Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за видео обработка

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми предложите програма за видео обработка. Програмата ще си използва за редактиране на клипове от екшън камера и функциите, които ще използвам главно са: обединяване на няколко видеа, изрязване и добавяне на текст. И има ли такъв вариант, в който като обединя клиповете да си останат със същия размер и резолюция ? Пробвах и с вградената програма на Windows 10, но ми направи видеото с около 8 GB., а общия обем на клиповете е 3,5GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен горните лесна избери си от тук (в листата има безплатни и платени).

Като Hitfilm Express , Davinci Resolve, и Lightworks имат и безплатни версии (с някой ограничения).

Filmora, е по-лесна програма (от горните). Но е платена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го правя с Windows Movie Maker - събирам разни клипчета от дрона, екшънкамерката и телефона в един голям и и пускам и музика. Има опция и за 60 кадъра/с да си направиш. За професионалистите Сони Вегас.

Въпрос на избор. Ако се ориентираш към Мувито - пиши на лс. да ти пусна линк към сървъра, където си я държа, че е много трудна за откриване в нета (според мен).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за програмите, които ми препоръчахте. Спрях се на Sony Vegas 17 Pro, Може ли само ако някой има повечко свободно време да ми препоръча настройки, с които да Extract-на файла. Четох, че ако искам да снимам с екшън камера е хубаво да снимам на 1080P - 60 FPS и да го обработя в 30 FPS, а ако снимам нещо като влог - 30 FPS. Правилно ли съм разбрал ?

Като цяло идеята ми е клиповете да не стават много големи като размер, но и качеството да не е най-зле. И ако може да ми кажете с кой кодекс да ги обработвам.

http://prntscr.com/rsxkw5

http://prntscr.com/rsxl19

И това добри настройки ли са ? - http://prntscr.com/rsxlaf

Благодаря на всички за отделеното време и се извинявам за глупавите въпроси...😶

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, FoxterBG написа:

Благодаря на всички за програмите, които ми препоръчахте. Спрях се на Sony Vegas 17 Pro, Може ли само ако някой има повечко свободно време да ми препоръча настройки, с които да Extract-на файла. Четох, че ако искам да снимам с екшън камера е хубаво да снимам на 1080P - 60 FPS и да го обработя в 30 FPS, а ако снимам нещо като влог - 30 FPS. Правилно ли съм разбрал ?

Като цяло идеята ми е клиповете да не стават много големи като размер, но и качеството да не е най-зле. И ако може да ми кажете с кой кодекс да ги обработвам.

http://prntscr.com/rsxkw5

http://prntscr.com/rsxl19

И това добри настройки ли са ? - http://prntscr.com/rsxlaf

Благодаря на всички за отделеното време и се извинявам за глупавите въпроси...😶

използвай първия линк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако желаеш записа да изглежда, като на живо, снимаш на 60 fps, редактираш на 60 и експортваш на 60. За бързи сцени/спорт. 

Ако искаш да ти изглежда записа, като на кино филм, снимаш на 24 fps, експорваш на 24 fps. 

Ако искаш да забавяш кадрите (slow motion) снимаш със възможно повече кадри за секунда, от 60 fps на (или повече). И съответно експортваш на 24 fps. 

Видеата които са [email protected], се запаметява със поне 100000-12000 kbps. битрейт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, lupis написа:

Много по- лесна  програма с добри възможности е PowerDirector.

Време е да изхвърлиш тази програма от колекцията си. Има сериозни проблеми с мащабиране на екрана и рязането на такъв! Това са две различни неща - и двете не ги може! При мащабирането назъбва изображението, при изрязването бърка кроп границата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, oic написа:

Ако желаеш записа да изглежда, като на живо, снимаш на 60 fps, редактираш на 60 и експортваш на 60.

Ако искаш да ти изглежда записа, като на кино филм, снимаш на 24 fps, експорваш на 24 fps. 

Ако искаш да забавяш кадрите (slow motion) снимаш със възможно повече кадри за секунда, от 60 fps на (или повече) горе, И съответно експорваш на 24 fps. 

Видеата които са [email protected], се запаметява със поне 100000-12000 kbps. битрейт. 

Ясно, но понеже екшън камерата ми има като цяло 1080P 30 и 60 fps. Ако снимам клипове с колело - 60 fps ли ще е по-добре. Тоест 24 и 30 FPS имат ли голяма разлика. И ако снимам на 60 fps с какъв битрейт да ги запаметявам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от ситуацията, както ти писах по-горе и какво искаш да постигнеш. 

По горе съм ти описал основното. 

Щом, може да записваш на 30, възможно е да си ги намалиш на 24 fps, при редакцията/монтирането и експорта. Трябва да тестваш и да разбереш, на теб какво ти харесва. 

И между другото,  видео обработващите програми не се учат за ден два. Намери си уроци/книга за да ти помогне, ако си решил да е научиш, както си му е реда. 

Успех. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички отзовали се. Трябва си доста четене значи.

преди 37 минути, oic написа:

Зависи от ситуацията, както ти писах по-горе и какво искаш да постигнеш. 

По горе съм ти описал основното. 

Щом, може да записваш на 30, възможно е да си ги намалиш на 24 fps, при редакцията/монтирането и експорта. Трябва да тестваш и да разбереш, на теб какво ти харесва. 

И между другото,  видео обработващите програми не се учат за ден два. Намери си уроци/книга за да ти помогне, ако си решил да е научиш, както си му е реда. 

Успех. 

Само последен въпрос. Ако искам да обработя видео на 60 кадъра с какъв битрейт да бъде горе-долу ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, FoxterBG написа:

Много благодаря на всички отзовали се. Трябва си доста четене значи.

Само последен въпрос. Ако искам да обработя видео на 60 кадъра с какъв битрейт да бъде горе-долу ?

Цък.

В youtube има доста уроци/tutorials, които могат да ти помогнат.

Уроци Sony Vegas цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Бонбон с катран! написа:

Време е да изхвърлиш тази програма от колекцията си. Има сериозни проблеми с мащабиране на екрана и рязането на такъв! Това са две различни неща - и двете не ги може! При мащабирането назъбва изображението, при изрязването бърка кроп границата!

Е, не съм писал, че е перфектна или най- добрата, а че е по-лесна за аматьори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега вместо да снима ще чете поне седмица за сони-то, но така или иначе е забранено да се разхождат безцелно хората :)

Успех с правенето на филми. 👍

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, chasovnik написа:

Сега вместо да снима ще чете поне седмица за сони-то, но така или иначе е забранено да се разхождат безцелно хората :)

Успех с правенето на филми. 👍

Абе аз знам една аматьорска програма, която прави завидни ефекти без знания и без учене, абсолютен хит за начинаещ и за бърза работа, всичко необходимо върши, както питащия иска, но е много саката откъм конверсия, твърди че преобразува в даден формат и кодек, но всъщност е силно ограничена и излизат грешки и аномалии. И това от много години без подобряване. Затова, когато стане въпрос за такъв тип обработка, просто пасувам и се въздържам да правя каквото и да е. Дори не препоръчвам. Просто да си седне на дупето и да търси алтернативи, определено трябва да ползва професионална програма, а не някой си муви мейкър. А този на Майкрософт чувах като чели бил отстранен и дори да инсталираш не работи. Или бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Бонбон с катран! написа:

муви мейкър

Си беше много хубав, лесен и лек инструмент. Но му спряха поддръжката. И не може да се изтегли пълният инсталатор.
И този инструмент е за работа с видеа, а не с картинки. Така, че си объркАл щатите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ми теглите една....ама да предложа нещо, което ползвам вече доста време за по непретенциозни неща - Shotcut

Абсолютно безплатен видео редактор, с много добра поддръжка. Бъкан с ефекти, преходи, маски и т.н, като можеш да си правиш и собствени, под формата на gray scale *.png файлове. Последните версии (след 19.00) работят вече абсолютно коректно и под Windows.

ПС: Въпреки, че...експорта е по-бърз в Linux версията - засичал съм.

ПС2: Ето нещо на бързо....без да съм си играл с подробности - ползван софтуер - Adobe Illustrator/GIMP и Shotcut. Само за илюстрация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.04.2020 г. в 15:28, DarkEdge написа:

Си беше много хубав, лесен и лек инструмент. Но му спряха поддръжката. И не може да се изтегли пълният инсталатор.
И този инструмент е за работа с видеа, а не с картинки. Така, че си объркАл щатите.

Муви мекъра може да вкара и снимки между видеата - поне аз така си ги правя. супер НЕпрофесионално, но вкараш видео, чат-пат някой ефект и някаква музика = за аматьори си е супер.

Gadovete я спряха

Тъпо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване