Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Прочитайки отговорите и изхождайки от идеята, че ще се измерва кръвно на хипертоник се спирам на обикновен апарат OMRON.Благодаря.
П.П Тази марка ма ли обикновени апарати, че не намирам.

Какво имаш предвид под “обикновени” ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Trichocephalus написа:

Какво имаш предвид под “обикновени” ?

Имам предвид обикновен механичен с помпичка и стетоскоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам предвид обикновен механичен с помпичка и стетоскоп.

Това въобще го забравете , че става за употреба ! Независимо от марката . И - особено неподходящи са за домашна употреба и проследяване на кръвното налягане на хипертоник .

Живеем в 21-век все пак .
Моля ви се .

Вземете си нормален цифров апарат с маншета , съобразена с диаметъра на ръката на човека ( това е най-важното : да не е много голяма или обратното - много малка) и си гледайте живота :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Trichocephalus написа:

Това въобще го забравете , че става за употреба ! Независимо от марката . И - особено неподходящи са за домашна употреба и проследяване на кръвното налягане на хипертоник .

Живеем в 21-век все пак .
Моля ви се .

Вземете си нормален цифров апарат с маншета , съобразена с диаметъра на ръката на човека ( това е най-важното : да не е много голяма или обратното - много малка) и си гледайте живота :)

Съгласен съм но се оплаших, че ако се прецака електрониката и покаже грешно може да повлиае на преценката за взимане на лекарство.Ако е надеждно в това отношение ще взема автоматичен.

Моля за един линк на препоръчан апарат да се ориентрам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реклама няма да правим из страниците на форума .
И по-горе Ви казах - всички вършат работа . А приема на лекарствата на майка Ви не би трябвало да зависи от едномоментно измерване на стойностите . Доверете се на личния си лекар и терапията и , моля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да тя си има редовен прием както е казъл лекаря но въпреки това от време на време го вдига повече и се налага прием на допълнително лекарство за сваляне.

преди 4 минути, Trichocephalus написа:

Реклама няма да правим из страниците на форума .
И по-горе Ви казах - всички вършат работа . А приема на лекарствата на майка Ви не би трябвало да зависи от едномоментно измерване на стойностите . Доверете се на личния си лекар и терапията и , моля

Да, върнах се назад и погледнах.Ориентирах се какво да взема.Благодаря, успешен ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се увлякохте, кой апарат мери по точно, и забравяте субективния фактор”!
Ако за един човек кръвно 150 на 90 е високо, за друг 180 на 120 е ниско!
Това трябва да се има предвид, при диагностициране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , да аз в диагностиката на лекаря и дозировката на лекарствата не се бъркам по никакъв начин.Има моменти когато кръвното се вдига въпреки поетите хапчета и тогава трябва да се вземе нещо допълнително.Целта ми е да се сдобия с качествен апарат, че в момента има един които вече си е измерил неговото и е време за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, jhoro написа:

Много се увлякохте, кой апарат мери по точно, и забравяте субективния фактор”!
Ако за един човек кръвно 150 на 90 е високо, за друг 180 на 120 е ниско!
Това трябва да се има предвид, при диагностициране.

Това не го ли отрекоха в медицината, няма значение възраст и физика, кръвното трябва да е 120/80?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.04.2020 г. в 19:38, kolib4iata написа:

Здравейте.Майка ми е хипертоник и търся качствен апарат.Моля който е запознат да препоръча марка апарати.Предпочитам автоматичен като нямам определен бюджет, а е важно да е надежден.

Благодаря предварително.

Какъвто и апарат за мерене на кръвно да избереш е добре показанията му да се сверят и проверят от лекар.Добре е да знаеш,че всички дигитални апарати са зависими от външни фактори в момента на мерене.Според мен най-добре се представят "OMRON".Нямам идея какви са цените в България,но в момента са на промоция в Гърция-35евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Meri Meri написа:

Това не го ли отрекоха в медицината, няма значение възраст и физика, кръвното трябва да е 120/80?

Ами НЕ! И никога няма да го отрекат!

„Кръвното налягане“ - параметрите на работа на сърдечния мускул - зависят от много фактори!
Като се започне от по-глобалните - възраст, тегло, състояние на кръвоносната система (степента на втвърдяване на кръвоносните съдове, характеризиращо се със загуба на еластичност и удебеляване стените на съдовете) и се стигне до моментни - физическо натоварване (като качване на стълби), стрес, консумация на напитки, повишаващи (кафе и енергийни напитки) или понижаващи го (например водка).
Сутрин е едно, вечер - друго! Даже едно по-рязко ставане от леглото води до „падане“ на „кръвното“ - при почти всеки човек.

При измерването трябва да се следят две основни неща - разликата (амплитудата) между систолното (горната граница) и диастолното (долната) налягане и самата стойност на диастолното. Систолното налягане се получава при систолата - свиването на сърцето и изтласкване на кръвта. Диастолното е при отпускане на сърцето.
Разликата показва колко е ефективна работата на сърцето, а долната граница - минималното налягане на кръвоносната система. Най-вече - в големите артерии и вени.

Малката амплитуда е показател за влошена работа на сърцето - отслабнал мускул, изпускаща клапа ...
Ниската долна граница е предпоставка за разширяване на артериите, забавяне на кръвния поток, отлагане на „плака“ ... В един момент тази плака може да се „откърти“ - образува се тробм и следва инсулт - запушване на кръвоносен съд в мозъка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, jhoro написа:

Ами НЕ! И никога няма да го отрекат!

Няма да споря, но меря на родителите си при необходимост, и двамата са в групата на хипертоноците от няколко години (вече, може би станаха 7). При смяна на лекарствата доста време, около два-три месеца, докато лекуващата открие подходящите за тях, ходеха, като зомбирани. Е такова мерене и записване стана тогава, като Куин лечителката бях. Та тогава и аз ги успокоявах, няма страшно 140/90; 160/100, нормално за вашата възраст, ма лекуващата ги нахокала, че няма такова нещо и си гонеше резултат близък до 120/80. И с поредната смяна на лекарствата го постигна. Сега са добре и бръмчат из двора, като пчелички.

Колкото до апарата и ние ползваме механичен SENDO и сме доволни! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Meri Meri написа:

Няма да споря, но меря на родителите си при необходимост, и двамата са в групата на хипертоноците от няколко години (вече, може би станаха 7). При смяна на лекарствата доста време, около два-три месеца, докато лекуващата открие подходящите за тях, ходеха, като зомбирани. Е такова мерене и записване стана тогава, като Куин лечителката бях. Та тогава и аз ги успокоявах, няма страшно 140/90; 160/100, нормално за вашата възраст, ма лекуващата ги нахокала, че няма такова нещо и си гонеше резултат близък до 120/80. И с поредната смяна на лекарствата го постигна. Сега са добре и бръмчат из двора, като пчелички.

ОПА-А-А ... Тук нещата са по-сериозни!!!

Щом става дума за възрастни хора (с хронична хипертония), а предполагам - и със съпътстващи заболявания - трябва да се подходи по-сериозно. Измерването само на кръвното е като при профилактичен преглед. Лекаря ви „светка“ в окото и следи реакцията на ретината!

За „личния лекар“! Тези са толкова „лични“, колкото папата ми е личен изповѐдник! В България беше въведен института на „GP (General Practitioner - общопрактикуващ лекар)“. Това е човек, който ви прави профилактични прегледи, пише болнични листове, попълва рецептурни книжки ... Като цяло - те са част от „медицинското деловодство“, не толкова лекари.
Моят съвет е - намерете си добър личен кардиолог! Който да следи постоянно състоянието им, да знае историята на заболяването, да следи действието на предписваните медикаменти, да се консултира с други специалисти. Нужни са по-детайлни изследвания - поне кръвна картина.
Преди почти година баща ми имаше проблем с кръвотечение в стомашно-чревния тракт, а в резултат - анемия. Показател - нисък хемоглобин. Обаче в първата болница изобщо не бяха погледнали резултатите от изследванията.

Колкото до лекарствата - все още няма лекар или фармацевт, който да знае пълния спектър на действие на лекарствата. На кое действат положително, на кое - отрицателно и как си взаимодействат с други приемани медикаменти!
Факта, че сега - за този коронавирус - решиха да пробват с хинин??? Все едно хинина е открит вчера?

Изобщо - ако искте родителите Ви да са по-дълго с вас - грижете се и обръщайте внимание и на най-малките детайли!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не съм написала личния, а лекуващия, точно специалист вътрешни болести-кардиолог. И не, нямат други придружаващи заболявания. Грижим се и правим всичко за да са спокойни и щастливи старините им. Както казва Даян Шаер: ''Хубаво е да има мама и тати. Някак по-спокойно е.''
Да не отнасяме темата в друга посока! Благодаря за съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...