Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравеите!
Искам да попитам Калин и Даниел Десподов защо в новината "https://www.kaldata.com/it-новини/ограничения-в-обслужването-на-office-365?-защ-333554.html" е написано

"

Дa нaпoмним, чe Оffісе 2019 paбoти caмo в cpeдaтa нa oпepaциoннaтa cиcтeмa Wіndоwѕ 10. Toecт, дoбpa идeя e дa cи взeмeтe и пpoдyĸтoвия ĸлюч зa OC Wіndоwѕ 10.

"

https://www.kaldata.com/it-новини/ограничения-в-обслужването-на-office-365?-защ-333554.html

че е нужен код и за WINDOWS 10?
Имайте предвиде че ако това бе прочетено от потребитeл който си няма добра идея за компютърния свят може да се обърка дори и да има WINDOWS 10. 
По начина който тази "новина" е написана изглежда все едно се опитвате да продавате тези продукти и по алчен начин. Гнус ме е да виждам такива дебилски отношения към вашите потребители. 
Замислете се. Дано да ви стане гадно че правите такива гнусни неща!

_______

TEMA 2:

_______

МАЛЕ!!! ПИША Това и виждам че сте толкова гнусни че даже слагате код да променя копието!!!! 

Oпитах се да копирам:

"Дa нaпoмним, чe Оffісе 2019 paбoти caмo в cpeдaтa нa oпepaциoннaтa cиcтeмa Wіndоwѕ 10. Toecт, дoбpa идeя e дa cи взeмeтe и пpoдyĸтoвия ĸлюч зa OC Wіndоwѕ 10."

А се оказва че съм копирал:

Дa нaпoмним, чe Оffісе 2019 paбoти caмo в cpeдaтa нa oпepaциoннaтa cиcтeмa Wіndоwѕ 10. Toecт, дoбpa идeя e дa cи взeмeтe и пpoдyĸтoвия ĸлюч зa OC Wіndоwѕ 10.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%b2-%d0%be%d0%b1%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b6%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-office-365%ef%bc%9f-%d0%b7%d0%b0%d1%89-333554.html

ЕЙ! ЛИСИЦИ! Не ви ли е срам че слагате тази гнус в копието. ПОТРЕБИТЕЛЯ трябва после да маха глупостите дето слагате в текста бе... Как не ви е срам??? Калине ей, към тебе е това!

И НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ, все още не може да се коментират тези "новини"... или айде да сме чесни, реклами с който се опитвате да изкарате някой МРЪСЕН лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, какъв е проблемът да подминавате такъв род "гнусни" неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Maleficient написа:

Ако някой не толкова информиран потребитeл с WINDOWS 10 си купи втори ключ за WINDOWS 10? Кой ще му върне парите??

ЗАСРАМИ СЕ И ТИ, НЕ ДЕЙ ДА ЗАЩИТАВАШ АДМИНИСТРАЦИЯТА НА ТОЗИ ФОРУМ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как ги четеш новините, представа си нямам.
Под всяка новина има възможност за коментари и тая тема дето си я пуснал е меко казано излишна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Благодарим ви споделената информация. 

Както е отбелязано в края на всяка платена публикация това е ПЛАТЕНА ПУБЛИКАЦИЯ. Ние не можем да променяме текста предоставен от рекламодателя. И рекламодателя поставя своите условия.

Не виждам нищо подвеждащо в текста дори е информативен и полезен. Ако беше написано този карбуратор работи само на Варбург и за а го ползвате трябва да притежавате и Варбург, който можете да си купите от еди къде си. Това означава ли, че потребител, който има Варбург ще си купи още един от посоченото място?!?!

Относно копирането на текстове от нашия сайт. Всеки текст тук подлежи на авторско право и копирането му е позволено само срещу позоваването на източника. https://www.kaldata.com/forums/terms/

Цитат

Правила и условия за ползване
Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене сайта като източник и неговият уеб адрес, а ако публикацията е в Интернет, той да бъде придружен с хипер-връзка към него. 

Разрешава се заглавие и/или параграф от текст от уебсайта да бъдат използвани в обема и вида, предоставени чрез RSS канал на съответния раздел на уебсайта, при условие, че това не причинява вреди за "Калдейта Ком" ЕООД и/или неговите партньори и техните услуги, при ясно текстово обозначаване на името на "Калдейта Ком" ЕООД и посочване на линк към уебсайта на "Калдейта Ком" ЕООД и/или неговите партньори, на който е публикуван целия материал и от който текстовете са копирани. Начинът на отваряне на линка не следва да въвежда потребителя в заблуждение по отношение на "Калдейта Ком" ЕООД и/или неговите партньори и техните услуги, да не го ограничава във фреймове или да го обвързва по друг начин с чужд на "Калдейта Ком" ЕООД и/или неговите партньори интерфейс. Информацията, получена чрез RSS канал не може да бъде пряко или непряко изменяна, разпространявана и/или възпроизвеждана като производни RSS продукти. "Калдейта Ком" ЕООД и/или неговите партньори си запазват правото да преустановят подаването на информация чрез RSS канали по всяко време, без да дължат предварително уведомление.

Всяко възпроизвеждане, разпространение, промяна, публичен показ и др. на част или цялото съдържание на уебсайта, извън горните хипотези, е забранено и се преследва по предвидения от закона ред, освен ако е налице изрично съгласие на "Калдейта Ком" ЕООД и/или неговите партньори за съответния вид използване.

Наше право е да поставяме линк към всеки абзац копиран от сайта ни. А липсата на такъв при копиране е нарушение на авторските ни права. 

Относно самите публикации дали да се коментират или не това са изисквания на рекламодателя и мисля, че е наше право да избираме какво, как и кога да публикуваме. Ваше е право да избирате дали да го четете или не. 

Благодаря за вниманието. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 55 минути, Maleficient написа:

Моме!

Прекалено често вземаш отношение по въпроси зададени към администрацията на форума. Никъде в него (форума) не е известено че си тяхна секретарка. Това прави много лошо впечатление на голяма част от хората, които посещават Калдата. Разбирам да беше след техни коментари, които са направили по долу, но то е постоянно при зададен въпрос от някой ползвател. Защо не си седнеш на задника и да си пишеш за това , което адекватно и с разбиране можеш да коментираш? Нарочно съм писал в поста си с такова обръщение към теб! Или, ако не си разбрала - на ТИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз предполагам, че и форума и сайта въпросните господа са ги направили да изкарат някой лев.То всеки се стреми към това.Според мен въпросните господа не са много таферни и някои неща не ми харесват тук.Ама нищо не мога да променя!

Сега очаквам да получа забележка, че критикувам администрацията или да ми изтрият поста!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ivan_pop написа:

Абе аз предполагам, че и форума и сайта въпросните господа са ги направили да изкарат някой лев.То всеки се стреми към това.Според мен въпросните господа не са много таферни и някои неща не ми харесват тук.Ама нищо не мога да променя!

Сега очаквам да получа забележка, че критикувам администрацията или да ми изтрият поста!

Имате 853 мнения, да обясните само, кога сме ви правили забележки за критика или сме ви трили постове, които ни критикуват или други. Не бързам - помислете си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Kalin Karaboychev написа:

Имате 853 мнения, да обясните само, кога сме ви правили забележки за критика или сме ви трили постове, които ни критикуват или други. Не бързам - помислете си. 

Не разбрах за какво/кое трябва да мисля?

Направих прогноза.Тази дума сега е много актуална.

Моля да ми посочите къде съм написал, че сте ми правили забележка или че сте ми трили мнение.И аз не бързам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kristian Atanasov написа:

Ако някой не толкова информиран потребитeл с WINDOWS 10 си купи втори ключ за WINDOWS 10? Кой ще му върне парите??

ЗАСРАМИ СЕ И ТИ, НЕ ДЕЙ ДА ЗАЩИТАВАШ АДМИНИСТРАЦИЯТА НА ТОЗИ ФОРУМ!

Хайде сега да порасъждаваме малко :

Значи за начина на описание ще се съглася, но това си е до автора на съдържанието(статията) това че той я написал подвеждащо(съзнателно или не) си е изцяло негова отговорност и ако това не влиза в политиката на сайта трябва да му се обърне внимание да внимава какво и как пише и описва. Вече ако това си е част от политиката на сайта би било наистина тъпо, но не би ме учудило защото днес повечето платформи си служат с подобни селски трикове за да печелят с'тинки(това с усовието че към статията има линк за покупка).

А колкото до линка към копираното съдържание, какво му е лошото? Статията е написана от някого за някого, нормално когато си положил труд за нещо да си сложиш поне подписа нали?
Пък и това се прави с цел да се предподврати копирането на статията без източник на други платформи(не че е невъзможно и така).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ivan_pop написа:

Не разбрах за какво/кое трябва да мисля?

Направих прогноза.Тази дума сега е много актуална.

Моля да ми посочите къде съм написал, че сте ми правили забележка или че сте ми трили мнение.И аз не бързам.

Ами именно и аз това се зачудих, как през всичките ви 853 поста не сме  го правили никога пък сега ще го направим. Явно не сме разбрали нещо. Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

начи тва балканско съзнание е ногу сбъркано, все гледаме в канчето на собственика, дето ни е дал манджа безвъзмездно
дали са ни платформа за изява, забавление, взаимопомощ
и вместо да даваме идеи, предпочитаме да очерняме постигнатото...баси наглостта
не защитавам собствениците на този сайт, а собствеността като цяло и демокрацията, която някои я разбират кат слободия

Авторско право върху сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kalin Karaboychev написа:

Ами именно и аз това се зачудих, как през всичките ви 853 поста не сме  го правили никога пък сега ще го направим. Явно не сме разбрали нещо. Успех :)

Благодаря за пожеланието!Да Ви се връща тъпкано!:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, дръндю написа:

начи тва балканско съзнание е ногу сбъркано, все гледаме в канчето на собственика, дето ни е дал манджа безвъзмездно
не защитавам собствениците на този сайт, а собствеността като цяло и демокрацията, която някои я разбират кат слободия

Това ни е възпитанието в общ план за съжаление. Аз така и не го разбрах автора на кое точно се възмущава, на това че има прмоционално предлагане на активации за продукт или това, че тази промоция е публикувана в kaldata? Скоро имаше подобна тема за това защо не може да напише коментар под такива публикации. Дребнавостта не води след себе си позитиви (лично мнение). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, дръндю написа:

Не искам да влизам в ролята на психолог, но предвид, че и другите сме от Балканите, само да уточня нещо за определения типаж-автор на темата.

Това според мен е Uriel, който скоро беше блокиран и е решил да се възмущава по начин и теми, които си мисли, че ще засегнат Администрацията.

Толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Колев60 написа:

Моме!

Прекалено често вземаш отношение по въпроси зададени към администрацията на форума. Никъде в него (форума) не е известено че си тяхна секретарка. Това прави много лошо впечатление на голяма част от хората, които посещават Калдата. Разбирам да беше след техни коментари, които са направили по долу, но то е постоянно при зададен въпрос от някой ползвател. Защо не си седнеш на задника и да си пишеш за това , което адекватно и с разбиране можеш да коментираш? Нарочно съм писал в поста си с такова обръщение към теб! Или, ако не си разбрала - на ТИ!

Не е проблем обръщението, а че си позволявате да се изказвате по този начин, за мое/ите мнения по принцип.

Ако някой модератор или админ реши, че мое мнение или не е релевантно в тема, може и би го изтрил. Би ми направил забележка или предупреждение.

Не отговорих до сега, защото чаках, да получа забележка, или от някой друг възмутен като Вас ЧичкоКолев, но не би. 

Още повече исках да се съобразя с контекста на темата, и да не е нещо междуличностно (темата да не се отклонява в посока Вие като легенда блябля открай време откакто динозаври са измислили форумите и много обичате с това да се изтъквате), защото съм сигурна, че много други НеЛегенди, свежи и дръзновени, са допринесли не по-малко за форума.

Изразът "да си седнеш на задника", го ползвайте към ваши близки, които задникът си умеят да ползват само за това. Аз моя го ползвам и за други неща.

Колко жалко е как харесвахте мои постове и се пробвахте да ме заговаряте,нооо сега вече сте доста...неприятен в изявите си.

За това, "моме", на продавачката от магазина.

Често или постоянно ще си вземам отношение, докато този форум и правилата му, ми позволяват.

Вие сте Никой!

Има си опция да ми блокирате мненията, ако накърняват вашето разбиране за приятно прекарване във форума.

Със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имам правото и аз да се изкажа, то моето мнение е, че не виждам толкова голям проблем в новината, че чак да се стига до обиди, "викане" и т.н. Мисля, че на всеки, който прочете новината и реши да премине към покупка на лиценз ще му е ясно, че ако има такъв, няма нужда да купува втори път за да инсталира Office пакета. В този ред на мисли съм съгласен с примера за "Варбурга" на Администратора. Все пак това може го направи човек, който има поне 14-годишна възраст т.е лична карта и банкова сметка. Колко до рекламите на никой не му харесват, в това съм сигурен, включително и на рекламодателя тъй като той / тя е трябвало да плати за нея, но това е нормален начин чрез, който даден сайт може да се издържа и не виждам нищо лошо в това (стига съдържанието да е проверено и да не е измамно разбира се). Kaldata нито са първите, нито са последните, които го правят. Разбира се трябва да отбележа, че има далеч по-удачни начини за написването на същото нещо - пример: "Напомняме Ви, че Office 2019 работи само с Операционна система Windows 10. Ако все още нямате лиценз за нея може да закупите само за ... от ..." Лично аз не съм съгласен с това:

преди 10 часа, Kalin Karaboychev написа:

...Ние не можем да променяме текста предоставен от рекламодателя. ...

Не ви знам условията за реклама, но със сигурност и вие имате думата, ако даден текст като съдържание или смисъл, може да доведе до заблуда вашите потребители. Все пак сте сериозен сайт, а и това е най-нормалното нещо - да имате своите изисквания, какво се публикува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Maleficient написа:

Вие сте Никой!

А вие какво сте?(умишлено "Вие" с малка буква)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.04.2020 г. в 8:21, ivan_pop написа:

А вие какво сте?(умишлено "Вие" с малка буква)

Ние сме Легион! Проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...