Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет, 

Някакви идеи за надежден доставчик, който предлага БГ фиксиран номер с възможност за SIP? Нещо от сорта на 2-3 лв. на месец. Да може да се купи онлайн.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ituiwh написа:

Привет, 

Някакви идеи за надежден доставчик, който предлага БГ фиксиран номер с възможност за SIP? Нещо от сорта на 2-3 лв. на месец. Да може да се купи онлайн.

Мерси!

Няма как номер за 2 лева да ти излиза и с опция за SIP. Надежността зависи какъв бекъп ще имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има има.

От половин година поне, ползвам аз лично активно vmobile.eu, където дават SIP фиксиран тел.номер от планове в 10-тина града в Бг. Трябва да имаш адрес в някой от тези градове, но мисля, че има някакъв начин и ако нямаш (примерно живееш в село). Минималната сума за зареждане е 5 лв, и валидността й е до 1 година! Всеки да сметне колко излиза на месец. По-добре от това здраве му кажи. Цената на разговорите е много добра, вече забравих каква беше, 5 или 7ст. дори с мобилни, свързал съм го с Asterisk централа като трънк.

Друг вариант, който ползвах известно време е telecom1.bg (новото име на planetphone.net) - също имат номера от различни градове, регистрацията е малко тромава, но там последно беше мин. 5 лв на всеки 2 месеца, т.е. около 2.50 на месец реално. Беше Ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.04.2020 г. в 9:02, teglicha написа:

Има има.

От половин година поне, ползвам аз лично активно vmobile.eu, където дават SIP фиксиран тел.номер от планове в 10-тина града в Бг. Трябва да имаш адрес в някой от тези градове, но мисля, че има някакъв начин и ако нямаш (примерно живееш в село). Минималната сума за зареждане е 5 лв, и валидността й е до 1 година! Всеки да сметне колко излиза на месец. По-добре от това здраве му кажи. Цената на разговорите е много добра, вече забравих каква беше, 5 или 7ст. дори с мобилни, свързал съм го с Asterisk централа като трънк.

Друг вариант, който ползвах известно време е telecom1.bg (новото име на planetphone.net) - също имат номера от различни градове, регистрацията е малко тромава, но там последно беше мин. 5 лв на всеки 2 месеца, т.е. около 2.50 на месец реално. Беше Ок.

Интересно, дали ще е възможно използването на SIP- ъкаунта към vmobile.eu не през приложението, а директно от IP-телефон или VOIP-адаптер ? В сайта им не видях да предлагат подобна възможност. Дори ако се изкарат user/password/sipserver от служебните файлове на приложението, не е гаранция, че ъкаунта ще работи на хардуерно у-во или друго приложение (например Zoiper).

Лично аз вече втора година използвам услугите на Bulsatcom Vois, където срещу минимална месечна такса от 1 лев получавам номер от вида "+359996хххххх", и включени 400 "безплатни" минути към всички телефони в страната и I-ва зона в чужбина. Всичко им е ОК, само че работи единствено с тяхното си андроидско приложение и не може да се ползва с хардуерен IP-телефон или адаптер, а на мен пък сега точно това ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.04.2020 г. в 4:06, ituiwh написа:

Привет, 

Мерси!

Не разбрах дали под "фиксиран номер" имаш предвид стационарен. Ако ли не, универсалния и най-вече автономен вариант за прехвърляне на какъвто и да е номер към SIP е с помощта на GSM гейтуей.

снимка

От Алиекспрес може да се поръча за около $60. Постявя се сим карта (може и предплатена) и пренасочва входящи и изходящи разговори (двупосочно) към произволен SIP-провайдър. 

Апропо, полезно е и ако поради параноя или друга причина не желаеш да ти следят местоположението по мобилни клетки... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акаунта към vmobile е обикновен SIP - може да се ползва с всичко, което поддържа SIP,  вкл. адаптери и телефони. То даже доколкото си спомням, подкарването с тел. централа имаше някаква особеност, та трябваше нещо със съпорта да комуникирам и се изчистиха нещата.
Със Zoiper съм го подкарвал за тест.

Мен булсатком воис това ме спря, че трябва да се ползва тяхното "proprietary" приложение, а и забравих дали може да се ползва услугата без да имаш техен интернет или други услуги. Или беше мин. 9 или 10 лв на месец, което далеч не ме устройваше като допълнителна спънка.

Колкото до горния GSM гейтуей, имам и такъв, свързан към централата :) . Работи добре. Но все пак трябва да имаш някакъв SIP провайдер, с който изобщо да го свържеш, или собствен сървър/централа. И за да го ползваш и навън, все пак трябва да имаш някакъв мобилен интернет, оттам ще имаш и някакъв номер и т.н. Но става да криеш основния си номер (ако имаш два отделни на смартфона) като се обаждаш през voip през гейтуея вкъщи. Или ако си в чужбина, пак има файда.
Иначе явно има защо да има функция в интерфейса за редовен рестарт ежедневно - бях спрял функцията, но по някое време нещо спря да работи както трябва, и беше след 2 или 3 дена нещо такова. И я пуснах всяка нощ към 3 или 4 да рестартира устройството и няма грижи от месеци. При рестарт се чува едно цъкане вътре, явно реле.

За следенето на местоположението не мисля, че ще помогне, след като всяка карта отдавна вече е свързана с име/ЕГН на притежателя, и ако службите решат, ще проследят всяка от картите ти ако си решил да не ползваш "основната", а някоя от другите. Ако правилно съм разбрал целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

...към vmobile е обикновен SIP - може да се ползва с всичко, което поддържа SIP,  вкл. адаптери и телефони...

Щом може да се използва с VOIP-адаптер е идеално. Особено за дъртаци, свикнали на старите телефони. Така за нищожна сума им се осигурява стационарен телефон за спешни комуникации (когато комшията го няма да им "оправи" GSM-а ;) ).

Цитат

...булсатком воис това ме спря, че трябва да се ползва тяхното "proprietary" приложение, а и забравих дали може да се ползва услугата без да имаш техен интернет или други услуги

И на мен при булсатком-а само това не ми харесва, че може да се използва само с техните приложения (едното на базата на BRIA или по-старото на ZOIPER). Иначе може да се ползва само тази улуга. Аз не ползвам нищо друго, освен воиса им. Ако не си техен абонат при първоначално подписване на договора им ти дават тяхна сим карта за мобилен интернет (не си спомням дали за самата карта се плащаше нещо символикчно еднократно), но ако не я активираш и използваш повече не плащаш нищо. За самата телефонна улуга има 3 месечни абонаментни плана: 1лв-400мин, 2лв-1000мин или 3лв-неограничени. При предплата за 5 месеца получаваш един месец бонус. Та накратко - за 10 месечни такси по една от горните тарифи, получаваш една година предплатени комуникации и телефонен номер. Има също и опции за скриване на номера и пренасочване на обажданията. 

Относно гейтуея,

Цитат

...Работи добре. Но все пак трябва да имаш някакъв SIP провайдер.

От няколко години използвам активно callcentric. Безплатна регистрация и комуникация между юзерите. До скоро имаше включен безплатен номер от плана на Ню Йорк за входящи обаждания. Съответно можеше да се постави като идентификатор при използване на друг провайдер за евтини изходящи обаждания. От преди година външния номер стана като допълнителна, символично платена опция с цел да се избегне анонимността. Освен това от уеб базирания потребителски панел можеш да си направиш или инпортнеш телефонен указател направо в ъкаунта. Има възможност за задаане на бързо избиране до 100 номера от указателя с "*75xx". Вече повече от 5 години го използвам и горещо го препоръчвам.

Цитат

...За следенето на местоположението не мисля, че ще помогне...

Ако се използва чисто нов (в смисъл девствен) китайски телефон и за по-сигурно поръчан директно от Китай, имея не може да се свърже с определен клиент. А предплатените карти само за мобилен интернет, поръчани онлайн, все още не подлежат на задължителна поименна регистрация. Гейтуея имаше функция за промяна на имея, която е полезна в случай, че копираш имея на явния си телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли решени за Bulsatcom voice, на мобилен интернет с карта на виваком не приема входящи ? С включен vpn проблема се решава , но батерията се смачква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Danilov написа:

Някой знае ли решени за Bulsatcom voice, на мобилен интернет с карта на виваком не приема входящи ? С включен vpn проблема се решава , но батерията се смачква.

При мен ги приемаше, но не винаги. Тоя проблем се появи някъде преди около година. Сега съм пренасочил всички входящи обаждания от булсата към основния си мобилен номер. Така не се налага приложението да бъде активно. Пускам го само за изходящи обаждания.

За пренасочване избираш *22 (изчакваш да чуеш съобщението за пренасочване) и изписваш номера към който ще пренасочваш във формат 08хххххххх .

За спиране на пренасочването *23 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Андреан Джамбазов написа:

Аз съм пренасочил всички входящи обаждания от булсата към основния си мобилен номер.

За пренасочване избираш *22 (изчакваш да чуеш съобщението за пренасочване) и изписваш номера към който ще пренасочваш във формат 08хххххххх .

За спиране на пренасочването *23 .

Пробвах с пренасочване ,но нещо не се получава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Пробвах с пренасочване ,но нещо не се получава. 

Задължително трябва да изписваш номера според горепосочения формат. При +359ххххххх например не става.

И после трябва да изчакаш малко. Пренасочването нетръгва веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Андреан Джамбазов написа:

На едната карта става ,а на другата не става .И двете са на виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.04.2020 г. в 11:08, Андреан Джамбазов написа:

Щом може да се използва с VOIP-адаптер е идеално. Особено за дъртаци, свикнали на старите телефони. Така за нищожна сума им се осигурява стационарен телефон за спешни комуникации (когато комшията го няма да им "оправи" GSM-а ;) ).

гейтуея,

Аз още не съм станал дъртак, ама ползвам това с една SIM карта вкъщи вместо стационарен PSTN аналогов телефон.
Без никакъв абонамент, за 10 евро на година само за продължаване на картата, а и си ги говоря тези пари.

https://www.amazon.de/Aligator-T100-Mobiltelefon-Klassischen-Tischtelefon-Weiß/dp/B072BZHNZM

А иначе GSM гейтуеите не ги обичат мобилните оператори, могат в всеки момент да те викнат да покажеш с какъв телефон им ползваш картата. Ако не се явиш, еми спират ти я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ако не ми трябва(ше) да вържа подобен номер към централа за да го ползвам за обаждания така, изобщо "стационарен" тел.номер и абонамен не виждам закакво би ми трябвал. Освен като входящ номер за хора, които имат само или отделно "минути" към стац номера, което е все по-голяма рядкост - за половин година откакто съм публикувал и стационарния номер, има едно единствено обаждане към него, и то е секунди след опит за обаждане към мобилния, на което е нямало отговор.

За булсатком войс, и преди съм гледал, никъде в сайта им няма подобни тарифи по 1-2-3 лв за плановете им. Плановете започват от 9 лв за най-ниския план. Не разбирам къде ги гледаш тези 1лв план без изобщо да си им абонат за никоя друга услуга. Все пак, при наличието и на по-евтини алтернативи, които ти позволяват да ползваш всяко SIP приложение или връзка, смисълът доста се губи, особено за стационарен номер днешно време. Аз този на vmobile го ползвам почти единствено за изходящи от PBX-a, защото обажданията не са много, иначе щях да взема от оператор сим карта с неограничени и да я ползвам с гейтуей за изходящите.

Тези каллцентрик погледнах. Не намирам нищо особено, което би ме привлякло. Преди може и да е имало нещо. Международен номер за входящи, човек може и другаде да си открие, но признавам, засега не ми е нужен и не съм задълбавал къде е най-изгодно. Разговорите с US по презумпция винаги са били от най-евтините, а за по-лични нужди така или иначе винаги има скайп и подобни voip услуги, а вече дори там почти всеки ползва скайп или нещо такова. За изходящи ползвах с централата и stuntcalls с 3-4ст. към US, но при тях се появи друг проблем - явно имат ограничения за брой обаждания за определено време (или към дадена дестинация, не знам кое точно), та се оказаха ненадеждни за моята цел.

За следенето, не знаех, че data-only sim kartite не се обвързват с име и ЕГН като останалите :) . Това е странно. То с отделен телефон е ясно, че ще стане работата, но... пък и ало-измамниците е много лесно да се възползват от това, странно че властимащите са толкова глупави да не знаят, че съществуват voip доставчици от години!

Белгиец, "вместо стационарен PSTN аналогов телефон".... то останаха ли още хора, които да ползват подобно нещо? Всеки, който познавам, и най-големия дъртак, вече ползва псевдостационарен телефон във вид на мобилен със сим карта от някой оператор. Нашите ползват такъв и от 2-3г. го ползват по 1-2 пъти в месеца 5-10 минути, откога им казвам да го разкарат...
За GSM гейтуеите, за пръв път чувам, че операторите не ги обичали. Кои оператори, и къде те викат? Случвало ли ти се е? Оператора не би трябвало да го интересува как точно и в какъв телефон ползваш картата, докато я ползваш и извършваш обаждания в двете посоки, и не им представляваш опасност за мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, teglicha написа:

За GSM гейтуеите, за пръв път чувам, че операторите не ги обичали. Кои оператори, и къде те викат? Случвало ли ти се е? Оператора не би трябвало да го интересува как точно и в какъв телефон ползваш картата, докато я ползваш и извършваш обаждания в двете посоки, и не им представляваш опасност за мрежата.

Eто например на френски в това трябва да ги пише

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjf1tfFyYXpAhWJKewKHREdAeAQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fjimmobile.be%2Ffr%2Fconditions-generales-jim-mobile%2F&usg=AOvVaw1CF4AjcjRVT-GBWrF8_xLV

трябва да има и на английски, ама трябва да отгатнеш как са го кръстили и да търсиш със 
site:jimmobile.be + на английски общите им условия
Аз купувах от амазона един гейтуей ( който ми прецака даже ПИН-а на карртата щото не го бях спрял, оправих го де с ПУК) но не работеше както исках и го върнах същия ден.
А то има и едни платки за към компютри в които слагаш няколко карти СИМ и пускаш разни китайци да звънят евтино в Европа, та заради такива разни съображения пишат, че трябва да се ползва СИМ картата или в телефон или в таблет само.
Ще те усетят много лесно че си със гейтуей щото се свързва винаги с една клетка и ако има доста изходящи разговори почват алгоритмите им да пищят че нещо шмекеруваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, и аз винаги съм си мислел за тези съображения, че така "шмекеруваш" да си ползваш номера отдругаде (примерно), и така да имат "пропуснати ползи". Но пак ми се струва тъпо.
Аз по-скоро си мисля, че това да го усетят може да стане по-скоро по IMEI-я, или други ID-та, отколкото да guess-ват по поведението. Аз лично примерно прекарвам почти целия ден на едно място, имам и друг телефон с друга сим карта, който стои само в нас. Би ми се струвало доста нелепо заради това че се ползва само с една (или наоколо) клетка, да направят мизерия някаква. Има стари хора, неподвижни... майка ми примерно излиза веднъж в месеца (особено покрай тия вируси ся) до близката поща за пенсията си. Изобщо... поне досега А1 не са ми направили проблем :) . А и на кого ще се обадят, на самия номер ли.. там ще отговори друг човек, който си няма идея (образно казано) за схемата, по която насочвам обажданията към него. SMS-ите ги чета веднъж на 4-5 месеца през интерфейса на гейтуея. Та, засега поне А1 не прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, teglicha написа:

..., отколкото да guess-ват по поведението. 

Не мога да ти дам сега линкове, не знам къде са ми, пиша от един нов Линукс.
Но при нас поведението го следят доста яко, особено като си я пратил в чужбина картата за повече от 3 месеца май беше.
Тука не сме на тема фейсбук, сериозно ти говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи темата за фейсбук говориш несериозно? :D ...

Иначе вярвам, че вероятно има някакви особености някъде по света АКО говорим за пратена карта в чужбина или нещо подобно. Но специално за това че се ползва в GW или само в една клетка много време... това не ми се вярва да е проблем. Но пак - възможно е някъде, заради някакви пропуснати ползи.... подобно преди години как ISP-тата блокираха ползването на рутери, защото няколко апартамента ползваха един интернет (примерно). Но видяха, че това е безсмислено и поне в Бг не знам някой още да практикува това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

За булсатком войс... никъде в сайта им няма подобни тарифи по 1-2-3 лв за плановете им

Аз лично съм точно на 3-левовата. За последен път предплатих 30лв през март и продължавам да ползвам телефон 0996хххххх с неограничени обаждания към всички оператори в почти цял свят до края на април 2021-ва. Нищо друго не ползвам и не плащам на булсат. Преди 3 години подписах договора за телефона и тогава по същия начин официално обявените в сайта тарифи бяха от 9лв нагоре, но те включват ползването на техен мобилен интернет. По-горе вече писах, че про подписването получаваш тяхна сим карта за нет, но това не те ангажира с използването на тази услуга. Само трябва да не активираш никога картата! И така остават в сила горепосочените тарифи само за ВОИП-услугата.

Цитат

...и най-големия дъртак, вече ползва псевдостационарен телефон във вид на мобилен със сим карта от някой оператор

Така и моите родители използват стационарен телефон със сим карта към БОБ т.е. не по договор за стационатен телефон. Имат си мобилни телефони, но или не ги чуват от съседната стая, или забравят да ги зареждат редовно... Та в подобни случаи стационарния телефон е необходимост. Обмислях вариант да им пусна булсаткомски телефон, но след като не може да се подкара през адаптер и да излезе на обикновен телефон е безмислено.

Цитат

Ще те усетят много лесно че си със гейтуей щото се свързва винаги с една клетка

Никъде в договорите на мобилните оператори не пише, че абоната трябва да използва услугите им само в движение и не може да ги използва стационарно. Лично аз използвам други две сим карти на БОБ, поставени в охранителни устройства на вилата и гаража.  Работят си от години (при това по тарифа без месечни такси) изцяло "стационарно". Вярно е, че досадниците от А1 периодично ми предлагат да преподписвам договорите по "по-изгодни" (за тях разбира се) условия, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, щото и другаде бях чел за тия 1-2 лв. Може да върши работа на някого, ама аз не бих се заинтересувал, първо заради ползването само на тяхно приложение, второ, защото цената все пак е повече от това, което ползвам сега. Може би има смисъл ако има включени минути към някакви номера в тия 1-2 лв, ама да са повече от иначе колкото бих говорил за тия 1-2 лв при другите.

За стационарния, те операторите нали предлага и стационарни услуги, те реално са реализирани със сим карта и безжичната им мрежа - дават ти безжичен телефон със станция, който наподобява обикновен стационарен телефон, но със сим. И доколкото знам е ограничен в региона на ползване - примерно ако излезеш с него и отидеш в друг квартал или дори по-наблизо и отиде на друга клетка, няма да работи. Не съм пробвал.

За гейтуея, да, в Бг и поне Боб се ползва доста за подобни ситуации и аз не съм чул някой да се оплаква. В чужбина често има разни забурдни за нас рестрикции, та не бих се учудил да има някъде нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...