Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Върнах си каквото ми трябваше. Сега остава въпроса да си взема ли 128 GB SSD за Windows-a и 500 GB хард за файлове или направо 480/512 GB SSD за всичко? И какво да избера като марка? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нужда от голям обем за ценни данни. И 500 GB хард диск би ме устройвало, но като гледам цените 1 ТБ са дори по-евтини. Ако ще е само SSD 512 GB са предостатъчни. Трябва ми някакво бюджетно решение, все пак сме в криза :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако 512GB ще са пре достатъчни:

Вариант 1

- 120GB SSD ново

- два употребявани диска 2,5"/3,5" - нещо като 500-1000GB

Вариант 2

- 500GB SSD ново

- един употребяван 2,5"/3,5" - с обем поне колкото ти е ценната информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз бих избрал варианта с по-голямото SSD. Не са толкова скъпи, напреднала техонология са и са достатъчно надеждни. Ще се въздържа от предложения, защото ще стане война в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно е, че доказалите се фирми не са ТиймGrup, Нео, Осака, Patriot, GoodRam и подобни, а Самсунг, SanDisk/WD, Transcend, Kingston, Crucial.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи все пак как се оправи, с коя програма , че и ние да знаем за в бъдеще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами оправих се с вградените Recuva и Get Data Back, които бяха качени на Hiren's Boot CD. Взех SSD SanDisk - 240 GB за OS, а за файлове Toshiba, какъвто беше и стария ми диск. Разликата е че новия е 1 TB, а стария беше 500 GB  (който между другото изкара 10 години). Само искам да попитам дали е нормално следното: тъй като хард диска още не се използва за съхранение на файлове, а OS работи на SSD-то и така HDD-то не се включва изобщо, когато се опитам да достъпя до него издава два пъти пукащ звук или едно тупване последвано от повишаване на оборотите на диска. Все едно ми се включва старото CD/DVD с диск вътре, но много по-тихо. Поне не старата Toshiba не съм чувал подобно нещо, но може би защото се ползваше постоянно и OS беше на нея.
ikcnHms.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е защото е бил спрял и почва да развърта. Т.е. е нормално. Можеш да сложиш Never в Power настройките и ще се върти постоянно, което е по-добре. А ако ще го ползваш изключително рядко - външен!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де защо в хард диска имам само една папка с няколко снимки и такава с около 400 песни, а когато дам да ми сканира с антивирусната на WIndows 10 ми открива 18 000 файла и сканира 15 минути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не виждаш ли какви са файловете, докато ги сканира антивирусната?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FD GOD написа:

Добре де защо в хард диска имам само една папка с няколко снимки и такава с около 400 песни, а когато дам да ми сканира с антивирусната на WIndows 10 ми открива 18 000 файла и сканира 15 минути?

Какво, къде и как сканираш? Дай снимки поне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FD GOD написа:

антивирусната на WIndows 10

Вятър я вее, но все пак има някакви настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък е сканирала 34 000 файла. Ами цъкам десен бутон на дяла, където е хард диска и му давам scan with windows defender. 

CBdJZ3h.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло Тошиба дисковете са надеждни, но една идея по-шумни. Не знам за P сериите, но при X е така и не само след "събуждане", но и по време на всякакви операции свързани с него. Дори и да е избран режим да не заспива никога, самия диск в firmware явно има някаква подобна нагласа, защото когато е в idle режим става значително по-тих и дори инструментите за диагностика на температурата на дисковете в реално време спира да се обновява за този диск. По време на работа е толкова шумен, че иначе безшумната ми система става като трактор и понеже аз не спирам компютъра вечер и не се трае. Та затова го ползвам като Storage и ако имам нещо да свалям или прехвърлям на него го правя през деня. Не съм проверявал дали има настройки за акустиката.

преди 17 часа, JKirilov написа:

Вятър я вее, но все пак има някакви настройки.

Никакъв вятър не я вее. Под 10 си е много добра и да не кажа в момента една от най-добрите (особено с правилните настройки):

https://malwaretips.com/threads/pyrate-behavior-blocker-bypass-poc-3.100636/

А иначе е нормално да намира повече файлове. Всяка антивирусна сканира съставните части на всеки един файл от които е компилиран, метаданни, регистри асоциирани с файловете (startup locations), процесите в паметта, услугите и т.н. А и не става ясно дали си сканирам само папката с Custom scan или си дал Quick, Full и т.н. Различните режими сканират различни неща, а и често антивирусните след като сканират компресираните файлове (за един компресиран файл, ако вътре има доста други файлове бройката на крайния резултат се увеличава). Нищо неествествено.

Цитат

This can happen. A file can be a package of several other files. For example, when you save your word file, the document, the pictures, videos, audio and other details are wrapped up into a single file (DOCX file). So, when you scan that DOCX file, all its components get scanned. I scanned a single PPTX I made and it showed it scanned 168 files!

https://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/all/windows-defender-shows-more-no-of-files-scanned/7f0d9efb-b463-405d-81f0-de3e775e112e

https://www.eightforums.com/threads/defender-scanning-ssd-more-files-scanned-than-listed.61913/

И това не се отнася само за Windows Defender, а за всяка антивирусна програма:

https://forum.avast.com/index.php?topic=179824.0

https://community.norton.com/en/forums/nis-2013-scans-more-filesfolders-i-have-my-pc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B-boy/StyLe/ написа:

не става ясно

Точно е ясно, вече Full ли е, All ли е... ;)

Виж след време вече комповете ще се управляват мозъчно, тогава да видиш ти! Ще е както във вица:

Иванчо видял падаща звезда, но за времето на полета й не могъл съвсем точно да формулира желанието си.

На следващия ден се сдобил с велосипед с цици...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...