Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Я като цитирате манипулирани картинки и клипчета. Друг път крият имена, участници и подробности, сега много словоохотливи и всичко веднага изплюха. А кое е скритото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега обясни, какво точно променя тази гига-манипулация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, miro20 написа:

Основна грешка. При такива случаи човека не трябва да се мести до пристигане на лекар.

Най много поне до колата да остане, не и да се движи. Може именно това да го е убило.

4 несъвместими с живота травми :(

https://kanal3.bg/news/bulgaria/society/121619-Autopsiyata-na-Milen-Cvetkov-pokazva-chetiri-nesavmestimi-s-dzivota-travmi

преди 3 часа, _Belial_ написа:

Даже не го носят ами си ходи сам.

Може и не може били братя. Какво го е убило ще покаже аутопсията. Ама след тоя удар, да остане в колата или до нея е най- тъпата идея. Тая кола всеки момент може да се запали. Много правилно си действат всички, само като отидоха на тротоара трябваше да го сложат да легне... може би.

нямам идея как се ходи със счупени ребра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, ined написа:

От малко по-добър ъгъл сниман монитора.

евала за  пълното видео шибаните либерали от нова го бяха изрязали и нищо не се виждаше  в момента след сблъсъка 

явно тия картонени колички не държат на никакви  катастрофи затова има толкова жертви по пътищата

не ми се видя да кара супер бързо

трабва човек да си купува здрави коли и да ги подсилва предницата и задницата с по някой винкел.

Цитат

когато дрогираният с марихуана и амфетамин мъж го блъска с около 80 км/ч

ето

когато се  карат шофьорски курсове има правило да се  спре колата пред пешеходна пътека

обаче както се видя това е опасно

пред пешеходна пътека не трябва да се спира а колата да се движи леко напред ако те блъсне някой отзад да смекчиш силата на удара 

и да си преценяваш пътя да стигнеш по инерция а не да даваш газ и да натискаш спирачки  хем пестиш и бензин 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, haidukpikaso написа:

https://kanal3.bg/news/bulgaria/society/121619-Autopsiyata-na-Milen-Cvetkov-pokazva-chetiri-nesavmestimi-s-dzivota-travmi

При разкъсана аорта е излишно да се обсъжда каквото и да е.

преди 11 минути, Климент С написа:

евала за  пълното видео шибаните либерали от нова го бяха изрязали и нищо не се виждаше  в момента след сблъсъка 

явно тия картонени колички не държат на никакви  катастрофи затова има толкова жертви по пътищата

не ми се видя да кара супер бързо

Не е супер бързо, ама тва ауди тежи 3 тона! Удара е брутален- все едно те блъска влак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, _Belial_ написа:

Не е супер бързо, ама тва ауди тежи 3 тона! Удара е брутален- все едно те блъска влак.

няма никакъв контрал за безопасност на колите  правят ги супер  бързи да вдигат  над 80 км а реално стават на гъс при сблъсък и с 20 километра 

трябва световното задкулисие да измисли стандарт кола да не вдига повече километра отколокото може да издъри при катастрофа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Що не спреш с глупостите? Първата автокатастрофа е станала в Париж преди повече  от век, когато скоростта е била пешеходна и пред всеки автомобил е имало ходещ със звънче да предупреждава.

Така че търси в посока кой организира наркотрафика и разпространението. И защо разни келеши се возят в такива автомобили и са убедени че са безнаказани. Между другото можеше и да остане безнаказан ако беше минала поправкарта на мозъка. Цитат на Григор Лилов:

НАРОДЕН" И ИНСТИТУЦИОНАЛЕН ЦИНИЗЪМ!
**** Ако карантината не беше спряла законодателната дейност на депутатите, пишлемото, убило Милен Цвеков, щеше да бъде чисто като агнец божи. 
.
18 декември 2019. В парламента се внася законопроект за поправка в Наказателния кодекс.
Става дума за чл. 343, ал. 3 и текста в него за употреба на упойващи вещества при шофиране и предизвикване на катастрофа (случаят, при който убиха Милен Цветков)
.
(цитати от мотивите на депупатите)
"Установяването на метаболит в организма към момента на деянието означава единствено, че някога във времето лицето е употребило наркотично вещество, като е възможно да се касае за период от часове, дни, седмици или дори месеци и вредният ефект от злоупотребата да е отминал. При изтекъл значителен период от време не може да бъде обоснована субективна съставомерност на поведението на дееца, НИТО ОБЩЕСТВЕНА ОПАСНОСТ НА ДЕЯНИЕТО...."
“След криминализирането на управлението на МПС при употреба на наркотични вещества или техни аналози, част от съдебната практика споделя тезата, че не е достатъчно деецът само да е употребил, а е необходимо поведението му да е повлияно от приема”
(край на цитатите)
.
Ето ги вносителите - депутати от ГЕРБ, "Патриотите", “Воля” и ДПС 
- ЛЪЧЕЗАР БОГОМИЛОВ ИВАНОВ
- БОРИС ЯНКОВ ЯЧЕВ
- ГЕРГАНА ЖЕЛЯЗКОВА СТЕФАНОВА
- ПЛАМЕН ДУЛЧЕВ НУНЕВ
- НИГЯР САХЛИМ ДЖАФЕР
- АДЛЕН ШУКРИ ШЕВКЕД
.
Лъчезар Иванов - Лъчо Мозъка е онзи, който навремето се запомни с участието му в приемането на лобистката поправка, станала известна като "Мери Джейн" в Закона за наркотичните вещества, която по-късно бе отменена.
.
ИНСТИТУЦИИТЕ - "ЗА"
.
А ето ви "За" -то на компетентните органи, изразено на Заседание на парламентарната Комисия по здравеопазването на 6 февруари
.
**** В писменото становище на Министерството на вътрешните работи се изразява подкрепа за обсъжданите нормативни промени без забележки и предложения.
**** Председателите на Българския лекарски съюз и на Българския фармацевтичен съюз изразиха подкрепа за предлагания законопроект, като беше посочено, че при второ гласуване следва да се обсъди много сериозно и внимателно фактът, че определени групи лекарствени продукти биха могли да дадат положителен резултат на полевите тестовете поради съдържащото се в тях активно вещество.
**** След анализ на предложения законов тест Наказателната колегия на ВКС (Върховен касационен съд) намира, че следва да бъде изразена принципна подкрепа за необходимостта от изменение в тази разпоредба на НК. 
**** Въз основа на проведеното обсъждане и извършеното гласуване при следните резултати „За” - 20, „Против” - 0, „Въздържал се” - 0, Комисията по здравеопазването предлага на Народното събрание да приеме на първо гласуване законопроект за допълнение на Наказателния кодекс, № 954-01-88, внесен от Лъчезар Иванов и група народни представители на 18 декември 2019 г.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЯ ПО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО:
Д-Р ДАНИЕЛА ДАРИТКОВА
.
Това е пореден законодателен напън да се инкриминализира употребата на наркотици - като не може изцяло, първо поне в някои ситуации и случаи. 
Единствените държавни институции, които възразяват срещу тази поправка са Главна прокуратура и Министерството на правосъдието. 
.
Освен нарколобистски международни и вътрешни интереси играят и редица по-интимни мотиви. Някои наши министри, депутати, редица олигарси и децата им шмъркат редовно. И шофират така. 
С този текст се разширяват необятно възможностите да не им се търси отговорност. 
.
Този "законотворец", който е доцент в СУ "Сл. Охридски" се прочу на защитата си на научното му звание. През 2012 г. избухна скандал. 
Тогава стана ясно, че две от публикациите, които са представени от Лъчезар Иванов в защита на неговата кандидатура за "доцент", всъщност не са били негови, а на пенсионирания проф. Любомир Иванов, бивш директор на Националния център по опазване на общественото здраве. Тогава депутатът обясни, че е допусната техническа грешка и не се е опитвал да заблуди комисията.
Прочу се и с други скандали - много са, за да ги изброявам.
.
Но два опита за поправки в закони в интерес на мафията, оперираща с наркотици, дори и за българското общество му идат множко. 
Крайно време е Лъчезар Иванов - Лъчо Мозъка НЕЗАБАВНО да напусне депутатското си място и да бъде изключен от ГЕРБ!

Източник: https://www.facebook.com/grigor.lilov/posts/2840583769390877

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, тоя, когото от БТВ са поканили при Хекимян като "свидетел", е човек, който преследва известни личности, тормози ги за снимки и автографи, някакъв психопат е, а жалкото е, че такъв е и учител по география в едно училище............

