Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Предлагам редактирането на мнения да бъде активно постоянно, а не както е сега за определено време. Лично мен супер много ме дразни, че не винаги мога си редактирам мнението. Не виждам какъв е проблемът в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tepmu, уж си от доста време в Калдата ... Не помниш ли какво ставаше по времето, когато можеше постоянно да се редактират мненията? Някаква каша. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, tepmu написа:

Предлагам редактирането на мнения да бъде активно постоянно, а не както е сега за определено време. Лично мен супер много ме дразни, че не винаги мога си редактирам мнението. Не виждам какъв е проблемът в това.

Купи си ВИП абонамент и ще имаш повече възможности.  Не безгранични, разбира се, но повече от преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е дъвкано, дъвкано над 100 пъти. Сядаш отделяш 1 час в размисли защо е така и ще откриеш философският камък. За момента не възнамеряваме да променяме тази опция, правили сме неколкократни неуспешни опити. Още не сме дорасли за нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не разбирам първо защо е активна точно за определено време и как се е избрало точно това време? Също колко пък големи мизерии може да има ако си редактираш мнението?  В крайна сметка ако даден потребител наруши правилата има Администратори и Модератори, които да вземат отношение. Също така нали има опция "заключване на мнение", което да предотврати редакцията ако е необходимо. Посещавам достатъчно форуми и там редакцията си я има постоянно и не виждам злоупотреби. Отделно първо се вижда ако си редактирал мнение, а и има опция да се вижда точно каква промяна си направил. Не смятам също за редно ако някои потребители са злоупотребявали да се спира достъпа до тази опция на останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз днес установих нещо като Вип- потребител. Въпреки, че имам възможността да си трия и редактирам мненията, преди и след цикъл (сори за иронията), всъщност това винаги се вижда. Нямам опцията като на останалите, да не се вижда макар и за краткото време, че съм редактирала нещо...само отбелязвам.

И друго си мислех, този форум на ...колко добро ниво е. Чисто технически дори. 

Сравнете  го с друг, и ако докажете, че има друг, с по-добри възможности и удобства за потребителите, винаги може да се насочите към по-угаждащият ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Maleficient написа:

Аз днес установих нещо като Вип- потребител. Въпреки, че имам възможността да си трия и редактирам мненията, преди и след цикъл (сори за иронията), всъщност това винаги се вижда. Нямам опцията като на останалите, да не се вижда макар и за краткото време, че съм редактирала нещо...само отбелязвам.

И друго си мислех, този форум на ...колко добро ниво е. Чисто технически дори. 

Сравнете  го с друг, и ако докажете, че има друг, с по-добри възможности и удобства за потребителите, винаги може да се насочите към по-угаждащият ви.

Това е малко ако не ти харесва, се махай. :Д Не може ли да се обсъждат нещата и да си изказваш мнението или това е привилегия, която аз не притежавам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, tepmu написа:

Посещавам достатъчно форуми

Не са достатъчно приятелю... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, tepmu написа:

Също колко пък големи мизерии може да има ако си редактираш мнението?

Ами ето ти тази тема за пример. Ти предлагаш нещо. Обясняваме ти, че не е добра идея. Ти настояваш. Включват се и други хора, почва обсъждане. И - в един момент ти се ядосваш, че не става на твоята, и си изтриваш всички мнения. Не ги изтриваш съвсем, де, но ги редактираш на точка, или интервал, или емотикон. И? Постовете на другите увисват във въздуха. Вече не се знае какво сме обсъждали. Влиза след време друг човек в темата, и се чуди "А бе, какво става тука?"

Такива неща масово ги имаше, когато можеха да се редактират постовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, RudeBoy написа:

Ами ето ти тази тема за пример. Ти предлагаш нещо. Обясняваме ти, че не е добра идея. Ти настояваш. Включват се и други хора, почва обсъждане. И - в един момент ти се ядосваш, че не става на твоята, и си изтриваш всички мнения. Не ги изтриваш съвсем, де, но ги редактираш на точка, или интервал, или емотикон. И? Постовете на другите увисват във въздуха. Вече не се знае какво сме обсъждали. Влиза след време друг човек в темата, и се чуди "А бе, какво става тука?"

Това не би трябвало да е проблем, ако има задължителна история на промените. Не ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bornofash написа:

Това не би трябвало да е проблем, ако има задължителна история на промените. Не ли?

Защо цитираш мен, като задаваш този въпрос?... Питай админите на сайта. Те решават дали да има история на промените, и дали и кога да се редактират мнения.

Моето лично мнение: Ами ако някой си редактира поста 5 пъти? Или 10, 20? Трябва ли за всеки пост да има история на развитието му? Имаш ли представа какво натоварване на сайта е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bornofash написа:

За историята на промените ясно, имаме я. Ама какво правим, когато се редактират 1000 поста с точки? Ще сложим един огромен надпис:

"Ако сте нов потребител, нищо не разбирате от форуми и влизате за пръв път и се чудите защо виждате само по една точка вместо публикация, то не се колебайте да натиснете на малкия линк "история на редакциите" под всеки пост, които пазим десета година за да ги прочетете. Нищо, че базата ни надхвърля 1000 терабайта и форумът едвам, едвам ви се зарежда, ние сме се погрижили освен редактираните и изтрити постове да пазим и всички постове в който е променена една буква или е добавена една запетайка. Всичко това правим за вас с най-добри чувства и ви благодарим, че прочетохте инструкциите за употреба докрай. "

Аз май споменах по-горе, че това сме го дъвкали 100 пъти и опитвали да активираме още толкова, но за сега правилно решение няма. Едва ли ти ще го откриеш, щом дори не може да си обясниш от какво е породено това ограничение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Maleficient написа:

Нямам опцията като на останалите, да не се вижда макар и за краткото време, че съм редактирала нещо...само отбелязвам.

ами аз, като обикновен потребител, трябва да сложа отметка, че поста е редактиран, за да се виждат промените
когато си редактирам поста без да сложа отметката, никаква история на промените не виждам
разбира се, че на мен ми е все тая, особено в разделът за забавление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Kalin Karaboychev написа:

Едва ли ти ще го откриеш, щом дори не може да си обясниш от какво е породено това ограничение. 

Дори не съм се и надявал. Просто исках да изясним и този въпрос, защото и авторът на темата го е задал. А и чувствам, че още много хора ще го зададат и в бъдеще ще може да ги препращате насам.

С две думи проблемът с историята на промените е, че е неудобно и ненужно заема твърде много място за данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, RudeBoy написа:

Това, за което говориш евентуално би станало минимум след 2-3 дни до седмица докато се съберат мнения и се реши окончателно, а в момента ограничението за редакция е от порядъка на половин - един час. По възможност нека поне това време се увеличи на 1 ден. Смятам, че няма как да направиш толкова големи поразии за това време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, tepmu написа:

По възможност нека поне това време се увеличи на 1 ден. 

ЗАЩО? Кажи една смислена причина това да стане. С какво това ще допринесе форумът да стане по-добър?

Засега единствената причина, която си посочил, е: "супер много ме дразни". Не мисля, че е достатъчно.

Аз пък си мисля, че е хубаво още да се скъси това време. Например - 5 минути. Поглеждаш какво си писал, и оправяш някоя печатна грешка, ако е нужно. Така всеки ще е мотивиран да мисли и да чете какво е писал, преди да натисне "Добави отговора". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, RudeBoy написа:

ЗАЩО? Кажи една смислена причина това да стане. С какво това ще допринесе форумът да стане по-добър?

Засега единствената причина, която си посочил, е: "супер много ме дразни". Не мисля, че е достатъчно.

Аз пък си мисля, че е хубаво още да се скъси това време. Например - 5 минути. Поглеждаш какво си писал, и оправяш някоя печатна грешка, ако е нужно. Така всеки ще е мотивиран да мисли и да чете какво е писал, преди да натисне "Добави отговора". 

Предполагам може да се сетиш и сам, но щом желаеш ще ти кажа - за поправка на грешки и допълване на мнението. Лично на мен доста пъти вече ми се случва да искам да допълня нещо към дадено мнение, но заради невъзможността за редакция да не мога. От друга страна съм и против постоянното писане на мнения, тъй като дадена тема става ненужно голяма и се губи смисъла, което е минус и за други потребители, които имат същите въпроси / проблеми. Едно е да трябва да прочетеш 5-10-15 мнения друго е 50 и тъй като освен в раздел "Премахване на зловреден софтуер" не съм виждал другаде да се слага таг за приключена тема или решен проблем и т.н в крайна сметка може цялото четене на мнения да е за нищо. Отделно в доста форуми има възможност, която липсва тук, а именно авторът да маркира дадено мнение, което му е решил проблема, което се оцветява и става лесно видимо и открояващо се на фона на останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...