Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Тя темата вече малко се оцвъка.. Ама вече обмислям да заделя малко повече пари и да взема 1ТБ SSD.

Дайте предложения, че до края на деня да поръчам. Бюджет ~ 220 - 230 лева (може да се разшири да 240 в зависимост от предложенията).

Чета доста добри отзиви за https://www.jarcomputers.com/SSD-Samsung-860-QVO-1TB-SATA-III-MZ-76Q1T0BW_prod_SSDSAMSUNGMZ76Q1T0BW.html?ref=prod

Samsung 860 QVO 1TB. Който се вписва в бюджета ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е тва кво съм го правил ,не е истина ...............Така ,че колко време ше искара е божа работа ..........За мен лично е безмислица да се ползва SSD  за сторидж

Без име.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че ще има критики, но не съм милионер като вас, и вероятно ще е 100 пъти по-добре от WD Red по производителност.

току-що, Ивайло Димов написа:

Е тва кво съм го правил ,не е истина ...............Така ,че колко време ше искара е божа работа ..........За мен лично е безмислица да се ползва SSD  за сторидж

Без име.png

Никой не те спира да живееш в 20 век :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не те критикувам бре ,кви милионери ,не виждаш ли ,че ползвам архаичен Pata Диск ..........Не виждам смисъл да ползваш SSD disk  за сторидж освен ако не е за работа и ти трябва бързо сваляне и копиране .

https://www.pro-bg.com/product/server-HDD/FUJITSU_CCD-S26361-F3921-L200-Tvyrd-disk-HDD-SATA-III-2000GB-72k----kupete-ot----PRO-BG----_203474.html

Този е високо качествен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че се избира диск спрямо пари, а не спрямо параметри.

Може да погледнеш тези:

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=77291

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=85825

не, не са перфектни!

или това: http://nikem-bg.net/cart/60495p1r61981p1rf.html

Моя съвет е намери 3 модела SSD-та гледайки тестове и характеристики, след това намери най-изгодната им цена на нашия пазар.

Направи съпоставка с други 3 модела който главно влизат в твоя бюджет.

Претегли +/- и избери този с най-готиния цвят :) (Великден, боядисани яйца ... разбираш, че се шегувам).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах доста сравнения, и тези двата навсякъде ги дават като по-бавни и по-ненадеждни от самсунга. Но нали за това е темата, за да се дискутира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде и какво си гледал? Дай примери да видим. 860 Qvo е добър модел, дават му 3 години гаранция, която си е стандартна за SSD Samsung и доста TBW - 1440:

https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/860qvo/

Малко по-зле се представя от 860 Evo, но пак е достатъчно бърз.

Гледам, че и буфера му е по-слаб при копиране на големи файлове:

но повечето бюджетни дискове са така.

Ползвам Samsung SSD 850 EVO 500GB и съм много доволен, вече е на 1340 дни работа, ~43 TB записи и все още работи перфектно, оставащ живот му е на 94%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре увисва и стъкмистиката ти за тия 94% отива по дяволите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така му се вика ,идеята е ,че то може да и на 99 % и утре да се скапе скоропостижно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за баракудата. Имам наблюдения над Seagate ST2000DM06 64 GB cache. Справя се доста прилично за сторидж. Новият би трябвало да е с идея идея по бърз.

Ако, все пак го използваш за виртуални машини е по-добре да е SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.04.2020 г. в 12:29, Росен Р. Александров написа:

То е на ниво фърмуер, и няма как да се деактивира. Паркирането е в смисъл, да прибира главите когато диска е неактивен, и когато пак е активен има големи забавяния, докато пак изкара главите. Но е дълга и широка.

Ако те дразни или имаш съмнения, че му скъсява живота, инсталирай hwinfo64 и задай да се стартира с WIndows. Мен лично ме дразни и така реших проблема с постоянното клик, клик, клик.
HWinfo Stop my HDD Click noise

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този отговор за паркирането не съм го видял, но може да се пробва и с hard disk sentinel или друг подобен софтуер - има опция за настройване на advanced power management и acoustic на поддържани дискове, може да се тества дали няма да помогне ако се настрои на максимум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безсмислено е. То пак ще си остане бавен. Вероятно както казах ще взема Samsung qvo 860 1TB.

Бавния диск за филми музика и торенти, бързия за виртуални машини и други.

Пък и сравнен със сегашния ми SSD Radeon R7 120GB който има жизнен цикъл 30 терабайта, то този самсунг има 300 терабайта.

И като скорост ще е по-бърз от сегашния ми (който вече не достига до номиналните стойности от 550MB/s read и 525MB/s write).

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Въпреки че не го жаля от години, все още има 83% живот. Та.. Исках мнение за конкретния Самсунг, а не дали можело да се вземе и по-скъпо. Казах и преди не съм милионер, и да не се приема като заяждане, или неуважение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Росен Р. Александров написа:

Вероятно както казах ще взема Samsung qvo 860 1TB.

Аз съм с такъв, скъсвам го от бач. ;)

Ако ти върши работа:

S 860 QVO.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса може да се счита за приключен, поръчан е Samsung qvo 860 1TB с 5 години гаранция.

По-нататък ще взема и един Seagate вероятно, за обем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Интересно! С 5 години гаранция звучи добре, на каква цена дойде горе/долу? 

Аз като фен на WD съм се запътил към тях отново. Гледам зелените серии 1 ТВ има за много малко пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, StephenDJ написа:

Интересно! С 5 години гаранция звучи добре, на каква цена дойде горе/долу? 

Аз като фен на WD съм се запътил към тях отново. Гледам зелените серии 1 ТВ има за много малко пари.

С доставката ми излезе 247 лева.

WD -> giphy.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Роска, честито!

Не се ядосвай, че си дал 247 лв- ударил си късмет с 5-те години гаранция за QLC SSD; Samsung са го пуснали с 3. 

Изобщо стана мазало с дисковете- HDD ги направиха SMR, a SSD с QLC и чакаме и с PLC. Мармалад! Градацията е деградация...

а ние си подскачаме от радост, че станало евтино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се ядосвам. Дори съм доволен от този самсунг. Те тука специалистите не можеш им затвори устата, ама фактите са други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Росен Р. Александров написа:

Аз не се ядосвам. Дори съм доволен от този самсунг. Те тука специалистите не можеш им затвори устата, ама фактите са други.

Честит "подарък" и от мен. Не обръщай сериозно внимание на специалистите. Нали знаеш репертоара тук: Някой им казал, гледал в "Тубата," но никой не го е ползвал реално и един ден. Моя работи повече от половин година без каквито и да било забележки, както ти написах на лично. Имаш си гаранция от 5 години а до тогава, ще забравиш че си го купил за 250 лева и той пак ще си работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Колев60 написа:

Честит "подарък" и от мен. Не обръщай сериозно внимание на специалистите. Нали знаеш репертоара тук: Някой им казал, гледал в "Тубата," но никой не го е ползвал реално и един ден. Моя работи повече от половин година без каквито и да било забележки, както ти написах на лично. Имаш си гаранция от 5 години а до тогава, ще забравиш че си го купил за 250 лева и той пак ще си работи.

То това хубаво, харесвам подаръка който си направих, но не ми харесва подаръка който ми направиха от фирмата.. С две думи.. Уволнен си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване