Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам един въпрос. Искам да направя къща подобна на тази която ще видите на снимка от линка. От 1 стая и главен материал дърво. Имаме лозе/земя във вилните зони в моя град. Където ще стои перфектно. Разполагам със скромна сума от 6000лв.Сега с тази карантина прекарвам целият си ден на лозето. И проявих желания да имам нещо такова. Сумата я спестявах от работата по морето 2 сезона. За да си купя първата кола и да платя курсовете. Но трябваше вече да съм ги почнал. Понеже сега с тази карантина курсовете са спрени и честно изгубих желание.Та въпроса ми е тази сума би ли стигнала за нещо подобно.Заедно с труд естествено. Понеже аз няма как да се справя с това. А и родители ми не се занимават с такива неща. И биха помогнали единствено финансово. Ако някой от вас има подобна къщичка. Или опит в строителството и тн.  Бих помолил да сподели. Благодаря предварително !!! :)

https://ibb.co/MSgN78v

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Атанас Димов написа:

Здравейте. Имам един въпрос. Искам да направя къща подобна на тази която ще видите на снимка от линка. От 1 стая и главен материал дърво. Имаме лозе/земя във вилните зони в моя град. Където ще стои перфектно. Разполагам със скромна сума от 6000лв.Сега с тази карантина прекарвам целият си ден на лозето. И проявих желания да имам нещо такова. Сумата я спестявах от работата по морето 2 сезона. За да си купя първата кола и да платя курсовете. Но трябваше вече да съм ги почнал. Понеже сега с тази карантина курсовете са спрени и честно изгубих желание.Та въпроса ми е тази сума би ли стигнала за нещо подобно.Заедно с труд естествено. Понеже аз няма как да се справя с това. А и родители ми не се занимават с такива неща. И биха помогнали единствено финансово. Ако някой от вас има подобна къщичка. Или опит в строителството и тн.  Бих помолил да сподели. Благодаря предварително !!! :)

https://ibb.co/MSgN78v

Ако имаш профил във ФБ, намери групата Сглобяеми къщи! Там ще ти дадат насоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България точно матр`яла е проблем. Ако беше в Сибир или Канада, да построиш от цели трупи, но не и тук. Особено за 6 бона. Правиш дървена конструкция и облицоваш отвън с циментови плоскости, по средата - вата, отвътре- гипсокартон. Покривът може да е с метални керемиди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от toni777
      Здравейте!
      Пролемът ми е следния!
      Имам къща на село /намира се в  друга област в България/която искам да продам,тя се води на името на баба ми която отдавна е починала а нотариалния акт е изгубен тя има 5 деца наследници от които 3ма са починали в това число и бащо ми който всъщност е ползвал тази къща.Понеже за първи път се занимавам със такива неща изобщо не съм наясно от къде да  започна и  какво трябва да направя за да придобия нотариален акт и да продам къщата.Ако има хора минали по този път се надявам да ми дадат някакви насоки.
      Благодаря предварително!
    • от rali+
      Здравейте,
      Моля за препоръки за строителна фирма на еднофамилна къща, гр. Варна. Ако някой има опит в строителството на подобен обект, моля да сподели.

• от Gergana Kurukyuvlieva
      Здравейте, занимавам се с ръчно изработени макети на къщи и нощни лампи по снимки - може да ми изпратите снимка на вашия дом или мечтаната къща от интернет. Оригинален подарък за всеки повод - рожден ден, сватба, юбилей.  Изработвам и макети с природни материали - мъх, дървесни кори, сухи цветя, камъчета. Разгледайте ги в новия ми официален сайт: www.radostart.net

• от Лиляна Благоева Андреева
      АРХИТЕКТУРЕН ДИЗАЙН

НАЧИН ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ КВАДРАТУРАТА НА ОТДЕЛНИТЕ ПОМЕЩЕНИЯ ЕДНА ФАМИЛНА КЪЩА ПО КВАДРАТУРАТА НА КРЪГА

Първи квадрат -1м.1м =1кв.м –антре
      Втори “ -1,41м.1,41м =2 кв.м –клозет
      Трети “ -2м.2м = 4 кв.м –баня
      Четвърти “ - 2,83м.2,83м = 8 кв.м – кухненски бокс
      Пети “ - 4м.4м = 16 кв.м –столова
      Шести “ - 5,65м.5.65м = 32 кв.м- хол 16кв.м и коридори 16кв.м
      Седми “ - 8м.8м = 64 кв.м – три спални и сервизни помещения
      Общо: 128 кв.м – разгъната застроена площ (РЗП)
      Осми “ 11,31м.11,31м = 128 кв.м – гараж,работилница,складове,магазин
      Общо:256 кв.м РЗП
      Девети “ -16м.16м = 256 кв.м - павирано, с плочки и асфалтирано дворно място
      Десети “ - 22,62м.22,62м = 512 кв.м –дворна градина
      Общо:1024 кв.м площ на дворното място
      Единадесети -32м.32м = 1048 кв.м – фамилна плод-зеленчукова градина
      Общо:2 048 кв.м площ ползват осем души в градската зона.
      - На един човек се полагат: 2 048кв.м площ : 8души = 256 кв.м бруто

Забележка: Размерите на площите са брутни.От тях трябва да се приспаднат площите за тротоари,пътни платна за моторни превозни средства, пешеходни пътеки ,бордюри и прочие.
      Забележка: Разпределението на помещенията в една къща може да се оформя по различен начин, но размерите на помещенията, както и техният брой се запазват. Така всички семейства и фамилии имат равен старт и равни права.
      Забележка: Примерно решение на жилищното разпределение в една еднофамилна къща е дадено в чертежа към обяснителната записка.

Инж. Лиляна Бл. Андреева
  • Дарение

• Добави ново...