Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Възможно е. Машината е много слаба за всякаква съвременна работа. Може да пробваш да паузираш филма за 10-15 минути и да тестваш след това дали пак ще прави така - ако проблема е в слаба интернет връзка, това ще се оправи, поне докато изгледаш заредената част. Също отвори task manager и виж на колко % е натоварен процесора, ако се товари постоянно на максимум, значи не смогва с изчисленията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел на лаптопа или на видео картата да ти дадем подходящите драйвери. Трябва да видиш какво е натоварването на процесор, RAM в Task Manager-a. Имай предвид, че засичането може да е от Интернета ти, а не от компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернета не е слаб, пробвах го това със зареждане и плейване и не става.
Процентите на натовареността варират до 50, но предимно 30...
Лаптопа е Hp Compaq presario cq60, а видео картата NVIDIA GeForce 8200M G. Направо ще ви покажа какво пише...

Графика  
  Тип на видеокартата NVIDIA GeForce 8200M G
  Обща налична памет за графика 1919 MБ
        Специализирана графична памет 256 MБ
        Специализирана системна памет 0 MБ
        Споделена системна памет 1663 MБ
  Версия на драйвера за адаптера на дисплея 21.21.13.4201
  Разделителна способност на основния монитор 1366x768
  Версия на DirectX DirectX 10

tas.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са последните драйвери за твоята видеокарта NVIDIA GeForce 8200M G . За съжаление не съм сигурен дали ще помогнат, тъй като компютърът е доста стар. Температурите проверявала ли си ги? При първа възможност се ориентирай към по-добра машина - независимо нова или втора употреба. Хубаво е да дадеш пълния модел на компютъра, но повечето от тази серия са изтрити, така че ако ги имаш свалени, ги пази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи device manager. Кой е браузъра, който ползваш? Хардуерното ускорение включено ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам настолен - МАК.
По време на изолацията съм при родителите ми с лаптопа ... който не бях ползвала от 2 години. :)
Достатъчен ли е този скрийншот?
Браузър - гугъл хром, за ускорението не съм наясно...

температурата е печка, ама и винаги е била...

devac.jpg

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса беше да видим всичко наред ли е с драйверите, не виждам проблеми или липсващи. Пробвай това:

https://www.lifewire.com/hardware-acceleration-in-chrome-4125122

Лаптопа определено има нужда от профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Лаптопа определено има нужда от профилактика.

По-скоро, с оглед на:

преди 2 часа, Monika Ugrenova написа:

AMD Athlon Х2, ........... , който е роден през 2007 година

има нужда от смяна с по-нов и по-мощен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze, профилактика във вид на охлаждаща паста ли имаш предвид?

Хардуерното ускорение е активирано :( други предложения? :(

2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен смяна на пастата, се разглобява охлаждането и вентилатора и всичко се почиства от прах и наслоявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.05.2020 г. в 18:08, Monika Ugrenova написа:

Здравейте!
Не пускам нова тема, защото мисля, че въпроса ми е към тази.
След преинсталация на лаптопа ми (Compaq HP, win 7, 64bit OC, 4gb RAM, 2.10GHz, AMD Athlon Х2, NVIDIA graphics), който е роден през 2007 година, имам проблем с видеото.
По-точно с гледането на онлайн филми...и още по-точно с HBOgo и Netfliх. Работата е такава, че до сега не съм гледала онлайн филми на този лаптоп, за да кажа какво е било преди преинсталацията. Според вас, нормално ли е през 2-3 мин. филма да спира и да се появява онова досадно кръгче, което "зарежда" видеото?
Погледнах и видях, че имам инсталиран пакет на NVIDIA и не знам дали трябва да сваля още драйвери, за да реша проблема или проблема е хардуерен (остарял).
Ще съм благодарна за всяко мнение!

Специално за НВО е нормално, там филм като хората трудно се гледа, явно си имат някакви проблеми със сървърите или кой знае с какво, за нетфликс да каже някой запознат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...