OBDD порта и четеш грешките. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, fresh_bones написа:

Не знам от какво може да някой ако може да подскаже. 

Аз залагам на проблем в налягането на задна лява гума!:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Закачаш диагностичeн модул на OBDD порта и четеш грешките. 

Демек на сервиз направо за диагностика . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен прави такива мизерии като се сдуха дебитомера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rostislaf написа:

При мен прави такива мизерии като се сдуха дебитомера.

В 90% от случаите - да. Но да купуваш/сменяш елементи, без диагностика.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, fresh_bones написа:

Демек на сервиз направо за диагностика . 

А налягането на въпросната гума която споменах, провери ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.03.2020 г. в 18:38, fresh_bones написа:

Добър ден . Преди три седмици се появи проблем с автомобила Астра H дизел,  проблема е че след като я запаля  (тя стартира без проблем ), че не иска да тръгне ,а оборотите падат  и при ниски обороти и ако не я форсирам със педала може даже и да изгасне ,а  след  като я форсирам  за известно време и  двигателя  вдига оборотите проблема  изчезва , и също така не прави този проблем всеки път ,а рядко но почва да зачестява със времето.  Проблема се появява някой път по време на дълъг път по време на каране оборотите пак от самосебе си  падат и сякаш двигателя се задавя оправя се пак със натискане на педала докрай и докато се дигнат оборотите. .И при топъл и студен двигател. Не знам от какво може да някой ако може да подскаже. 

Катализатора е яко задръстен сигурно, ако имаш или ЕГР.  Може да си купиш диагностика Delphi или Launch, за да си гледаш live data.  Дебитомерът също е вариант, можеш да провериш дали е той като просто го изключиш и компа ще си зададе пре-програмирана карта за горивото и ще видиш дали ще работи нормално колата, ако се оправи значи е дебитомерът, но лично аз смятам, че е катализатор, егр или евентуално турбо. За катализатор залагам аз. Отиди при истински майстор и вижте всичките тези неща, катализатор и егр видимо ще разбереш дали правят проблем, защото видимо ще са задръстени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще ида на майстор да види какво е ,благодаря за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Делфи-то не е голяма инвестиция, а винаги може поне да те насочи към потенциалния проблем - особено при кошниците, които караме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Делфи-то не е голяма инвестиция, а винаги може поне да те насочи към потенциалния проблем - особено при кошниците, които караме :)

Вярната диагностика е 90% от ремонта.Диагностиката се прави от човека а не от какъвто и да е усталък!

Ето и един надпис от автосервиз

Цитат

Клиентите, които са разбрали за проблема на колата си от GOOGLE или интернет, 
моля да се обръщат към BG-Mama или Facebook!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...