Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Израел, ционизма и конфликтите в Близкия Изток

Одобрявате ли поведението на Израел  

140 гласували потребители

1. 1. Одобрявате ли поведението на Израел?

• по-скоро ДА
      45
    • по-скоро НЕ
      85
    • да правят какво си искат
      6
  2. 2. Одобрявате ли поведението на арабските държави?

• по-скоро ДА
      43
    • по-скоро НЕ
      88
    • да правят какво си искат
      5
  3. 3. Смятате ли, че конфликтът е на религиозна основа?

• да
      77
    • не
      59

Препоръчан отговор

Alouuuu!Специалиста по история, можеш ли да четеш?С решение на ООН са създадени 2 нови държави Израел и Палестина през 1948 година.Пак си дрънкаш редовните тъпотийки с което отново доказваш какъв е конфликта: религиозно-цивилизационен, защото ако палестинците не бяха мюсулмани/повечето от тях, има и доста християни/ изобщо нямаше да ти е такава позицията по въпроса. :blink:

Вярно е че евреите са ползвали доста непозволени хватки за да принудят англичаните да отстъпят, ама после те просто са се защитили от нападналите ги араби.

А ти специалисте . .... като знаеш толкова, знаеш ли защо се създава само една единствена държава- Израел... идеята за 2 държави е приета само на хартия, тоест предложена е само на хартия пардон..... защо я няма Палестина можеш ли да кажеш..или ще ти е доста неудобно :whist:Защитавали се били евреите.. да де, те са невинните жертви в случая ... но друг път.. Изгодно ти е да оправдаваш ексцесиите с религиозни причини още от самото начало, но за съжаление не си познал.... попрочети още малко, и ще видиш колко арабски селища живеят мирно и спокойно със своите комшии евреи.... и дори не искат да се присъединяват към войната, защото не са видели лошо от съседите си евреи... и си плащат за това впоследствие, като са избити, изселени.. тероризирани....от същите тези уж "добри" евреи... е не са същите, всъщност цялата работа я правят ционистично -религиозните преселващи се от Европа евреи.. не местните живели векове там....

Моля те запази инфантилния си патос за някъде другаде Нейчо... казвал съм ти го многократно...... :baby: ставаш патетично смешен ....

П.С Вальо, минусите ги слагат комплексарите като Нейчо и сие ;) нима е толкова трудно да се досети човек.. националистични мекерета с една дума, за които исляма е просто ужаса в мислите им, включая тези които са казали нещо добро за него ... :P

Редактирано от Diin (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Основно от 40-те години - да... преди това е нямало ексцесии от такъв характер.... И основа за тях дават ционистите.... А относно мира.... възможен е мир и спокойствие и при други условия, като с

А ти специалисте . .... като знаеш толкова, знаеш ли защо се създава само една единствена държава- Израел... идеята за 2 държави е приета само на хартия, тоест предложена е само на хартия пардон...

Нищо патетично не съм казал, Джийнчо.Ти Палестина не си я виждал и през крив макарон, което не ти пречи да си пишеш каквото си изсмучеш от пръстите.Ако беше така както твърдиш, евреите изобщо нямаше д

А ти специалисте . .... като знаеш толкова, знаеш ли защо се създава само една единствена държава- Израел... идеята за 2 държави е приета само на хартия, тоест предложена е само на хартия пардон..... защо я няма Палестина можеш ли да кажеш..или ще ти е доста неудобно :whist:Защитавали се били евреите.. да де, те са невинните жертви в случая ... но друг път.. Изгодно ти е да оправдаваш ексцесиите с религиозни причини още от самото начало, но за съжаление не си познал.... попрочети още малко, и ще видиш колко арабски селища живеят мирно и спокойно със своите комшии евреи.... и дори не искат да се присъединяват към войната, защото не са видели лошо от съседите си евреи... и си плащат за това впоследствие, като са избити, изселени.. тероризирани....от същите тези уж "добри" евреи... е не са същите, всъщност цялата работа я правят ционистично -религиозните преселващи се от Европа евреи.. не местните живели векове там....

Моля те запази инфантилния си патос за някъде другаде Нейчо... казвал съм ти го многократно...... :hush: ставаш патетично смешен ....

Нищо патетично не съм казал, Джийнчо.Ти Палестина не си я виждал и през крив макарон, което не ти пречи да си пишеш каквото си изсмучеш от пръстите.Ако беше така както твърдиш, евреите изобщо нямаше да върнат окупираните територии.И през 1948 и през 1967 арабите са се помислили на достатъчно силни за да заличат Израел от картата на света, ама са си направили доста криво сметката.Върни се назад в темата и си опресни паметта с постовете на Профрут, той все пак черпи информация от извора.За съсипването на Ливан ти говоря, сигурен съм че ще кажеш, че Израел е виновен за това. :baby:

Изобщо не ми се влизаше в спор по темата, ама ти просто прекаляваш с свободните съчинения.Не съм особен фен на евреите поради ред причини.Но не мога да не им призная, че добре се справят с някои проблеми./Които е много вероятно да са възникнали с тяхна помощ разбира се/

П.С Вальо, минусите ги слагат комплексарите като Нейчо и сие ;) нима е толкова трудно да се досети човек.. националистични мекерета с една дума, за които исляма е просто ужаса в мислите им, включая тези които са казали нещо добро за него ... :P

Дреме ми за исляма и за комплексите ти!Продължаваш да демонстрираш колко тъп и бездарен лъжец си!

П.п.Направо треперя от ужас! :P;):lol6: :lol6: :blink:

Редактирано от N e o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел, забравяш да посочиш че  сега наричаните палестинци са също коренното население на тези земи.. дори преди евреите... 

Тук не съм много съгласен... Има данни за европейския произход на палестинците или така наречените в библията Филистимци (поне тези с които се сражават Исус Нави и Самсон). Те обитават Ханаан от около 12 - 13 век пр. н. е. А семитските племена, между които евреи и араби, населяват региона от преди това... А преди тях е имало и други...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

А ти специалисте . .... като знаеш толкова,  знаеш ли защо се създава само  една единствена държава- Израел... идеята за 2 държави е приета  само на хартия, тоест предложена е само на хартия пардон..... защо я няма Палестина можеш ли да кажеш..или ще ти е доста неудобно   :)Защитавали се били евреите.. да де, те са невинните жертви в случая ... но друг път.. Изгодно ти е да оправдаваш ексцесиите с религиозни причини още от самото начало, но за съжаление не си познал.... попрочети още малко, и ще видиш колко арабски селища живеят мирно и спокойно със своите комшии евреи.... и дори не искат да се присъединяват към войната, защото не са видели лошо от съседите си евреи... и си плащат за това впоследствие, като са избити, изселени.. тероризирани....от същите тези уж "добри" евреи... е не са същите, всъщност цялата работа я правят ционистично -религиозните преселващи се от Европа евреи.. не местните живели векове там....

Моля те запази инфантилния си патос за някъде другаде Нейчо... казвал съм ти го многократно......   :hush: ставаш патетично смешен ....

П.С Вальо, минусите ги слагат комплексарите като Нейчо и сие ;) нима е толкова трудно да се досети човек.. националистични мекерета с една дума, за които исляма е просто ужаса в мислите им, включая тези които са казали нещо добро за него ...  :P

Мисля че си в дълбока грешка за мотивите за преселването в Израел, религиозните са значително по-малко от икономическите.За 40 години там направиха от пустинята градина, а инструментите и рецептите за това се купуват и от заклетите врагове на Израел без много излишни въпроси.

П.П.И понеже ме обвини в нещо което не бях правил, си направих малък експеримент с теб.Комплексарчето слагащо минусчетата се оказа ти. :( Доказано с двудневен експеримент, който днес приключи успешно.Винаги ми е било ясно, че лъжата е най естественото което може да предложат хора като теб, но винаги се надявам някой да ме опровергае.Но явно няма да си ти.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че си в дълбока грешка за мотивите за преселването в Израел, религиозните са значително по-малко от икономическите.За 40 години там направиха от пустинята градина, а инструментите и рецептите за това се купуват и от заклетите врагове на Израел без много излишни въпроси.

П.П.И понеже ме обвини в нещо което не бях правил, си направих малък експеримент с теб.Комплексарчето слагащо минусчетата се оказа ти. :cool: Доказано с двудневен експеримент, който днес приключи успешно.Винаги ми е било ясно, че лъжата е най естественото което може да предложат хора като теб, но винаги се надявам някой да ме опровергае.Но явно няма да си ти.;)

;)

Твоя експеримент  хахахах,  явно показа че си ти същия драги ...  :jeer:.... Случайно да имаш разНоение на личността  и да не помниш  :hush:..  той кога е прекъсвал  :hush:

|Доста си деятелен и изпълнен със " съдържимо "  както виждам от много време  :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Ожесточен обстрел между Израел и Хамас

09:09 | 15 ноември 2012 dir.bg

Ракета, изстреляна от Ивицата Газа срещу Южен Израел, удари жилищна сграда и уби трима души, съобщи Ройтерс. 32 ракети са били изстреляни срещу Южен Израел от полунощ.

По-рано трима палестинци пък загубиха живота си при израелски въздушен удар в Газа, предаде БТА. С тях броят на палестинските жертви на започналата вчера операция на израелската армия срещу Ивицата Газа достигна 11 души. Ранени са над сто души. Сред убитите са две малки деца и бременна жена, съобщи осведомителната агенция на "Хамас", Сафа.

При офанзивата на израелската армия бе убит шефът на военното крило на Хамас Ахмед ал Джабари, стана причина и за извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН по искане на Египет. В операцията "Защитен стълб" участват изтребители Ф-16 и щурмови хеликоптери "Апачи", а бойни кораби обстрелват цели по бреговете на ивицата Газа, предаде ДПА.

Съветът за сигурност на ООН обаче приключи извънредната си среща без да приеме резолюция. След срещата израелският посланик в ООН Рон Просор заяви, че представителите на някои от страните в Съвета са подкрепили израелското право на самозащита и са осъдили безразборните атаки срещу цивилните граждани.

Посланиците на арабските страни окачествиха срещата като „безполезна”. От своя страна, председателят на Съвета за сигурност заяви, че целта на разговорите не е била постигането на конкретно решение.

Генералният секретар на ООН Бан Ки-мун съобщи, че е разговарял с египетския президент Мохамед Морси за "тревожната ескалация на насилието в Южен Израел и ивицата Газа и нуждата да се предотврати по-нататъшно изостряне на ситуацията".

Бан е разговарял и с израелския премиер Бенямин Нетаняху и е изразил загрижеността си от "тревожното нарастване на безразборния ракетен обстрел от ивицата Газа към Израел и целенасоченото убийство от Израел на военен служител на Хамас в ивицата Газа".

По време на извънредната среща на СС на ООН посланикът на САЩ в ООН Сюзън Райс отново даде израз на подкрепата на Вашингтон към военния отговор на Израел срещу „ожесточените” атаки на „Хамас”. Въпреки че арабските представители призоваха Съвета да осъди атаките на Израел срещу Ивицата Газа, Райс заяви, че „няма оправдание за насилието, което „Хамас” и други терористични организации използват срещу израелския народ”.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Израел и Хамас отиват на война за Газа

Има просто обяснение за решението на Израел да вдигне мизата в Газа - защото може, защото притежава военно превъзходство. Освен това знае, че действията му остават без последствия, поне в международен план.

Президентът Обама се изказа уклончиво, отбелязвайки, че до голяма степен разбира защо израелците го правят, но че се надява те да се опитат да избегнат цивилни жертви. Британският външен министър показа ясно на чия страна е Великобритания, заявявайки, че "Хамас носи основната отговорност за настоящата криза".

Дори Египет, осъждайки израелските въздушни нападения, беше предпазлив в реакцията си. Едва ли ще се намерят обаче и неколцина палестинци на Западния бряг, които биха се зарадвали да видят как Хамас яде пердах.

Единствената реална последица беше тази, която видяхме вчера, когато трима израелци бяха убити в разгара на обстрел с повече от 70 ракети от Газа. Това обаче също може да обслужва целите на премиера Бенямин Нетаняху. Колкото повече ескалира конфликтът, толкова по-сурови ще са израелските ответни действия и толкова повече Израел ще се чувства като нападнатата страна, предвид това, че премиерът се готви за общи избори след около два месеца.

Така стоят нещата, откакто Израел се отказа от окупацията на ивицата Газа през 2005 г. И така, несъмнено, ще продължат да стоят още дълго време. Причината за това е, че независимо от цялото страдание, което причиняват, относително ограничените военни действия (броят на жертвите от израелска страна беше съвсем малък преди последното стълкновение) са допустими и дори политически изгоди и за двете страни.

Ако има мир, подкрепата за Хамас сред отчаяно жадуващите за по-добро бъдеще палестинци вероятно ще намалее. Ако има война, те ще се обединят около Хамас като единствената организация, способна да се противопостави на Израел и да му нанесе ответен удар.

Мирът обаче изглежда не е в интерес и на Израел. Той се отказа от окупацията на Газа не защото искаше жизнеспособна, самостоятелна Палестина, а защото не можеше да продължи пряката окупация над народ, чиято численост правеше това невъзможно. Контролирането на границите, разстройването на търговията, убийството на лидери е вид окупация с други средства. Продължителният конфликт в Газа помага да се гарантира, че разногласията между палестинската автономна власт и Хамас се задълбочават, а изгледите за всякаква палестинска държава се отдалечават все повече.

Изпращането на бомбардировачи в обстановка на постоянни и засилващи се ракетни атаки над населението ти е закономерна реакция на всяко правителство, на което предстоят избори. Именно така Израел беше тласнат към откритата инвазия през 2009 г. Това обаче съдържа ползи и за управление, изправено пред растяща изолация в рамките на Арабската пролет, за избирането на представител на "Мюсюлмански братя" за президент на Египет, и срещу групировката Хамас, която получи подкрепа и визита от владетеля на Катар.

Каквото и да постигне под формата на допълнителни гласове за Нетаняху, ескалацията на военните действия на този етап слага край веднъж за винаги на всякакъв натиск за преговори за Палестина. Президентът Обама може да симпатизира на идеята за възобновяване на преговорите, но не смята да се намеси, при положение, че няма изгледи за успех.

За да има шанс мирът, са необходими Израел, който да го иска, и Палестина, която да е достатъчно единна, че да го осигури. За първото няма особени шансове, а сега те са дори още по-малки. Още по-малко са и изгледите за единна Палестина, способна да преговаря.

Онова, което се променя, е международният контекст. Когато палестинците отидат в ООН в края на месеца да искат статут на наблюдатели (така е според оригинала - бел. ред), Израел ще установи, че има малцина приятели, а още по-малко са онези, които го подкрепят с ентусиазъм. Тогава атаките срещу Газа няма да са от помощ. (БТА)

dariknews.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може би, може би. Интересен запис, обърнете внимание на човека от 2:14 минута и след това 2:44 минута

http://youtu.be/H-Vms2eAeUU

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би, може би. Интересен запис, обърнете внимание на човека от 2:14 минута и след това 2:44 минута

http-~~-//youtu.be/H-Vms2eAeUU

Всичко изглежда малко, като едновремешните учения на гражданска отбрана и ОСО.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЗО, позовавайки се на представители на здравното министерство в Газа, каза, че в конфликта са били ранени 382 души - 245 възрастни и 137 деца!

тази трагедия малко ме избива на смях!след всеки конфликт жертвите са цивилни граждани,предимно жени и деца!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво толкова - вършат си работата хората от "независимите" медии, раздухват огъня, за да тръгне и в други посоки. А Англия е остров, както знаем ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЗО, позовавайки се на представители на здравното министерство в Газа, каза, че в конфликта са били ранени 382 души - 245 възрастни и 137 деца!

тази трагедия малко ме избива на смях!след всеки конфликт жертвите са цивилни граждани,предимно жени и деца!

Това е така, защото реално целта на Израел не е мир а терор и по възможност намаляване броя ( геноцид ) на палестиснкото население ..

Но рано или късно, Израел, и по специално евреите в Израел ще платят скъпо и прескъпо за всичко ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така, защото реално целта на Израел не е мир а терор и по възможност намаляване броя ( геноцид ) на палестиснкото население ..

Но рано или късно, Израел, и по специално евреите в Израел ще платят скъпо и прескъпо за всичко ...

Какъв терор, ти изгледа ли клипа по-горе? Видя ли лъжата на палестинците?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв терор, ти изгледа ли клипа по-горе? Видя ли лъжата на палестинците?

Да, изгледах го, но аз също така за разлика от теб чета и слушам и други медии, а те мнозинството казват съвсем различно.. така че мисля че въпроса трябва да е към теб, а ти изгледа ли, чете ли и други страни и гледни точки, че да ми навираш клипа като доказателство ??

Мисля че не всички пасем трева и сме като коне с капаци...

П.С А терора който се упражнява от Израел над палестинците е доказан , и то от проучвания и комисии на ООн включително.. друг е въпроса че всички ветота и решения са доста успешно отклонявани, или просто блокирани , можеш и сам да провериш от кого....за домашно .. А тая титла експерт ,не мисли че важи и за политиката ...ще си в дълбока заблуда...

П.П.С Клипа е направен явно с цел, това са кадри от някакво учение, което не прави автоматично жертвите мними.... но е удобно за плоски мозъци да си кажат, хаха, какви ранени, та това са учения, и лъжи на палестинците....

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, излгедах го, но аз също така за разлика от теб чета и слушам и други медии, а те мнозинството казват съвсем различно.. така че мисля че въпроса трябва да е към теб, а ти изгледа ли, чете ли и други страни и гледни точки, че да ми навираш клипа като доказателство ??

П.С А терора който се упржнява от Израел над палестинците е доказан , и то от проучвания и комисии на ООн включително.. друг е въпроса че всички ветота и решения са доста успешно отклонявани, или просто блокирани , можеш и сам да провериш от кого....за домашно .. А тая титла експерт ,не мисли че важи и за политиката ...ще си в дълбока заблуда...

О, чета, имам и контакти и имам добра идея от игрите, които се играят там. Но ти откъсваш ли поглед от арабските източници, които въртят едно на пръста си. И Хамас доказали ли са че са терористи? Така че чий е терора, май е в обратната посока? И защо ли се отклоняват предложенията, защото всички разбират че не трябва да се дават такива неща на терористи

П.П. И между другото това е BBC, ако и тях обвиняваш в пристрастност доста си го закъсал с ориентирането

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, изгледах го, но аз също така за разлика от теб чета и слушам и други медии, а те мнозинството казват съвсем различно.. така че мисля че въпроса трябва да е към теб, а ти изгледа ли, чете ли и други страни и гледни точки, че да ми навираш клипа като доказателство ??

Е дай някой линк да видим и другата гледна точка, че вече имаме едната и ще е по-добре да се запознаем и с другата.

Иначе Капитана е прав за BBC и ако и на тях тръгнем да им търсим кусури, направо да спрем да гледаме каквото и да е като канал е най-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, чета, имам и контакти и имам добра идея от игрите, които се играят там. Но ти откъсваш ли поглед от арабските източници, които въртят едно на пръста си. И Хамас доказали ли са че са терористи? Така че чий е терора, май е в обратната посока? И защо ли се отклоняват предложенията, защото всички разбират че не трябва да се дават такива неща на терористи

П.П. И между другото това е BBC, ако и тях обвиняваш в пристрастност доста си го закъсал с ориентирането

Аз арабски м/у другото не разбирам, ако не знаеш... И тях евентуано поглеждам ако са цитирани някъде, или с превод на подходящ за мен език... така че основно чета на руски,английски, турски и български разбира се, и сътветно преводи на тези езици... .. а източниците са френски, немски, има и арабски, руски, и т.н ( включая и мнението на израелската страна )

Хамас е обявена за терористична само от Израел, Сащ и ЕС, ако не знаеш... а те за мен не са точно хората които ще определят кой какъв е напълно достоверно .. Пляскаш глупости, казах ти, експертската ти титла не минава тук....

ББС отдавна са доказани като непредубедени хахахаха, ако не си запознат от години има скандали окло техните репортажи , дори наскоро в самата Англия пак за пореден път ги хванаха в пристрастност и то на доста високо ниво ;) Специално в новините за конфликтите около Израел ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз арабски м/у другото не разбирам, ако не знаеш... И тях евентуано поглеждам ако са цитирани някъде, или с превод на подходящ за мен език... така че основно чета на руски,английски, турски и български разбира се, и сътветно преводи на тези езици... .. а източниците са френски, немски, има и арабски, руски, и т.н ( включая и мнението на израелската страна )

Хамас е обявена за терористична само от Израел, Сащ и ЕС, ако не знаеш... а те за мен не са точно хората които ще определят кой какъв е напълно достоверно .. Пляскаш глупости, казах ти, експертската ти титла не минава тук....

ББС отдавна са доказани като непредубедени хахахаха, ако не си запознат от години има скандали окло техните репортажи , дори наскоро в самата Англия пак за пореден път ги хванаха в пристрастност и то на доста високо ниво ;) Специално в новините за конфликтите около Израел ...

Мда, интересно по арабските държави не забелязвам никоя да оказва твърда подкрепа на Хамас, явно смятат че не е добре да бъдат свързвани с терористи. И интересно защо голямата част от моите източници (включая арабски) не са на страната на Хамас в този конфликт?

Е, ако ЕС не ти стига не знам какво да кажа повече.

Скандалите на ББС нямат нищо общо с обективността им. Но ти това го знаеш великолепно. Само че искаш да поддържаш тезата си... Дерзай, така не можеш да убедиш никого

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е дай някой линк да видим и другата гледна точка, че вече имаме едната и ще е по-добре да се запознаем и с другата.

Иначе Капитана е прав за BBC и ако и на тях тръгнем да им търсим кусури, направо да спрем да гледаме каквото и да е като канал е най-добре.

http://www.standartn...68863.html����. ... По данни на ройтерс и СЗО ..

http://www.bbc.co.uk...nsion.shtml���� ....Самата ББС в онлайн изданието си на руски език ...

http://bulgarian.ruv..._16/94880824/�� .. Новина за това че Хамас са ударили военен израелски патрул ( подобно на тактиката която използва Хизбула срещу Израел преид години в Ливанския конфликт, който знаем как завърши за Израел ) ...

И доста, тези са от първите цъкнати набързо... жертвите ги има, може бройката да не отговаря, но не е и лъжа че умират десеткицивилни и деца от ударите на израелската армия...

П.С Виждам че имам отговор.... за твое сведение скандалите на са само сексуални.. А за Хамас и защо това онова покрай нея, ще трябва бая да почетеш , и то доста назад във времето за да научиш защо и кое как е... ако си направиш домашното което ти зададох разбира се.....За мен само ЕС не стига, къде са Русия, Китай, Иран, Индия, Япония, арабските държави, южно американските, африканските.. , амй излиза че повечето свят не смятат хамас за терористи , а само няма и 1/10 от него , направо 1/20 дори няма ...

Ах да, забравих че според теб ЕС е люлката на цивилизацията и единствения начин ан мислене който трябва да съществува, извинете експерте, вината е моя :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И понеже някои искаха доказателства за геноцида на Израел срещу палестинците, ето едно видео с Джим Картър, предполагам експертите знаят кой е той .. човека е написал и книга -"Палестина -мир а не апартейд "

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uvtC_qzHVM4

както и една статия от центъра за близкоизточни изследвания .... http://www.mesbg.org...288381481237582

П.С И кратко резюме от руски източник на книгата на бившия президент на САЩ ... http://www.islamnews.ru/news-6256.html

Книгата я има и в електронен вид на руски ( потърсете в гугъл ), ако някой иска да я прочете ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Sinbad

Привет, не се изненадвайте, от подобни манипулации, на capnemo, тя породата му е такава ционистка, те никога няма да признаят истината макар и цял свят да вижда това. Колкото до ЕС това е просто продължение на СССР, в юдоекомунистическите съвети-СССР имаше комисари и в Еврейския Съюз има също комисари. Това че сградата в Брюксел е копие на Вавилон, това е просто конспирация. Но все пак те завладяха Ирак тази земя на която е бил първият Вавилон, сега строят новия в Брюксел, остава още няколко държави за да се изпълне пророчеството на Ротшилд . Просто се цели централизиране на властта, за да могат по-лесно да се конролират, народите, да им наложат единна конституция и след това да заграбват ресурсите на тези поробени държави. Огледайте се? Каво мислите,че става в днешна колониална България? Икономика?Молове? Енергетика? Армия?..... В кои ръце са? Законите от къде се диктуват и спускат? След време ще премахнат и тези хартиики които сега наричаме пари, това е бъдещото което целят. Не е нужно да гледаш ББС или СНН, Би Ти Ви, за да се орентира човек от къде тръгва злото, нужно е просто като ги гледа човек, да гледате в обратната посока, Добрите които ви представят като жертви, те всъщност са лошите и лошите които ви ги представят като терористи те всъщност са жертвите. Затова са им нужни все още тези медии, за манипулиране на хората по света,затова и паднаха границите сега почти всички народи по света са във вертикална кома, не без помоща на медиите за масово углопяване. Също са им нужни и подобни тъпи простаци като Боко тиквата, такива им трябват на тях, които да им служат безпрекословно, които са готови да продатат не народа си а майка си за,облаги, пари и по-добър живот,но само за тях.Ясно се вижда кой кого избива....

Публикувано изображение

Публикувано изображение

http://www.davidicke.com/

Редактирано от Nooname (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че е достатъчно да погледнем начина на живот на хората от двете страни на конфликта, за да си изградим мнение.

Типичният израелец не иска да има нищо общо със "свещената война" на арабите. Той живее живот по западните стандарти, ходи на работа, децата му учат в училище, има жена не защото я е купил, а защото я е спечелил, и обича да се радва на живота, като си позволява малките луксове, достъпни за средната класа.

В момента Израел е прекрасна страна - основните износи са електроника, софтуер, фармацевтика, безработицата е под 7%, средната продължителността на живота се класира като трета в света, и естествено, всеки се радва на редица граждански и политически свободи, и усеща реална демокрация. В едно цивилизовано общество като Израел няма място за етническа омраза и религиозен фанатизъм, и наистина, не можем и да ги открием - те са от другата страна, при арабите, които всички напоследък заобичаха, въпреки че Хамас с удоволствие биха убили с камъни (или ракети) всеки един посетител на този форум.

Населението на повечето арабски страни, в контраст, е разделено на две основни групи, като едната е тази на особено богатите - политическа върхушка, хора, приближени до властта, или религиозни личности, а другата е масата хора, които са бедни, неинформирани, и репресирани от първата категория. Тези хора умело се заблуждават от властта, че причина за несгодите им са основно "враговете" - било то Израел, САЩ, или всички "неверници", а не техните собствени действия и дейността на правителството.

Сами си преценявате до коя група хора се чувствате по-близки, и на коя симпатизирате. Това до голяма степен дефинира дали сте по-близки до арабския или западния манталитет, така че внимателно с избора.

Да се върнем на войната.

Медиите, съзнателно или не, заблуждават публиката в това че Израел е агресора. Истината е, че бомбардировките в Газа, които почнаха преди четири дни, са отговора на четири години системен терор от страна на Хамас по населението на Южен Израел и еврейската диаспора, под формата на ракетен обстрел и терористични актове. Ако вие имахте съсед, който всяка вечер чупеше прозорците на къщата ви, колко време щяхте да чакате, преди да вземете мерки? Разбира се, тези атаки са ежедневие, и не представлява интерес за медиите да ги отразят.

В момента Израел просто упражнява форма на самозащита, като унищожава военните центрове и установки на Хамас по територията на Газа. Израел нямат за цел да убиват невинно население - всъщност, Израелските отбранителни сили пускат чрез самолети фишове с предупреждения, които гласят горе-долу "Отдалечете се от обекти на Хамас за ваша безопасност, очаква се бомбардировка". За хората с мобилни телефони, същото се праща и чрез СМС-и.

Тъй че да се обвинява Израел в предумишлено избиване на цивилни е нелепо. Естествено, при такава мащабна операция винаги има невинни жертви, но все пак нека да сравним това с преднамереното таргетиране на цивилни обекти, което Хамас прави. Тук моралът несъмнено стои на страната на Израел.

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че е достатъчно да погледнем начина на живот на хората от двете страни на конфликта, за да си изградим мнение.

Типичният израелец не иска да има нищо общо със "свещената война" на арабите. Той живее живот по западните стандарти, ходи на работа, децата му учат в училище, има жена не защото я е купил, а защото я е спечелил, и обича да се радва на живота, като си позволява малките луксове, достъпни за средната класа.

В момента Израел е прекрасна страна - основните износи са електроника, софтуер, фармацевтика, безработицата е под 7%, средната продължителността на живота се класира като трета в света, и естествено, всеки се радва на редица граждански и политически свободи, и усеща реална демокрация. В едно цивилизовано общество като Израел няма място за етническа омраза и религиозен фанатизъм, и наистина, не можем и да ги открием - те са от другата страна, при арабите, които всички напоследък заобичаха, въпреки че Хамас с удоволствие биха убили с камъни (или ракети) всеки един посетител на този форум.

Населението на повечето арабски страни, в контраст, е разделено на две основни групи, като едната е тази на особено богатите - политическа върхушка, хора, приближени до властта, или религиозни личности, а другата е масата хора, които са бедни, неинформирани, и репресирани от първата категория. Тези хора умело се заблуждават от властта, че причина за несгодите им са основно "враговете" - било то Израел, САЩ, или всички "неверници", а не техните собствени действия и дейността на правителството.

Сами си преценявате до коя група хора се чувствате по-близки, и на коя симпатизирате. Това до голяма степен дефинира дали сте по-близки до арабския или западния манталитет, така че внимателно с избора.

Да се върнем на войната.

Медиите, съзнателно или не, заблуждават публиката в това че Израел е агресора. Истината е, че бомбардировките в Газа, които почнаха преди четири дни, са отговора на четири години системен терор от страна на Хамас по населението на Южен Израел и еврейската диаспора, под формата на ракетен обстрел и терористични актове. Ако вие имахте съсед, който всяка вечер чупеше прозорците на къщата ви, колко време щяхте да чакате, преди да вземете мерки? Разбира се, тези атаки са ежедневие, и не представлява интерес за медиите да ги отразят.

В момента Израел просто упражнява форма на самозащита, като унищожава военните центрове и установки на Хамас по територията на Газа. Израел нямат за цел да убиват невинно население - всъщност, Израелските отбранителни сили пускат чрез самолети фишове с предупреждения, които гласят горе-долу "Отдалечете се от обекти на Хамас за ваша безопасност, очаква се бомбардировка". За хората с мобилни телефони, същото се праща и чрез СМС-и.

Тъй че да се обвинява Израел в предумишлено избиване на цивилни е нелепо. Естествено, при такава мащабна операция винаги има невинни жертви, но все пак нека да сравним това с преднамереното таргетиране на цивилни обекти, което Хамас прави. Тук моралът несъмнено стои на страната на Израел.

Ех, колко манипулативно мнение за да не кажа простовато.Мнението ви само по себе си показва и доказва колко сте ограничен. За да изразявате подобно мнение би трябвало поне да знаете как е основана тази фалшива масоно-еврейска държава. Дълбоко се съмнявам,че знаете това. Колкото до министерството на истината, тоест медиите, те слогуват всичките на ционизма. Така,че с подобни ционистки клишета който ползвате,просто не вървят при мислищите хора. Чупене на прозорци и тем подобни еврейски номера... Ако у вас дойде гостенин и поиска да живее само в една от стаите ви, но в последствие започва да изземва и другите ви стаи, хола, кухнята... на краят целият ви дом, какво бихте сторили другарю ционист? Защото точно това вършат евреите избиват истинските семити и завземват не само домовете им, но и земята им. Сигурно вие щяхта да им предложите и вилата си? Къде е била тази държава Израел през 1944г.? Никъде, затова е създадена ВСВ,за да се основе тази фалшива масоно-еврейска държав, а Хитлер е техният месия. Без неговата помощ, не бихте могли да създадете тази еврейска държава. Защото евреите,предимно сефаради / евреи прогонени от Испания след предателството/ населявали Европа не са искали да зарежат домовете си тук в Европа и да тръгнат към пясъците на Палестина. Трябвало е нещо да ги накара да тръгнат да ги подбутнат за да тръгнат към тези земи . Това направи Хитлер, затова повечето историци говорят за ДЕПОРТИРАНЕ на евреи? Тоест както ни е известно,за спасените евреи тук в България незнайно защо,след като Хитлер е искал да ги избива, ги е товарил във вагони и превозвал от една точка до друга и то по време на война? Ако Хитлер е искал да ги избива, щеше да ги избива на място. Истината е,че са депортирали евреи,но не в измислините камери, а в Палестина,защото не може да се основе държава без народ. Вашите фарисеи, сега равини измислиха този мит за холокоста, за 6 милиона изпарили се през комуните евреи? За да няма следи и да можете днес да размахвате този фалшив мит пред света. И ако направите съвсем елементарна справка, и си зададеш въпроса, кой най много спечели и се облагодетелства от ПСВ и ВСВ, отговара е пред вас. И до ден днешен Германия изплаща милиарди репарации на една фалшива масоно-еврейска държава,забелижи сега, която дори не е съществувала по тези времена? Факт. Сравни какво е спечелила България примерно? Унгария? Полша? Нима само и единствено евреи за загинали през тези злокобни времена? Но сама на евреи се изплаща до ден днешен репарации, факт? Къде останаха другите над 100 милиона жертви на евреина Йосиф Сталин Джугашвили? Къде е тяхната холокоста? Какво спечелиха другите страни единствено това,че им наложиха, юдеокомунистическият фашизъм прикрил се зад нищонезначещата куха думата Социализъм. Поставиха скрити евреи начело на тези страни, отнеха им поминака,земята отвратиха ги от вярата в Бог и ги впрегнаха да слогуват в някакви заводи които в последствие им отнеха. Факт?Това е невидимото робство другарю ционист. От тогава парите на тези страни в това число и България не се печатат от БНБ а от Москва. Аз обичам родината си, но не и масоно-еврейската комунистическа държава отнела само името на моята родина.Така,че не ми говири за жизненият стандарт на тази частна фалшива Ротшилдова държава. Ами просто се запита, защо Израел притежава Ядрено оръжие, а другите да не могат? Защо? Такива терористични създания като Хизбула тя е създадена с парите на МОССАД, за да могат постоянно да създават конфликти и да изтребват и прогонват семитите. Иначе няма как да се оправдават пред света когато ги избиват. За това им нужен този Хизбула както Хитлер на времето. Нищо ново не са научили,но и нищо старо не са забравили.Нима не сте гледали евреина Чарли Чаплин? Където едно хлапе върви и чупи прозорците, а той севсем случайно след това минава със стъклата и ги поправя. Съвсем скоро видяхме този театър и в Сирия как Турция от вътрешността на Сирия мяташе снаряда в Турция за да предизвика умишлонно конфликт, въпреки,че Сирииската армия беше се оттеглила на 10-15 км във вътрешността на Сирия за да избегнат подобен род манипулации. Съжалявам,че има толкова заблудени хора които са ехо на еврейските медии.Отвличат вниманието на хората по света. Нима на 18 юли тук не си спретнаха атентат на летището в Бургас за да отвлекат вниманито на хората и да се направят отново на жертви и да застанем на тяхна страна. Но незнайно защо медиите които обвиняваш,че работели против Израел, не съобщиха,че на този същият ден 18 юли бяха избити Сирииски Офицери от Сирииската армия? Това някак си остана скрито нали? Ето за какво са им нужни министерството на истината-медиите. Дори много хора все още не знаят за този факт, защото погледите им бяха насочени към едно дърво в Бургас, за да не могат да видят гората. Но не си мислете,че всички сме изгорели бушони, познавам добре масоно-еврейските номера Нима забравихте как бе нападнат Ирак от Съединените Еврейски Щати -САЩ? Под каква фалшива пропаганда на медиит по света? Да не би да намериха ядреното оръжие там? Ала колко милиона хора избиха? Защо не им изплащат репарации а им отнемат единственото което имат петрола? Нима това не бе манипулация съваршенна и сътворена прокламирана от всички медии по света? Нима не бе същото с арабската пролет в Либия? Да се спънеш веднъж в камък е човешко, но да се спънете два, три пъти в един и същи камък това вече е простотия. Колкото до жизненият стандарт и живот в Израел, не се съмнявам в това,че безработицата е малка и живота е прекрасен, все пак измуквате жизнените ресурси от цял свят, като се криете зад СЕЩ, Русия,Германия,Франция тези държави поробени преди и след ПСВ и ВСВ, нали затова бяха тези световни войни,както и Френската ВЕЛИКА РЕВОЛЮЦИЯ и БОЛШЕВИШКАТА ВЕЛИКА РЕВОЛЮЦИЯ- за налагането и окончателната победа на юдаизма. Това сториха комунистите социалисти тук в моята родина. Но те не са се събудили комунисти социалисти, някой ги е създал заблудил под фалшиви масоно-еврейски лозунги за братство, равенство. Затова днес имаме пръснати евреи по света, но винаги заемащи властови позиции. Въпреки,че Исус ви е рекъл: Вън търговците и лихварите от храма! Храма е светът, търговците и лихварите, банкерите кои са? Естественно тези които го разпнаха,предадоха и убиха. Този свят не съществува от както сме родени ние с теб, maxim4o- той съществува много преди нас. Следователно и проблемите са съществували и заченати много преди ние да дойдем на този свят. Затова трябва да се познава миналато.За да се орентирате правилно,трябва много добре да познавате миналото, за да можете да се орентирате в настоящето. Този който контролира миналото,контролира и настоящето,следователно и бъдището......

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Nooname (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Призовавам всички вас,които се криете зад клавиатури, докато ние се крием в бомбоубежища да спрете да изразявате МНЕНИЯ,КОИТО НЕ СА ПОДКРЕПЕНИ С НИКАКВИ ФАКТИ ,защото не сте си направили труда да ги проверите! Не защото са грешни ,а защото това води до вълна от анти семитизъм и анти-израелски/еврейски настроения по света а това не е безобидно (справка 2рата световна война) а в днешно време тези настроения по-късно водят до терор над нас и нашите деца.

Опитайте се да разберете веднъж и за винаги (и се опитайте да го разберете на време),че КРАЙНИТЕ ИСЛЯМИСТИ НЕ СПОДЕЛЯТ НАШИТЕ И ВАШИТЕ ЦЕННОСТИ ,НО ГИ ПОЗНАВАТ ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ ,ЧЕ ДА ВИ МАНИПУЛИРАТ чрез тях!

Ние тук си имаме работа с хора,които се крият зад своите деца.Които нямат НИЩО ПРОТИВ ДА УМРАТ И ДА ИЗПРАТЯТ СВОИТЕ ДЕЦА ДА УБИЯТ ВАШИТЕ.Нещо повече за тях е чест.Те го правят ежедневно, след това публикуват снимки на мъртвите си деца , понеже знаят,че ние никак не може да си представим,че някой е способен на такова нещо!И автоматично ще ги сметнем за жертви.Не позволявайте това да се случва!Събудете се най-после! ОФИЦИАЛНОТО МОТО НА ХАМАС Е "WE LOVE DEATH MORE THАN YOU LOVE LIFE"- "НИЕ ОБИЧАМЕ СМЪРТТА ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТО ВИЕ ОБИЧАТЕ ЖИВОТА"!И това е самата истина,която те дори не се опитват да скрият!Как сте пропуснали да го забележите?След като вярвате на безумната им лесно-опровержима пропаганда защо не вярвате и на това, което те ви казват в прав текст?

Докато вие си седите удобно пред компютъра и се забавлявате изразявайки мнения, на нас се налага да се изправим срещу хора ,които желая безкрайно нашата и собствената си смърт- И ВИЕ ПОДКРЕПЯТЕ ТОВА защото по неразбираеми за мен причини си мислите,че има достатъчно добра причина за такова поведение.SHAME ON YOU WORLD!

И не казвам да не съжалявате и тях и тените деца, НАПРОТИВ ! Помогнете да спре тормоза който тази политика на смърт и омраза упражнява над малките палестинчета и израелчета! Просто не подкрепяйте тероризма да му се невиди! Толкова ли ви е трудно?"

- http://www.facebook.com/raia.sofiaRaya Sofia

преди около час от Tel Aviv, Israel

и една допълнителна картинка от мен :

Публикувано изображение

Представете си вместо "хамас" да са Bozkurtlar, а вмето Израел и ивицата Газа - България и Родопите.

Каква ще ни бъде гледната точка, ако върху нас всеки ден се изсипват ракети ?

И не ми говорете, че турците нямали право да имат претенции - аналогично е, както при евреите и арабите - исторически турците имат пълни претенции за нашата територия, както и го показаха на последните заседания на общинския съвет в Кърджали - 500 години са владели тази територия, дядовците и бабите им са се раждали там. Тяхна е била земята тук.Какво от това, че ние българите, говорим че сме били първи в Родопите и см,е имали държава ? И евреите говорят, че са били първи в Палестина, преди арабите и са имали държава там.Това да е спряло арабите от Хамас да стрелят и убиват ?

Ами гърците ? Те пък са владели още преди нас земята, на която е България.Ами ако тяхна групировка реши да се бори за освобождение на изконните гръцки земи , на които сме се настанили ние, българите ? това се е случило в началото на миналия век-не забравяйте за изселването на всички българи от Беломорска Тракия.За каква трагедия става дума и колко българи са избити от гърците.Ако тогава е имало ракети -със сигурност Пловдив е щях да бъде сринат със земята.

След последните изказвания на Доган ми се струва, че още малко е нужно и ще се започне и при нас да хвърчат глави .....

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване