Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ubuntu не чете USB портовете

MimoC

Препоръчан отговор

Здравейте,

Случката е следната, инсталирах си League of Legends на Ubuntu 18.04 всичко вървеше нормално, но по едно време играта се затвори. Реших да рестартирам лаптопа и от този момент мишката ми спря да работи.  След това видях, че и охладителя не работи. Включих и флашка към порта, но и нея не чете. Рестартирах машината няколко пъти, но не се оправя. Опитах с тези стъпки https://askubuntu.com/questions/645/how-do-you-reset-a-usb-device-from-the-command-line но нямаше ефект. Малко преди да си сложа Ubuntu на лаптопа ми се случи същия проблем и с Windows 7. Тогава успях да се справя с проблема като uninstall-нах usb driver-те и ги инсталирах наново. Нов съм в Linux общността. И се надявам някой да има идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема май е хардуерен ми се струва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пепел ти на устата(шегувам се). И аз имам такова чувство. Мога ли по някакъв начин да проверя тази теория?

btw.. Портовете подават захранване, мога да си зареждам телефона, но вече не ми излиза прозореца за резрешение за достъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на хардуерен проблем. Да не си го прегрял, докато си играл.

В BIOS (ако не е орязан), можеш ли да влезнеш и да провериш температурата на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, oic написа:

Прилича на хардуерен проблем. Да не си го прегрял, докато си играл.

В BIOS (ако не е орязан), можеш ли да влезнеш и да провериш температурата на процесора.

Може и видеокартата да се е споминала или нещо по дъното да е заминало. Най-добре сервиз, след като и автора изобщо си няма понятие какво прави, както и не дава информация за хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преебал си го от игри ,кой знае колко пъти е прегрявал .Щом и под уиндоус дава същия проблем :)

Остава да кажеш и какъв е лаптопа.....марка-модел ей такива дребни нещица :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мм да не се сетих, че ще е добре да дам хатактерисстика на лаптопа
Dell Inspiron 5720
CPU: Intel Core i7-3612QM (2.1 - 3.1 GHz, 6MB кеш)
RAM: 8GB (2х 4096MB) - DDR3, 1600MHz
NVIDIA GeForce GT 630M с 1GB DDR3 собствена памет

Не успях да проверя температурата на процесора

на 5.04.2020 г. в 1:04, Raze написа:

Машината изобщо стартира ли, излиза ли нещо на екрана? Марки/модели на хардуерните компоненти?

Машината си работи само USB портовете не работят

Е влезнах в BIOS и на "External USB ports" зададох Disabled и после пак Enabled пуснах машината и портовете тръгнаха. Всичко е наред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване