Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво става във философията?

Гост

Препоръчан отговор

Племенницата ми е получила това нещо за домашно по философия (10 клас). Според вас това нормални въпроси ли са, и откога се задават такива въпроси? Как се очаква да отговорят учениците? Какво става във философията?

Сякаш не стигат всичките тия меко казано сбъркани моди и идеи, ами сега явно искат да побъркат и децата, имам предвид "умнокрасивите", предлагащи разни "модерни" съвременни идеи. Такива въпроси ли се очаква да задават учителите по философия в елитните училища? Аз ли нещо съм сбъркана или..............И аз съм учила философия, в 11 клас, но не сме имали такива малоумни въпроси. То вярно, че не съм любител на философията.............. но само на мен ли ми се виждат смахнати въпросите?:questions:

92512548_1081758088871480_5468572774693863424_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анне, това е философия така че не се намесвай и тук. Домашното на племеницата е дадено въз основа на философ или философи, които учат в момента. Със сигурност учителят е дал насоки и литература. Така, че спри с глупостите си моля те.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Анне, това е философия така че не се намесвай и тук. Домашното на племеницата е дадено въз основа на философ или философи, които учат в момента. Със сигурност учителят е дал насоки и литература. Така, че спри с глупостите си моля те.

Нищо не са им дали, а въпросите наистина са малоумни. Детето се чуди как да си напише домашното, даже и аз не мога да и помогна, въпросите ме объркаха съвсем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anne написа:

Нищо не са им дали, а въпросите наистина са малоумни. Детето се чуди как да си напише домашното, даже и аз не мога да и помогна, въпросите ме объркаха съвсем.

Хайде де???? Няма такава вероятност. А детето да се свърже с учителя по философия ако му стиска и ти стой там да слушаш. Току виж ще останеш изненадана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, но тези въпроси са объркани, звучат объркано и не са правилно построени. Не ги питат за конкретна философия или философ, а трябва да отговарят за ............. случайността? Къде е логиката?

Вие деца имате ли, учебниците им поглеждали ли сте?

Не само историята подменят, а и философията. Карат децата да учат крайнолиберални простотии. От типа на джендърството.

Хайде де???? Няма такава вероятност. А детето да се свърже с учителя по философия ако му стиска и ти стой там да слушаш. Току виж ще останеш изненадана.

Тя е в София, племенницата де, там и учи.

Какво да съм изненадана, по - нагоре написах какво учат. Пълни глупости!

Ние едно време учихме по философия антична и съвременна философия, но в техните учебници Платон, Аристотел, Нишце и много други са бегло споменати. Учат новите свръх либерални идеи, които звучат като родени от ума на луд.

Вие приемате ли ги тези идеи, м?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anne написа:

Не, но тези въпроси са объркани, звучат объркано и не са правилно построени. Не ги питат за конкретна философия или философ, а трябва да отговарят за ............. случайността? Къде е логиката?

Не само историята подменят, а и философията. Карат децата да учат крайнолиберални простотии. От типа на джендърството.

Ами нито ти, нито племеницата даже знаят къде е увебникът по философия. Ще го напиша пак. Племеницата ти да си намери учебника ( щото не го е и отваряла), след това да се свърже с предподавателя и да попита въхру кой материал е задачата, защото това е домашно върху даден раздел и да се опита да напише нещо или да намери информация в интернет.

преди 3 минути, Anne написа:

Тя е в София, племенницата де, там и учи.

Какво да съм изненадана, по - нагоре написах какво учат. Пълни глупости!

Ние едно време учихме по философия антична и съвременна философия, но в техните учебници Платон, Аристотел, Нишце и много други са бегло споменати. Учат новите свръх либерални идеи, които звучат като родени от ума на луд.

Вие приемате ли ги тези идеи, м?

Значи и тази тема ще е същата като предишната за проблема с компютъра. Безнадежна си. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами нито ти, нито племеницата даже знаят къде е увебникът по философия. Ще го напиша пак. Племеницата ти да си намери учебника ( щото не го е и отваряла), след това да се свърже с предподавателя и да попита въхру кой материал е задачата, защото това е домашно върху даден раздел и да се опита да напише нещо или да намери информация в интернет.

Как да го отваря детето, пълен е с глупости, лично го видях.

Тя заради модерните простотии намрази розовия цвят, бях изумена, беше по - малка, когато ми каза за драг куините, аз даже не знаех, ето с какви идеи им пълнят главите в училищата. Как да учи по философия, като ги карат да учат простотии от типа, че чернокожите имат повече права от белите, че белият хетеросексуален мъж е подтисник, че човек може сам да си избира пола, че има много повече от два пола, дни на розовата фланелка..............

Вярно, че по мое време го имаше Азис, но не ни го даваха за пример и не ни караха да учим негови песни.

Как да учи това дете философия, като постоянно им казват какво да мислят, като са в училище?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anne написа:

Как да го отваря детето, пълен е с глупости, лично го видях.

Тя заради модерните простотии намрази розовия цвят, бях изумена, беше по - малка, когато ми каза за драг куините, аз даже не знаех, ето с какви идеи им пълнят главите в училищата. Как да учи по философия, като ги карат да учат простотии от типа, че чернокожите имат повече права от белите, че белият хетеросексуален мъж е подтисник, че човек може сам да си избира пола, че има много повече от два пола, дни на розовата фланелка..............

Вярно, че по мое време го имаше Азис, но не ни го даваха за пример и не ни караха да учим негови песни.

Как да учи това дете философия, като постоянно им казват какво да мислят, като са в училище?

По философия не ги учат такива работи. Я кажи, кой е учебникът да видя къде ги пише тези неща, за които говориш??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не, не я учим на омраза, на "циганите на сапун", "България на три морета" и подобни глупости, напротив,  уча я да бъде толерантна и да се отнася с уважение към хората с увреждания, сирачетата, децата на разведени родители, към бедните, слабите, болните, физически недъгавите, да не дели хората на цвят на кожата и религия.

Но всичките тия простотии с 100 - те пола, различните тоалетни,  детските клиники за смяна на пола, драг - куините, тикането на психичноболната Анджелина Джоли за пример,  розовите фланелки, издигането в култ на чернокожите, срамът от бялата кожа, солариума - всичко това ми идва в повече. Явно и на детето, тя е умно момиче.

Прочетете за Кейт Милет и ми кажете нейното за нормално ли намирате? Това ли трябва да е днешната философия?

Не, племенницата ми не е израснала с руската култура. Израсна с "Дисни ченъл" - "Хана Монтана", "Магьосниците от Уейвърли плейс", "Виолета", англоезичната музика............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Anne написа:

И не, не я учим на омраза, на "циганите на сапун", "България на три морета" и подобни глупости, напротив,  уча я да бъде толерантна и да се отнася с уважение към хората с увреждания, сирачетата, децата на разведени родители, към бедните, слабите, болните, физически недъгавите, да не дели хората на цвят на кожата и религия.

Но всичките тия простотии с 100 - те пола, различните тоалетни,  детските клиники за смяна на пола, драг - куините, тикането на психичноболната Анджелина Джоли за пример,  розовите фланелки, издигането в култ на чернокожите, срамът от бялата кожа, солариума - всичко това ми идва в повече. Явно и на детето, тя е умно момиче.

Прочетете за Кейт Милет и ми кажете нейното за нормално ли намирате? Това ли трябва да е днешната философия?

Не, племенницата ми не е израснала с руската култура. Израсна с "Дисни ченъл" - "Хана Монтана", "Магьосниците от Уейвърли плейс", "Виолета", англоезичната музика............

АННЕ! Учебникът!! На кое издателство е и как се казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

По философия не ги учат такива работи. Я кажи, кой е учебникът да видя къде ги пише тези неща, за които говориш??

Не знам на кое издателство е.

Но е факт, и то не само в часовете по философия, че в училищата им промиват мозъците с глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anne написа:

Не знам на кое издателство е.

Но е факт, и то не само в часовете по философия, че в училищата им промиват мозъците с глупости.

Значи както предположих не знаете къде е учебникът и не е отварян. Просто си пишеш свободните съчинения както винаги във всяка тема. Та с философията нищо не става. Тя си е наред. За другото дано се сетиш ма едва ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето на, и по "Виасат"  почват да прокарват идеята, че съвременният човек, дошол от Африка, е бил много - умен и способен, за разлика от белия глупав неандерталец. Били сме дошли от Африка.

Извинете, но силно се съмнявам в тази теория, защото, според научно изследване, в европейските гени, както и в азиатските, има ДНК от неандерталците, о не и в африканците. Не съм съгласна, че точно чернокожият човек е "съвременният човек", аз бих казала, че има два съвременни човека - те и неандерталците. Защото "съвременният" африканец не е можел да оцелее в северният суров европейски климат.

Не мразя чернокожите, но издигането им в култ, ми идва в повече. Няма начин да взема да рева и да съжалявам, че африканците са прости и глупави, не са искали да се цивилизоват и една част от тях продължават да живеят като праисторически хора. Сами са си го избрали, европеецът вина няма! Няма да се чувствам виновна за кръстоносните походи, нито за това, че белите хора сме интелигентни и изобретателни, че ние сме движили цивилизацията напред.

Дойде ми до гуша от всякакви откачени идеи!:angry22:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недей да симулираш мислене на база на собствената си некомпетентност!  Ако действително мислеше, щеше да забележиш, че това което си написала не е много далеч от идеите на нацистите за превъзходството на арийската раса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ехооооооооо Кити Анне люлката на човечеството е в Африка, кви чернокожи те гонят не знам?

преди 1 час, Anne написа:

Защото "съвременният" африканец не е можел да оцелее в северният суров европейски климат.

Ко? Не! За адаптация чувала ли ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, petie1 написа:

Ехооооооооо Кити Анне люлката на човечеството е в Африка, кви чернокожи те гонят не знам?

Безмислено е. Все още чакам да ми се каже учебника и на кое издателство е. Иначе латерна знаеш какво е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Емил Костов написа:

Безмислено е. Все още чакам да ми се каже учебника и на кое издателство е. Иначе латерна знаеш какво е!

Ще ти каже когато пусне снимката на проблема с Уиндоус 7

И какво не й харесват въпросиите че нещо не разбирам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да ни качи Поли учебникът сниман под формата на PDF файл и после ще си лафим цяла година по него.
Без учебник, не знам за какво ще си говорим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, petie1 написа:

Логично е - щом съвременният човек идва от Африка, значи е чернокож, според теб чернокожите откъде са се появили, от небето ли са паднали? То и по телевизията така ги показват - първите хора са били чернокожите.

Адаптация, колко да е адаптация? Факт е, че при чернокожите в Африка не е открита неандерталска ДНК, но в хората от Европа и Азия - да, и това е научен факт. Плюс това, ако всички африканци бяха мигрирали към Европа, то Африка би трябвало да е била пуст континент, но не е. А и адаптацията не става така бързо, факт е, че и днешните мигранти не издържат на студа в Европа и се оплакват тук колко студено било. Не са се адаптирали изобщо. Истината е, че ние сме наследници на неандерталците, които въобще не са били прости - те са създали пещерните рисунки, погребвали са мъртви,  имали са език и култура, вярвания и обичаи.

Иначе логически погледнато, Европа би трябвало да е чернокожа, но не е. Няма адаптация. Щом днешните араби и африканци не издържат на зимите тук, въпреки дрехите и модерното отопление и съвременните удобства, то какво да кажем за предците им?

И не, идеите ми не са сходни с тези на нацистите.  Казвам само, че според сегашната теория би трябвало Европа да е чернокожа, но не е.  Адаптации при хората просто не се случват. Ако се случваха, щяхме да имаме  антични изображения не на бели мъже и жени от Гърция и Рим, а на чернокожи и смесени такива. Щяхме да имаме различни образи по стените на Помпей и Херкулан. Не казвам, че сме повече от чернокожите, но проблемите им в САЩ и Западна Европа НЕ СА ОСНОВАНИЕ науката да се извърти, да стане "политкоректна".  По мое време учехме, че човекът е произлязъл от маймуната и неандерталеца, живял е в пещери, създал е пещерни рисунки, открил е огъня, бил е събирач на диви плодове и ловец, както и рибар.

А сега се опитват политкоректно да ни убедят, че всички идваме от Африка, че неандерталецът е бил агресивен малоумник и заради малкия си мозък е изчезнал, че африканецът го е победил. Не е вярно.

Всъщност, със затоплянето на климата в Европа неандерталецът се е променил. Топлият климат благоприятства развитието на ума, откриват се земеделието и животновъдството,  със консумирането на мляко неандерталецът започва да пораства на ръст, заради топлото време вече не му трябват толкова мускули, плюс това става и много по - активен, и започва да отслабва, да придобива по - строен вид.

Моето мнение е, че всъщност, макар, че всички сме човеци, сме различен тип човеци - бели, азиатци и чернокожи, които, със климатичните промени са започнали да пътуват, да срещат други хора, да има смесени семейства и деца.

Просто погледнете артефактите от античността - статуите, бюстовете, изображенията..............Те са на бели хора, на наследници на неандерталците.

погледнете и друга част от историята - с изключение на Северна Африка, до края на 19 век останала част от Африка е била абсолютно непозната за света и напълно изолирана,хората там са живеели като в пещерната епоха - примитивно и скромно. Не искам да кажа, че са глупави,  а че са били изолирани от света, не са пътували, не са опознавали света, не са се смесвали с други раси и култури, това се променя с търговията с роби.

Лично според мен, малка група  африканци наистина е поела на север, но не са издържали на климата в Европа и са се върнали почти обратно, останали са в Близкия изток. Група любопитни европейци пък тръгнали натам  и също спрели в Близкия изток. Опознали са се, смесили са се. Но нито Европа, нито Африка са смесени. Фактът, че няма неандерталска ДНК в гените на африканците ме кара да мисля, че те са друг човешки вид, за който са типични тъмната кожа, къдравата коса и големият нос. А ние имаме бял цвят на кожата,  различен цвят на косата и очите, имаме общества, които са се развивали. ДНК е нещо което не лъже и не може да бъде обвинено в расизъм. Причисляват нандерталецът към изчезнал човешки вид, но това не е вярно. Неандерталецът просто се е видоизменил.

Всички сме хора, просто сме различни и да се твърди, че сме от Африка, след като първите африканци не са издържали на студа тук, е нелогичен абсурд.

А това, че африканците не са се развили като нас - ние вина нямаме. Африка много късно бива открита и проучена, робството е ужасна история, но не можеш да промениш историята. А омразата на чернокожите към белите не им носи нищо.

Казвам само, че ми писна от политкоректна наука. Не съм съгласна да се срамуваме от произхода си, цвета на кожата си и историята си заради комплексите на чернокожите и заради психооткачените модерни джендърдски истории.

Ето - и циганите не искат да живеят цивилизовано и чисто като нас, живеят в мръсни гета, не искат да работят, занимават се с криминални дейности - па ли ние сме виновни? Тук расизъм няма, конституцията ни гарантира права и задължения за всички, образование за всички. Никой не ги е спрял да пращат децата си на детска градина и училище, да работят , да гласуват, да пътуват.................Но те не искат да се цивилизоват, и какво - ние излизаме виновни? Въпреки, че има за тях 100 програми? Къде е логиката да сме виновни?

Ако има расизъм - то той е в модерните психо идеи, според които белият човек е виновен за всичко. Това не е ли расизъм и дискриминация?

Знам, че не им харесва, но ще го кажа - африканецът не е поставил началото на човечеството. И не е 100% сигурно, че всичко тръгва от Африка. Утре ще открият още по - стари останки от човешки черепи в европейска или азиатска или южноамериканска пещера, и какво правим тогава?

Истината е една - човечеството е възникнало едновременно на почти всички континенти. Започнало е с еднакво развитие, но просто европейците са се оказали жадни за пътешествия, култура и духовност. Не от расизъм казваме, че древните Гърция и Рим са основи н цивилизацията ни. А от историческа обективност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хех Кити Анне си намери раздел от историята в който да си вихри фантазията- праистория... А темата беше уж за философия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросите са си екстра! Особено третия.

Дано племенницата ти не се подведе по теоето невежество и е по-любознателна, защото Философията може доста да й помогне, ако осмисли началата, и че е наука ...любов към мъдростта/мисленето!

Но наистина в тези времена и Интернет има доста възможности да почерпи първо информация, след което да си оформи теза с аргументи и накрая да я защити, така че, дори и само на теб да ти покаже Смисъл, ще си е струвало.

дано няма други деца с така "мислещи" близки, че ми е жал за учителите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Maleficient написа:

Дано племенницата ти не се подведе по теоето невежество и е по-любознателна, защото Философията може доста да й помогне, ако осмисли началата, и че е наука ...любов към мъдростта/мисленето!

Но наистина в тези времена и Интернет има доста възможности да почерпи първо информация, след което да си оформи теза с аргументи и накрая да я защити, така че, дори и само на теб да ти покаже Смисъл, ще си е струвало.

Тя темата се врътна в друга посока

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Maleficient написа:

Племеницата както и Анне не знаят къде е увебникът по философия. Няма да се учудя ако не знаят и името на предподавателя.Вече един ден чакам да покаже учебника, но ..........................

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване