Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Първа тема ми е във форума и се извинявам, ако съм объркал раздела.

Имам Galaxy tab s 8.4, от около 5 години. Съответно спря да се актуализира. Искам да го руутна (ако така се нарича) и да му сложа актуалния андройд 10.

В момента съм с 6.0.1.

Благодаря на всички помогнали предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От характеристиките на таблета:

OS Android 4.4.2 (KitKat), upgradable to 6.0 (Marshmallow); TouchWiz UI

Ти къде точно видя, че има актуален Android 10 за него?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

От характеристиките на таблета:

OS Android 4.4.2 (KitKat), upgradable to 6.0 (Marshmallow); TouchWiz UI

Ти къде точно видя, че има актуален Android 10 за него?...

Никъде не съм видял, но по идея не могат ли всички устройства да се ъпнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не!

Android не е толкова универсална система, като например Windows. В смисъл - на дадено устройство може да се инсталира ROM, който е предназначен единствено и специално за него. Друг няма да работи, възможно е даже да го блокира необратимо.

Така че, ако не си видял някъде Android 10 точно за Galaxy Tab S 8.4, не може да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а някакъв по нов дали може да се добави, тъй като вече работи доста зле, а е с относително добри характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип - да, може да се добави. Можеш да му сложиш неофициален Android по-нова версия. Но! Има "Но"-та :) . Първо, тази неофициална версия може да има някакви бъгове. Второ - процедурата е доста сложна и продължителна. Трето - има съществен риск да ти се прецака устройството, дори е възможно и да не може да се възстанови. И четвърто - не е сигурно, че даже и всичко да мине както трябва, ще работи по-добре. Обикновено по-новите версии на Android са по-тежки, тъй като са проектирани за по-нови и по-мощни устройства.

Ако много искаш да опиташ - ето ти инструкция как се слага Lineage OS 17 , базирана на Android 10. 

Аз бих ти препоръчал да направиш един ресет на таблета, с пълно изчистване на паметта. Това ще го направи като нов. Разбира се, преди това си направѝ бекъп на всичко ценно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RudeBoy написа:

По принцип - да, може да се добави. Можеш да му сложиш неофициален Android по-нова версия. Но! Има "Но"-та :) . Първо, тази неофициална версия може да има някакви бъгове. Второ - процедурата е доста сложна и продължителна. Трето - има съществен риск да ти се прецака устройството, дори е възможно и да не може да се възстанови. И четвърто - не е сигурно, че даже и всичко да мине както трябва, ще работи по-добре. Обикновено по-новите версии на Android са по-тежки, тъй като са проектирани за по-нови и по-мощни устройства.

Ако много искаш да опиташ - ето ти инструкция как се слага Lineage OS 17 , базирана на Android 10. 

Аз бих ти препоръчал да направиш един ресет на таблета, с пълно изчистване на паметта. Това ще го направи като нов. Разбира се, преди това си направѝ бекъп на всичко ценно.

Много благодаря за инфото. Ако ми обясниш как да направя и бекъп-а ще си безценен!

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фабричен ресет на Galaxy Tab S 8.4

Идеята му е да изтрие всички приложения, и другия боклук, който евентуално се е събирал през годините, и който му пречи да работи бързо, както в началото. Затова според мен трябва да се прави бекъп само на потребителските файлове - снимки, музика, видеоклипове, документи. За целта се свързва с компютър, и се прехвърлят на него с Copy-Paste. По принцип ресетът не би трябвало да засегне картата с памет, ако има такава. Но за всеки случай тя може да се извади преди операцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава, метни се в xda-developers и виж какво има налично точно за твоя модел, понеже явно са няколко различни.

В краен случай - последния фабричен фърмуер през odin и до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте имам проблем с леки драскотини върху дисплея на един таблет samsung galaxy tab s2 sm t715  гледах доста видеа в тубата за полиране със паста за зъби , но честно казано се чудя с коя марка паста за зъби да пробвам . Ако някой от вас е пробвал може да сподели с коя паста се постигат най - добри резултати 
    • от Plamen Nikolaev
      Здравейте , имам Samsung S5 когато си пусна някойя игра и играя малко ми изписва че дадената игра спря и ме изхвърля ,опитах с хард ресет няколко пъти , също така изчистих и кешана всички приложения и пак не се управя съвети???
      Благодаря предварително! 
    • от Mimi162me
      Здравейте, от две седмици ми излиза това предупреждение на телефона...използвам в момента адаптерче и друго зарядно...
      http://prikachi.com/images.php?images/279/9648279n.jpg
      Зарядното ми беше оригинално ,но се скъса малко... Търся магазин (не онлайн) в Плевен само за кабелче type C ... ако си купя от китайския дали ще зарежда бавно...
    • от Ivailo Mihalev
      Здравейте, колебая се кой от двата телефона да си взема и бих искал да чуя и вашето мнение по въпроса.Телефона не ми трябва за игри, а основно ме интересува камерата и доброто изпълнение на ежедневните задължения.Благодаря предварително!

Поздрави!
    • от WhiteTooth
      Здравейте!
      Преди известно време включих известията да се показват на началният екран под формата на балонче, все едно е чат от messanger и може да го местиш по екрана, за да го махна трябва да плъзна надолу и да изчистя известията или да цъкна върху него да ми отвори приложението, след което да го затворя за да го махна. Та, въпроса ми е, знаете ли как мога да го изключа това нещо, че почна много да ме дразни.
  • Дарение

• Добави ново...