Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с намирането на звуков драйвър Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте хора, инсталирах на компа windows 10, компа е свътзан към телевизора с HDMI кабел и си предава звук без да иска никакви драйвъри. Проблем е обаче, когато искам да включа слущалките с микрофона, тогава трябва да ги включа в компютъра, той е с някаква звукова карта C-MEDIA, която си я спомням от предишния Уиндолс, сега обаче пробвах с driver solution pack да ми го намери, но не намира драйвъра, не виждам и как да го инсталирам сам, понеже не знам какъв точно е модела на звуковата карта, знам само, че е C-media нищо повече. Помагайте с този проклет драйвър, моля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е лаптоп, се отива на сайта на производителя.  Ако е настолен - дават се хардуерните индетификатори и по тях се търси драйвер. Програми от типа Driver pack solutions, колкото съм ги пробвал, толкова са омазвали системата. За да намериш тези идентификатори, се влиза в Device manager-a,намираш си звуковата карта, даваш десен бутон на нея.

6e96c43fecb9ad4b.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, проблемът при мен е, че не излиза там въобще, преди като пуснех driver solution pack тогава някак си намираше драйвъри и след като си ги инсталираше, тогава се появяваше там, преди това не. Видеокартата мимай също е имала вградена звукова и за нея намира драйвъри, но тя е прецакана и не бачка к затова имам отделно друга звукова карта. Но с нея винаги е било филм да се намери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, benz93 написа:

Колега, проблемът при мен е, че не излиза там въобще, преди като пуснех driver solution pack тогава някак си намираше драйвъри и след като си ги инсталираше, тогава се появяваше там, преди това не. Видеокартата мимай също е имала вградена звукова и за нея намира драйвъри, но тя е прецакана и не бачка к затова имам отделно друга звукова карта. Но с нея винаги е било филм да се намери.

Забравяш Driver Pack Solution  и производните му, ако искаш да не ти се омаже ОС.

Инсталираш драйверите от сайта производител.

Ако е лаптоп по модела търсиш драйвери. Ако е настолна машина по модела на дъното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, benz93 написа:

не излиза там

Покажи картинка там какво излиза.
Покажи и картинка на:
Десен клик по старт бутона и избери Run. Постави долния ред в олето за писане и кликни ОК.
%windir%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mmsys.cpl,,0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, benz93 написа:

Не е нормално да не се вижда звуковата карта в Device manager.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, benz93 написа:

Видеокартата мимай също е имала вградена звукова и за нея намира драйвъри, но тя е прецакана и не бачка к затова имам отделно друга звукова карта.

Видеокартата ти има и звукова карта, затова имаш звук през HDMI. Ако ще ползваш слушалки през жаковете на дънната платка, трябва да активираш звуковата карта която е вградена в дъното. Това става от настройките. Уиндоуса може и сам да е намерил драйвери за нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Raze написа:

Ще излиза като непознато устройство

Освен ако не е инсталиран универсален аудио драйвър на Microsoft. Тогава ще си пише High definition audio. И много често изобщо не работи. Но не се отчита от системата като роблемно устройство.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, мерси за отзивите, но не мога да включа компа сега. Вчера мислех, че е преебан харда защото пишеше нещо си reboot system, смених харда и днес с новия хард пак тва изписва и не иска да се включва компа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с откачен диск, със закачена инсталационна флашка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА, за да видиш ще "тръгне" ли така. Ще зареди ли инсталаторът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване