Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Израел, ционизма и конфликтите в Близкия Изток

Одобрявате ли поведението на Израел  

140 гласували потребители

1. 1. Одобрявате ли поведението на Израел?

• по-скоро ДА
      45
    • по-скоро НЕ
      85
    • да правят какво си искат
      6
  2. 2. Одобрявате ли поведението на арабските държави?

• по-скоро ДА
      43
    • по-скоро НЕ
      88
    • да правят какво си искат
      5
  3. 3. Смятате ли, че конфликтът е на религиозна основа?

• да
      77
    • не
      59

Препоръчан отговор

По-точния израз е И на газта :) . Ние имаме договор за тая газ, и дано нашите управляващи които са свикнали да казват "да" на "Големите братя" този път да кажат "не". Извинявам се за поста си не по темата...

Aма то си е така, ние не се отклоняваме от темата, Двете велики сили, си гледат интересите и ЗАЕДНО поддържат конфликта
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Основно от 40-те години - да... преди това е нямало ексцесии от такъв характер.... И основа за тях дават ционистите.... А относно мира.... възможен е мир и спокойствие и при други условия, като с

А ти специалисте . .... като знаеш толкова, знаеш ли защо се създава само една единствена държава- Израел... идеята за 2 държави е приета само на хартия, тоест предложена е само на хартия пардон...

Нищо патетично не съм казал, Джийнчо.Ти Палестина не си я виждал и през крив макарон, което не ти пречи да си пишеш каквото си изсмучеш от пръстите.Ако беше така както твърдиш, евреите изобщо нямаше д

Ей тоя Нострадамус много познава.Още преди 200 години е казал,че Третата световна война ще дойде от Близкия изток,породена от Исляма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тоя Нострадамус много познава.Още преди 200 години е казал,че Третата световна война ще дойде от Близкия изток,породена от Исляма.

Да, може и да си прав, сега Турция иска да влиза в Ирак, но това е друга тема, сега я направих.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,все още не е стана "световна война".....Дишай спокойно-до Армагедон има още време Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,все още не е стана "световна война".....Дишай спокойно-до Армагедон има още време Публикувано изображение

Да ама е много близко...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама е много близко...

За това "Покайте се,чада мои!" :angry:

Видяхте ли,обаче,как Сирия почна да дава назад,и не се перчи вече?Последните изявления не са толкова категорични-за "заличаване" и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това "Покайте се,чада мои!" :angry:

Видяхте ли,обаче,как Сирия почна да дава назад,и не се перчи вече?Последните изявления не са толкова категорични-за "заличаване" и т.н.

Ми те са се заличили сами,Израел е голяма хапка за тях.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те са се заличили сами,Израел е голяма хапка за тях.

Инат сили за борба, понеже зад тях е Иран.Но започне ли се там конфликт вече изхода е непредсказуем.Иран има ядрено оръжие, и това прави нещата доста по-сложни.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инат сили за борба, понеже зад тях е Иран.Но започне ли се там конфликт вече изхода е непредсказуем.Иран има ядрено оръжие, и това прави нещата доста по-сложни.

Всички имат ядрено оръжие,то да не се стига до там.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една новинка,над която да се замислим:

20 юли 2006 | 21:22 | Агенция "Фокус"

София. Българските власти задържаха на границата с Румъния камион, превозващ радиоактивни материали, предаде агенция АНСА. По думите на директора на Агенцията за ядрено регулиране /АЯР/ Сергей Цочев, камионът е пътувал към Иран. Превозното средство е било с турска регистрация, наето от британска фирма. “По всичко личи, че материалите биха могли да се използват за индустриални цели”, каза още Цочев и допълни, че камионът е изолиран и не представлява опасност за населението.

Видяхте ли до къде е пътувал камионът?Представете си колко такива камиони са преминали,без да бъдат засечени..... Публикувано изображение

Струва ми се,че Иран има поне една изненада в някой бункер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От време оно нашите оръжейни фирми изнасят за тия райони на света.За Африка също,където има война и ембарго се продават оръжия на по-високи цени.Това ембарго няма никакъв ефект освен хората да се въоражават повече.Гледам ги тия в Палестина че всеки носи Калашник,даже и децата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aма то си е така, ние не се отклоняваме от темата, Двете велики сили, си гледат интересите и ЗАЕДНО поддържат конфликта

"Когато атовете се ритат, магаретата страдат". Shak, радвам се че достигнахме до единомислие!

А войната продължава, вече се появиха съобщения за свалени хеликоптери... За щастие Иран няма ядрено оръжие (поне до следващите две години). Единствената ядрена сила е Израел, с неизвестен брой ядрени заряди. Но военното превъзходство на израелците е такова, че ядрените им възможности са излишни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В природата борбата настъпва не когато е набелязана и убита жертвата. Кръв се лее при поделянето на трупа. В момента се водят преговори около разпределението на плячката. РУСИЯ и ЕВРОПА няма да стоят безучастно и да гледат как САЩ се разпростира из целия регион. Света все още е в процес на териториални (ресурсни) спорове. Ябълката на раздора са икономическите интереси и първо те трябва да бъдат обсъдени, затова се изчаква и не се атакува.

Проблемът на Израел не е в невъзможността за ден два да превърне Сирия и Иран в каменна кариера.От векове има прикрит или неприкрит антисемитизъм към тях.Това, че ще смажат двете страни за броени часове е ясно на всеки.Какво ще стане след това? Ще настъпи световна изолация към евреите.Ще пострада икономика и материален статус на гражданите им..Държавата джудже Израел е натъпкана с оръжия до зъби, за които арабския свят няма и идея.

Хе-хе, "броени часове" - аз мога да броя до трилион ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще има ли глобална война на територията на Близкия изток (т.е. с участие на войски от цял свят)според вас? А вие бихте ли били доброволци в евентуален корпус от български войници, който да се включи в евентуална такава война? Аз лично понятие си нямам дали ще има глобална война, обаче хич не ми се иска да става такова нещо. От това, което гледам по новините между Израел и мюсюлманите вече не е тлеещ конфлик, а са си чисти бойни действия. Никой не отстъпва, никой не се спира пред нищо: едните с ракетите изобщо не броят т.н. косвени жертви (важно е да се убие главатаря на терористите като няма значение колко невинни жертви ще има около него), другите не се спират дори и пред това да жертват собствения си живот, само и само да унищожат повече от така омразните им друговерци. Положението още повече се усложнява, когато се намесят други, по-големи държави, когато се намесят милиарди пари, огромни желания за власт... Всички трети страни, които се намесват, сякаш преследват само користните си цели без да се страмят да отстранят самите причини за конфликта. Решение, колкото и невъзможно да изглежда, се намира само ако се търси. Май нито воюващите, нито хората около тях имат интерес противопоставянето да привърши. По едните телевизии дават колко лоши са Ахмединеджат и "Хамаз", по другите дават колко са лоши Буш и Израел. Никой не е толкова черен, колкото го изкарват, но и никой не е светец. Не бих се включил като доброволец в евентуална война там. Това е война за ценности, в които не вярвам - пари, власт, влияние... Може би съм прекалено наивен, но така мисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Когато атовете се ритат, магаретата страдат". Shak, радвам се че достигнахме до единомислие!

А войната продължава, вече се появиха съобщения за свалени хеликоптери... За щастие Иран няма ядрено оръжие (поне до следващите две години). Единствената ядрена сила е Израел, с неизвестен брой ядрени заряди. Но военното превъзходство на израелците е такова, че ядрените им възможности са излишни.

Aз също, не съм имал за цел да се противопоставям на някого ,само заради спорта. Имам си теза, и я отстоявам. Иначе дано не се стигне до нещо което да доведе до по-големи неприятности

В природата борбата настъпва не когато е набелязана и убита жертвата. Кръв се лее при поделянето на трупа. В момента се водят преговори около разпределението на плячката. РУСИЯ и ЕВРОПА няма да стоят безучастно и да гледат как САЩ се разпростира из целия регион. Света все още е в процес на териториални (ресурсни) спорове. Ябълката на раздора са икономическите интереси и първо те трябва да бъдат обсъдени, затова се изчаква и не се атакува.

Хе-хе, "броени часове" - аз мога да броя до трилион :clap:

Да, тук пък аз се радвам , че успяхме да постигнем единомислие с теб yvost. Аз отдавна се опитвах точно това да кажа, но някой го приемаха ,като нападки,зад всичко стоят Интересите на великите сили и силните на деня.Това е един изкуствен конфликт поддържан изкуствено през годините, за да може да се стигне един ден до ,моментната ситуация и тя да бъде използвана максимално.

Ще има ли глобална война на територията на Близкия изток (т.е. с участие на войски от цял свят)според вас?

А вие бихте ли били доброволци в евентуален корпус от български войници, който да се включи в евентуална такава война?

Аз лично понятие си нямам дали ще има глобална война, обаче хич не ми се иска да става такова нещо. От това, което гледам по новините между Израел и мюсюлманите вече не е тлеещ конфлик, а са си чисти бойни действия. Никой не отстъпва, никой не се спира пред нищо: едните с ракетите изобщо не броят т.н. косвени жертви (важно е да се убие главатаря на терористите като няма значение колко невинни жертви ще има около него), другите не се спират дори и пред това да жертват собствения си живот, само и само да унищожат повече от така омразните им друговерци. Положението още повече се усложнява, когато се намесят други, по-големи държави, когато се намесят милиарди пари, огромни желания за власт... Всички трети страни, които се намесват, сякаш преследват само користните си цели без да се страмят да отстранят самите причини за конфликта. Решение, колкото и невъзможно да изглежда, се намира само ако се търси. Май нито воюващите, нито хората около тях имат интерес противопоставянето да привърши. По едните телевизии дават колко лоши са Ахмединеджат и "Хамаз", по другите дават колко са лоши Буш и Израел. Никой не е толкова черен, колкото го изкарват, но и никой не е светец.

Не бих се включил като доброволец в евентуална война там. Това е война за ценности, в които не вярвам - пари, власт, влияние... Може би съм прекалено наивен, но така мисля.

Това , което чувам, и виждам никак не ми е приятно, и някак си ме притеснява, цялата ситуация, тази война не е обикновен регионален конфликт, а сблъсък на много интереси и не бих се учудил ако прерасне в нещо повече.Дано да греша,дано да греша.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време беше да се усети до къде доведеполитиката на САЩ в региона,колкото и да си приказваме основния проблем идваше единствено от САЩ с тяхната непрекъсната политка на подкрепа на Израел.Ако не беше така проблема отдавна да е решен и то с много по малко жертви още в началото на създаването му след втората световна война,просто евреите колкото и упорити да са,щяха да бъдат накарани да се смирят или да напуснат тези земи.Това щеше да е реалност ако не беше САЩ,както ще стане реалност в момента когато всички велики сили просто решат да оставят нещата на самосебе си.Ще има жертви то е ясно,както ги има и сега,както ще ги има и занапред докато Израел е толкова нагъл в региона. Има една приказка че бесните кучета трябва да се убият,е Израел за мен сега е бясно куче,изливащо злобата си,заливайки всичко в кървава пяна,хапещо наред като притиснато в ъгъла животно.Погледнете само в какво географско положение са,цъфнали сред земи населени и населявани предимно от арабско и ислямско население от времето на римската империя насам( макар че тогава исляма още го няма) Евреите в миналото са били гонени точно зарди самите себе си,заради това какви са като манталитет,като религия. И сега когато са захапали кокала те не искат да го пуснат с цената на всичко,защото знаят какво ще последва за тях,още хилядолетия в странстване и търсене на нещо което си мислят че им се пада по-право.Защото така казва тяхната телигия,те са деца уж на бога. Но тяхната религия си я признават само те,макар че дори Мохамед в началото да я е уважавал,той впоследствие разбрал каква е тя,и какви са нейните последователи.Затова ги е обвинявал че говорят едно,а друго вършат,че са безчестни,каквото са наистина и сега. Но както казват кръвта вода не става.А при тях кръвта се предава стриктно от поколение на поколение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо имаш очакване че Израел ще отстъпи.Не те започнаха първи.Не изкривявайте истината.Терористичните правителства на Палестина и Ливан ако не ги бяха закачали нямаше да се стигне дотук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правителставата които цитираш и наричаш терористични са избрани на демократични избори Драгозов.Нима искаш да кажеш че всички правителства в света са терористични?? Ако е така тогава правителството на САЩ и Израел са още по-големи терористи,при това в държавен мащаб,не на дадена партия или групировка ;):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше така проблема отдавна да е решен и то с много по малко жертви още в началото на създаването му след втората световна война,просто евреите колкото и упорити да са,щяха да бъдат накарани да се смирят или да напуснат тези земи.

Колкото успяха да смирят и да изгонят българите от небългарските до 681 година земи.

Ще има жертви то е ясно,както ги има и сега,както ще ги има и занапред докато Израел е толкова нагъл в региона.

Тук ако не си нагъл те смятат за балък. Колкото си по-нагъл, толкова повече те уважават. Какво да се прави, такъв е района.

Има една приказка че бесните кучета трябва да се убият,е Израел за мен сега е бясно куче,изливащо злобата си,заливайки всичко в кървава пяна,хапещо наред като притиснато в ъгъла животно.

Бла-бла-бла :)

Но тяхната религия си я признават само те,макар че дори Мохамед в началото да я е уважавал,той впоследствие разбрал каква е тя,и какви са нейните последователи.

Той, Мохамед, не само еврейската религия не признава. Той не си пада никак и по християните, и по будистите. Та затова отвреме-навреме обявява "ДЖИХАД" тук и там, прави някое и друго атентатче. Иначе е много миролюбив и хуманен.Таквиз ми ти работи....

Но както казват кръвта вода не става.А при тях кръвта се предава стриктно от поколение на поколение.

Тук си прав ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той, Мохамед, не само еврейската религия не признава. Той не си пада никак и по християните, и по будистите. Та затова отвреме-навреме обявява "ДЖИХАД" тук и там, прави някое и друго атентатче. Иначе е много миролюбив и хуманен.Таквиз ми ти работи....

Да,а другите религии признават исляма сякаш Големи Алекс :). И затова от време на време бомбандират или обявяват война на държавите и земите в които живеят мюсюлмани,и където те нямат никакво право да се разпореждат. Това наистина е много благородна и смела постъпка от тяхна страна,браво на тях ,юнаци нали ??

Но ще видим докъде ще стигне всичко,аз само ще чакам,но знам че рано или късно Израел ще бъде наказан за всичко което стори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правителставата които цитираш и наричаш терористични са избрани на демократични избори Драгозов.Нима искаш да кажеш че всички правителства в света са терористични?? Ако е така тогава правителството на САЩ и Израел са още по-големи терористи,при това в държавен мащаб,не на дадена партия или групировка :eek::)

Демократични избори?В Палестина и Сирия,я пък ти ;) Наистина ли вярваш че тия терористи са избрани "демократично" както го наричаш?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ливанские христиане просят Эхуда Ольмерта уничтожить "Хизбаллу" "Мы просим нанести безжалостный удар по "Хизбалле" и уничтожить террористическую инфраструктуру". С таким неожиданным заявлением выступили Ливанский Фонд мира и Международная организация ливанских христиан, которые, по собственному признанию "по горло сыты действиями бандитов "Хизбаллы". В открытом письме премьер-министру Израиля Эхуду Ольмерту, размещенном на сайте "Свободный Ливан", представители этих организаций указывают: "Не только Израиль не может более мириться с существующей ситуацией, но и большинство ливанцев. Тысячи добровольцев, изгнанных из страны и живущих ныне за пределами Ливана, готовы с оружием в руках участвовать в освобождении родины от исламского фундаментализма". Авторы письма просят Эхуда Ольмерта "поддержки в организации ливанских отрядов для достижения нашей общей победы, во имя общих целей - мира и безопасности для будущих поколений граждан Ливана и Израиля". В условиях тотальной пропаганды и безусловной поддержки действий "Хизбаллы" против Израиля (именно такую позицию занимают официальные и так называемые СМИ Ливана) любое инакомыслие жестко пресекается, а его выразители объявляются "коллаборационистами" и "пособниками сионистов". В связи с этим представителям ливанских христиан, правозащитникам и просто людям, которые не разделяют милитаристских взглядов шейха Насраллы, остается пользоваться только интернет-форумами и блогами. Заметим также, что арабский мир вовсе не единодушен в поддержке "Хизбаллы", как утверждают телеканалы "Аль-Манар", "Аль-Арабия" и некоторые европейские СМИ. Так, духовный лидер ваххабитов Саудовской Аравии издал фатву, призывающую к уничтожению "Хизбаллы". Шейх Абдулла бин-Джабрин объявил эту организацию вне закона и запретил даже молиться за нее. Голоса осуждения "Хизбаллы" раздаются из Египта, Аммана, Кувейта и других умеренных арабских режимов. "Операция Израиля в секторе Газы и Ливане отвечает интересам арабов и международного сообщества. К сожалению, следует признать, что эта война – единственный способ избавиться от этих ненормальных явлений", – пишет о ХАМАСе и "Хизбалле" кувейтская газета "Араб таймс" в своей редакционной статье. - Война в Ливане была неизбежной, так как правительство не смогло вписать "Хизбаллу" в рамки легитимной власти и заставить его работать на интересы страны. Также и лидер Палестинской автономии Махмуд Аббас не смог обуздать ХАМАС". С этим мнением солидарен и заместитель директора Центра политических и стратегических исследований "Аль-Ахрам" (Каир) д-р Мохамед Саид. "Засилье шиитов, поддерживаемых Ираном, создает угрозу нынешней расстановке сил в ближневосточном регионе и в мусульманском мире, где лидируют конфессии суннитского толка", - поясняет он, добавляя, что в интересах арабского мира покончить с ливанскими экстремистами. Morfey_A,да кажеш нещо по вьпроса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,ще кажа,петата колона в действие. :) Хизбула винаги е подпомагал както шиитите в Ливан,так и другите общности със своите социални програми.А тези които са написали писмното,ако наистина го има са просто един вид предаатели и пета колона на Израел.Ако се върнем към Ливано-Израелския конфликт от 80-те до 2001-ва ,те винаги са действали като произраелски милиции,извършвали са кланета в палестинските лагери и са безчинствали.Има доста инфо в нета по този въпрос,мисля че сам можеш да си намериш всичко. Със здраве Сайбер ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
bigalex и Morfey_A, говорите глупости за религийте, пророк Мохаммед признава всички други религий, в Корана пише за тези неща, както и -обратното-християни приемат и евреи и мюсулмани.Хайде не превръщайте темата в спор с нападки за религийте.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо мислиш така (че Израел е бясно куче?)Не си прав, мое мнение.Аз мисля , че беше крайно време да се спрат тези тентати , да се слючи мирният договор, Израел да се изтегли от окупираните територий и въпроса е решен. Просто има хора които не са заинтересовани това да се случи.Пак по мое мнение, араби и еврей биха съжителствали безпроблемно, ако не бяха тези нахъсвания и от двете страни.Крайно време е да се разбере, че Израел не иска война, на него му я натрапват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване