Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,

от няколко дни забелязвам, че видеокартата ми Sapphire nitro+ radeon rx vega 56, е  доста шумна и то върти само единия вентилатор на доста бързи обороти и бучи та не се трае. Другите 2 вентилатора не помръдват изобщо. Направих един тест на вентилаторите със Sapphire Trixx и всичко си е окей.

Когато играя Overwatch не съм обръщал внимание дали става така, но имам чувството, че когато играя Warcraft 3, макар че е доста стара игра, и се включва. Опитвам се да направя някакви настройки от софтуера за картата, но виждам, че FAN RPM е 0. Когато спра да играя, вентилатора продължава да си бучи .... 

Ъпдейтвам драйвърите всеки път когато видя, че има наличен.

Дъното ми е MSI B450 GAMING CARBON PRO.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, bumblebee написа:

Ъпдейтвам драйвърите всеки път когато видя, че има наличен.

Това всъщност не е добра идея освен ако няма някакъв проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв друг софтуер за fan control няма ли, от там да зададеш някаква крива нещо? Примерно msi afterburner? Температурите под товар какви са максимални?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата не се охлажда добре щом не се въртят всички вентилатори. Проблемът може да е от драйверите, да е от някоя програма, която следи температури или пък да е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bumblebee написа:

от няколко дни забелязвам

А трябваше веднага да я спреш!!!

Поне измери и тествай останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, инсталирах си MSI afterburner и ще следя какво се случва там, но по-интересното е, че като рестартирам компютъра вентилатора спира.

Цитат

А трябваше веднага да я спреш!!!

Поне измери и тествай останалите.

Е какво да ги тествам ... със Sapphire Trixx направих един тест само на вентилаторите и си въртяха нормално.

преди 3 часа, Roujin Z написа:

Това всъщност не е добра идея освен ако няма някакъв проблем.

явно е и прекалено късно за това вече :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изтеглиш най-новите драйвери, след това под safe mode деинсталирай с DDU драйверите, рестартирай, инсталирай новите и виж дали ще има промяна.

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, 

направих това, което ми каза и засега няма проблеми (ще видим докога)

Ще използвам темата и ще пиша тук - направи ми впечатление, че MSi CPU-Z ми показва по-малко рам, отколкото трябва да е. Качвам 2 снимки, за да ми кажете дали всичко е наред или не е... 

Untitled.jpg

Optimized-IMG_5471.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-малко какво? Аз не виждам разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, по-малко RAM frequency.

BIOS показва 3200 mhz, а CPU-Z 1600.

Паметта е CORSAIR VENGEANCE 3200 DDR4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът се появи отново - гледах филм и единия вентилатор започна да вие пак. Направих и скрийншот. Поиграх си малко с кривата за вентилатора и тн., но нищо не стана. Явно няма никакъв контрол върху вентилаторите.

Като изгася компютъра  и го включа всичко е ОКЕЙ. 

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблемът е хардуерен, като изключим евентуално изпичането във фурна, нова карта.

Или твърдо да свържеш вентилаторите на 7V примерно, или на 5...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е хардуерен проблема как го измисли незнам . Да се отиди на сервиз да се тества и да се направи диагностика от какво е може да е от видеото .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, bumblebee написа:

Поиграх си малко с кривата за вентилатора и тн., но нищо не стана. Явно няма никакъв контрол върху вентилаторите.

От тук примерно. Аз не измислям, а чета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си помням правилно вентилаторите на Сапфира може да сменят и има гаранция върху тях.

Това е по-скоро проблем с контрола, ако някой не работи тя и картата ще прегрява и шума ще ти е най-малкия проблем.

Моя съвет е да не прекаляваш с програмите за контрол, не ти трябва и Trixx и Afterburner след като общо взето са една и съща програма. Също така ако правиш нещо от Trixx-a, не прави същото или друго от Ватмана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата изобщо не прегрява, всичко си работи перфектно с изключение на един единствен вентилатор, който, когато реши, се включва на почти максимални обороти и направо ми бърка в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях, че е все още в гаранция (купувана е от варио), но какво да им кажа - вентилатора ми вие? :D 

ще ми се изсмеят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

върнах картата във Vario преди, около, 20 дена. Обадих им се да проверя какво се случва и ми казаха, че са я пратили до производителя. 

Онзи ден ми се обадиха и ми казаха, че я заменят с нова VEGA 64 - лошо няма. Днеска вече е монтирана новата карта и ще видим какво ще стане.

Засега всичко е наред. Мисля да я натоваря малко и да видя как ще се държат вентилаторите и дали ще мога да правя някакви настройки по тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...