Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка за нов монитор

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал, ако може да ми препоръчате монитор за компютър. Искам да бъде около 30 Инча, да има възможност за 144 Hz,  и да не е извит. Търся качествен баланс между дисплей за гейминг и гледане на филми.  Благодаря ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми LG 34GL750  ultra wide. Това което ме притеснява, е че каратата ми е gforce 1060 3mb и не знам дали ще издържи. В същото време 21:9 е формат не особено популярен за филми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно баш 21:9 е популярен за кино филми. Както е подходящ за работа. 

Друг е въпроса, че не всички игри се поддържат от 21:9, и в повечето случаи ще трябва да си го гледаш на 16:9,. Например видеа в уоutube и прочие (с две вертикални черни ленти от двете страни). 

И не на последно място, монитор с диагонал от 32 инча или повече, трябва да е 4K. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, epohalen написа:

Препоръчаха ми LG 34GL750  ultra wide. Това което ме притеснява, е че каратата ми е gforce 1060 3mb и не знам дали ще издържи. В същото време 21:9 е формат не особено популярен за филми.

Ако цената те устройва вземай , повече няма да погледнеш филм 16:9

преди 15 минути, oic написа:

Точно баш 21:9 е популярен за кино филми. Както е подходящ за работа. 

Друг е въпроса, че не всички игри се поддържат от 21:9, и в повечето случаи ще трябва да си го гледаш на 16:9,.

Няма игра която не е инди да не поддържа 21:9 последните доста години ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, epohalen написа:

Това което ме притеснява, е че каратата ми е gforce 1060 3mb 

Прав си да се притесняваш. 

п.с. Между другото монитора който съм ти препоръчал освен че не е извит е и 2560x1440 (16:9) да не говорим че е 400 лв. вместо 900 лв.

Не виждам какво значение има 75Hz или 144Hz е при положение че хардуера ти е спънка и в двата случая.

За разликата от 500 лв. в мониторите и като добавиш парите от продажбата на старата ти карта си купи RX 5600 XT.

И да се надяваме че процесора не е някое четири ядрено Санди...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, oic написа:

И не на последно място, монитор с диагонал от 32 инча или повече, трябва да е 4K. 

Това пак е относително. Аз ползвам за монитор 42" fullHD, който е на < 1 метър пред мен и се вижда перфектно. А на 32" 4К ще е много дребно всичко. Единствено има смисъл, ако е широкоекранен, понеже ще имаш повече видима област и няма да се вижда толкова ситно всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Raze написа:

Аз ползвам за монитор 42" fullHD, който е на < 1 метър пред мен и се вижда перфектно.

Не искам да те засягам но имаш проблеми с очите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност нямам, дори и очила не нося. Нямам проблеми и с fullHD екрана на лаптопа или със втория си монитор, който е 20". Просто ми харесва да гледам голям екран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Roujin Z написа:

Прав си да се притесняваш. 

п.с. Между другото монитора който съм ти препоръчал освен че не е извит е и 2560x1440 (16:9) да не говорим че е 400 лв. вместо 900 лв.

Не виждам какво значение има 75Hz или 144Hz е при положение че хардуера ти е спънка и в двата случая.

За разликата от 500 лв. в мониторите и като добавиш парите от продажбата на старата ти карта си купи RX 5600 XT.

И да се надяваме че процесора не е някое четири ядрено Санди...

За мен е изключително важно да поддържа поне 100 HZ. Разликата от 60 до 75 е силно усезаема, на по голям екран ще  е необходимо и повече. Въпросът ми е изтествал ли си видео картата на такъв монитор? Откъде знаеш че ще е трагично? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, epohalen написа:

За мен е изключително важно да поддържа поне 100 HZ. Разликата от 60 до 75 е силно усезаема, на по голям екран ще  е необходимо и повече. Въпросът ми е изтествал ли си видео картата на такъв монитор? Откъде знаеш че ще е трагично? 

На коя игра искаш да знаеш ще има ли 100 fps с 1060 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играя предимно стратегии. Total was: three kingdoms, Men of war II: arena, новият mount and blade. Излезе ли обаче новият cyberpunk ко качвам, кйоето ще е от ранга на the witcher, но 2020. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за какво ти е такава висока честота  на опресняване за стратегии? Няма никакъв смисъл. Още повече, че видеокартата, която имаш, не е особено мощна и трудно ще изкара толкова кадри, за да може да ползваш 100 Hz.

Ще трябва и мощен процесор и на висока честота също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Право ти казват хората-за да има смисъл от над 75 Hz трябва видеокартата ти да може да изкара над 75 кадъра в секунда. С 1060 не виждам как ще изкара примерно 100 кадъра при FHD на cyberpunk щом я сравняваш с the witcher 2020. Да не говорим за 4К.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване