Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.

Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )

Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.

Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :

• CPU: Core i5 2.8GHz.
  • RAM: 8GB RAM.
  • HDD: 16GB Free Space.
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM.
  • DirectX: Version 11 or better.

Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :

сетъпа от това видео :

CPU:Intel Core i5 6500

Ram:16gb DDR4

VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)

HDD:2x120 SSD

POWER:Croshair 650W

--------------------------

допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)

Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?

Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?

Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?

С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?

Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При този бюджет и изисквания R5 1600 AF е логичния избор. За 200 лв. няма конкуренция а е желателно да вземеш 6 ядрен. За сравнение I5-9400F е + 130/140 лв.

https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6g-gv-n166soc-6gd или https://www.vario.bg/sapphire-pulse-radeon-rx-5500-xt-8g-11295-01-20g
https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1600-12nm-yd1600bbafbox
https://www.vario.bg/teamgroup-t-force-vulcan-z-dimm-kit-16gb-tlzrd416g3200hc16cdc01
https://www.vario.bg/toshiba-rc500-500gb-thn-rc50z5000
https://www.vario.bg/western-digital-wd-blue-1tb-wd10ezex
https://www.vario.bg/msi-b450m-pro-vdh-max-7a38-043r
https://www.vario.bg/seasonic-core-gc-500w-ssr-500lc-core-gc-500
https://www.vario.bg/sharkoon-m25-v-4044951019311

1 499 лв. с 1660 Super. Ако вземеш 5500 XT цената ще е с 40 лв. надолу но въпреки повечето памет картата е по-слаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r63088p1r63919p1r58907p1r63711p1r63408p1r61071p1r60498p1rf.html

Не стана ясно дали към тази цена влиза и монитор, клавиатура, мишка и средство за слушане на звук. Евентуално микрофон и камера също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно в същия раздел на форума, може да видиш тази тема:

Тук има компоненти за около под 1200 лева, за останалата сума си избираш монитор. Дадената карта 1650 S е по-добра от RX 580.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Даниел Денкин
      Здравейте,

Нуждая се от съвет - искам да си закупя лаптоп, който главно ще използвам за игри. Насочил съм се да е с процесор i7-9750H и видео GTX 1660ti. Пазара предлага различни машини от различни производители - Lenovo Y540, HP Omen 15, Asus ROG Strix 15, MSI Leopard и т.н. Общо взето, разлика в цените няма (плюс-минус стотина лева), но това което ме интересува е кой от тези лаптопи има най-добро охлаждане, тъй като това е основен проблем. Като цяло има ли разлика коя от тези машини ще избера? Благодаря предварително. 
    • от KiNGSTON97
      Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...
      Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.
      Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.
      Ето снимки на нещата.
      Поздрави.

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! 
      Опитах се да напиша програмата, която имам от училище, но не успях и имам грешки и не стигам до отговора от условието долу, както съм описал. 
      Може ли някой да ми помогне? Ще бъда много благодарен.  
      Коментари от типа : не можеш ли сам да я напишеш и подобни са излишни. Нямам такъв опит и все още се уча. 

Ето го условието.
      Условие: Да се напише програма, която въвежда от клавиатурата цяло число 2<=n<=25 и редица от реални числа a0,a1,a2,...an-a, след което намира и отпечатва колко пъти в масива се среща максималният му елемент.
      Примерен вход: 6                                                   Примерен изход: 3
                                      2.6 9 -5 9 19 9

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      първо да се извиня, понеже такава тема най-вероятно сте виждали хиляди пъти, но предпочитам да попитам там, където ще получа полезна помощ, вместо да скачам сам. В момента използвам Aspire V 17 Nitro, който в общи линии ми върши работа, но с оглед на уседналостта вече не ми е необходим. Затова планирам да го продам и да се снабдя с настолна конфигурация, като съм си определил бюджет от около 1500 лева за пълния комплект. Наясно съм, че не е висок, но и очакванията ми от нея не са нереалистично високи.
      Общо взето ми се иска да премина от лаптоп към настолен компютър с оглед на комфорта. Разбира се би било добре да мога да подкарвам съвременните заглавия, дори не на ultra графично качество, за моментите, когато имам някой друг час за губене. Наясно съм, че в рамките на 1500 лева трудно ще се сдобия с наистина гейминг конфигурация, но все пак ми се иска да видя какво бихте могли да ми предложите, за да се ориентирам горе долу как стоят нещата.
      Нямам абсолютно никакви претенции относно тип на процесор, видео карта, кутия и прочие, готов съм на абсолютно всякакви варианти. Благодаря ви :)
    • от @deXter
      Задача 1. Даден е символен низ и множество от символи. Да се напише функция, която показва кой е най-често срещаният символ от универсалното множество в символния низ и колко пъти се среща той в низа.
      Вход:
      Множество: { 'e' , 't' , 'i' , 's' }
      Символен низ: "This is one test string!"
      Изход:
      s - 4 //  най-често срещаният символ е s, среща се 4 пъти 
      ----
      Задача 2. Дадени са две множества set1 и set2. Да се намери стойността на най-големия елемент, който принадлежи на второто, но не принадлежи на първото множество.
      Вход:
      Set1: {5, 2, 3, 8, 1, 6, 4, 12, 9, 10}
      Set2: {6, 11, 8, 2, 5}
      Изход:
      11 // най-големият елемент, който принадлежи на второто множество, но не принадлежи на първото
      ----
      Задача 3. Да се напише функция на C++, която приема като аргумент универсалнот множество от символи и произволно множество от символи. Функцията да определя, колко премахвания на елементи от второто множество трябва да направим, за да го сведем до подмножество на универсалното.
      Вход:
      a b c e // универсалното множестов
      a x f b c d a r w h // произволното множество
      Изход:
      7
      ----
      Задача 4. Да се напишат функции на C++, които събира и изважда дроби, като представя резултата във вид на несъкратима дроб.
      Вход: 1/2 + 1/3  Изход:  5/6
      Вход:  2/3 - 4/5  Изход:  -2/15
      ----
      Задача 5. В посолство работят извстен брой служители, като всеки от тях говори един или два чужди езика. От служителире E - знаят английски, G - немски, F - френски, S - испански, а освен това EG използват едновременно и английски и немски, EF - английски и френски, GS - немски и испански. Колко служители работят в посолството?
      Вход:
      E = 26, G = 23, F = 15, S = 11
      EG = 8, EF = 7, GS = 6
      Изход:
      54
      ----
      Задача 6. Дадени са множество от символи и символен низ. Да се напише функция, която кодира най-често срещания символ от множеството в текста, като го разменя с най-рядко срещания.
      Вход:
      Множество: { 'e' , 't' , 'i' , 'o' }
      Символен низ: "this is one test string!"
      Изход:
      t е най-често срещаният символ, който принадлежи на множестото
      o е най-рядко срещаният символ, който принадлежи на множеството
      ohis is tne oeso soring!
      ----
      Моля, помогнете! Спешно е.
      Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...