Жалко, че на тези трима млади боклуци ще им се размине. Видях в нета снимки на Симона............Доколкото разбрах, била е нормално момиче до 15 - годишна възраст, после нещо и е станало............аз знам какво - пагубното влияние на западната култура. Но не на попфолка. Симона слуша рок и електронна музика. Нека не си затваряме очите з истината, относно морала точно на рок музиката. Много известни рок музиканти пият и се дрогират,  някои от тях са и сатанисти................. Рок музиката не е музиката на "свободата".................... "Развод ми дай" е пълна тъпня, да не забравяме, че и Маричков е предизвиквал ПТП.................

Именно затова от малка не харесвам рок музиката, пък нека съм тъпа и проста. Рокаджиите се обличат в черно, носят страховит мрачен грим и рошави прически, често не пеят, а крещят, музиката им е силна, за мнозина изпълнители се е писало, че пият и се дрогират - чужди и наши. Плезят се, правят странни, направо сатанински знаци с ръце, позират за снимки оплезени, опулени, със странни/страшни физиономии и знаци.

Не, че поп-фолкът е цвете за мирисане. Но там нищо не навява на мрачно, подземно, сатанинско. Сегашният попфолк не го слушам. Да, може би Ивана не трябваше да изпее "Нещо нетипично", или да смени текста.......... Но е и факт, че много деца масово не мислят и не анализират правилно текстовете на песните. В случая идеята на "Нещо нетипично" е да покаже умората на жената от ежедневните дейности - работа, домакинство, и усещането, че човек има малко свободно време, в което да се усеща жив, да се усеща човек, да се види с приятели, с любим, да се забавляват............ Разбира се, не по този начин .

Затова съм "за" да има строг контрол над културни проекти - поезия, проза, песни, театрални постановки, филми............Ако щете, цензура го наречете. Но точно тази цензура, лошата "социалистическа цензура" произведе мислещи журналисти и хора като Милен Цветков. Само ги вижте днешните "журналисти". Не владеят езика, нямат морал, не разбират колко е вредно влиянието на определени неща.

Аз от малка съм научена да спазвам правилата. Боклук се изхвърля само в кошчетата за боклук. Бях единственото дете в моето училище, което си пресичаше само и единствено точно върху пешеходната пътека, докато другите деца, учители и родители пресичаха отстрани. Чинно съм си чакала безброй пъти реда в магазините, лавките за закуски и будките за вестници и списания. В първото ми училище, по - големите батковци (7-8 клас), като влезеха в лавката, почваха да ни бутат и пререждат, хилеха ни се, наричаха ни как ли не.........Лелката им правеше забележки, но те не чуваха, хилеха се, смятаха се за интересни. Ние и като по - големи не правехме така. Като петокласничка съм отстъпвала на първокласници и съм заставала зад тях,  за да не чакат много храната си, и за да се изнижат бързо от лавката, преди да са дошли наглите седмо и осмокласници. Някои какички са ни защитавали, други не смееха да се намесват от страх, да не отнесат нещо.

Оттам се започва, от възпитанието вкъщи и ранните дни в училището. Не са само богатите момчета. Липсата на морал произвежда такива екземпляри.

преди 1 минута, Anne написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат от друг форум за въпросния:

Въпросният човек в интервюто ми беше учител по география и си беше странен по начало, например това, че гледа в земята, не значи, че лъже, просто си беше такъв, когато говориш с него лично. Също както беше странен, не смятам, че би взел пари, за да прикрие някого. Но, да, известен си е като "ловец на автографи" и може би това също го дискредитира до някъде. В началото, четейки коментарите, много се ядосах, че си е позволил да се появи там, но, според мен, той просто разказа какво е видял (все пак с едно наум), което от днешния запис от камерата излгежда достоверно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, _Belial_ написа:

Ама след тоя удар, да остане в колата или до нея е най- тъпата идея.

Айде върви питай някой милиционер или лекар от спешното дето са се нагледали на хиляди такива случаи с травми.

Да ти подскажа, понеже съм питал  - тъпотии говориш ти.

преди 4 часа, haidukpikaso написа:

Да, така се оказва.. но в първите минути човек е в шок, кръвоизливите и счупванията още не ги е усетил / от адреналина/ вероятно.

Каквото и да е, поради тези много разкъсвания, се стига и до фатален изход.

Както някой бе споменал вече, не пожелавам и аз на никой да преживее чукване отзад дори с 30 км. в час. Едни познати ей така както са паркирали ги бяха чукнали и то с много ниска скорост , после месец имаха болки във врата.

А  това връхлитащо ауди е било като чук

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Айде върви питай някой милиционер или лекар от спешното дето са се нагледали на хиляди такива случаи с травми.

Да ти подскажа, понеже съм питал  - тъпотии говориш ти.

Винаги се вади от колата. И се слага да легне. Милиционерите ходи ти да ги питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обвиниха Кристиан Николов за умишлено причиняване на смъртта на Милен Цветков, като случаят е особено тежък

Според мен обвинението е справедливо, но ще видим какво ще се случи след обжалването, което неминуемо ще последва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Филипов написа:

....

Не случайно предложиха за разглеждане тези промени. Това, което не знаеш е, че дрогерите, с които са оборудвани органите на реда са пълен боклук, съответно данните от тях много трудно хващат дикиш в съда. Естествено малоумните ни политици няма какво друго да им хрумне освен малоумната идея да променят закона, а не техниката, която тъкмо те малоумниците са разпоредили да се закупи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В страната на абсурдите и месиите....

https://faktor.bg/bg/articles/zad-ubiystvoto-na-milen-tsvetkov-se-krie-haos-v-stolichniya-kat-nachalnikat-s-otnet-dostap-do-klasifitsirana-informatsiya-vzima-pensiya-i-zaplata

Цитат

Зад убийството на Милен Цветков - хаос в столичния КАТ: началникът с отнет достъп до класифицирана информация, взима пенсия и заплата без да работи

Офцътъ коментар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за мен е убийство

мнение от нета, което подкрепям :

Жесток камшичен удар, при който Милен Цветков чупи шийни прешлени. Това си е екзекуция. Забележете, че след удара Аудито на "дрогираният водач" не губи контрол от пътя, а продължава посоката, право напред, което означава, че "дрогираният водач" - здраво държи волана? Е, нали уж беше дрогиран? Хем дрогиран ... хем здраво държи волана... и не натиска спирачка, то ясно, ама бива ли толкова "съшито с бели конци"?!! "Надрусаният" копелдак въобще не натисна спирачката, този автомобил Ауди Q7 има и ADR система за спиране на автомобила. Този идиот го направи с цел и продължи да го бута, и след удара! Невъзможно е да НЕ натиснеш спирачката след удара, освен ако не е екзекуция!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умишлено нарушаване на закона за движение до пътищата, довело до смърт, а не умишлено убийство.  Не че не може да се извърти и така, за пред обикновените хора, за които(като мен) юридическата материя е тъмна Индия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, nikssi написа:

хехе..  добрютру...  че то повече от половината  от милиционерите са пенсионери и вземат заплата 1800 и нагоре + пенсия тавана / 1200 /

А в ръководния ешалон са може би 95% така, като зпалатите са 2500+

преди 46 минути, haidukpikaso написа:

за мен е убийство

Няма логика

Не виждам кому е изгодно убийството му, а начина на изпъленение е абсурден и несигурен

И което е по важно - кое милионерско леке ще се навие да седи в затвора за което и да е убийство ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Няма логика

Не виждам кому е изгодно убийството му, а начина на изпъленение е абсурден и несигурен

И което е по важно - кое милионерско леке ще се навие да седи в затвора за което и да е убийство ???

Има.

На много беше неудобен. Свалиха му предаването ако си забравил.

И милионерското леке хич няма да лежи в затвора - защото има милиони лекето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

Не виждам кому е изгодно убийството му

А на кой не е изгодно ми кажи.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

И милионерското леке хич няма да лежи в затвора - защото има милиони лекето.

Добре, да го кажа по друг начин - никое милионерско леке не би  рискувало затвор, колкото и малък да е той.

Че и да злепоставя бизнеса на мамчето, и да вкарва и приятелите си лекенца заедно в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време беше и тука да се заговори как случая е поръчково убийство - чак се изненадвам, че се забави толкова поредното цирково представление на масата от зомбита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

Добре, да го кажа по друг начин - никое милионерско леке не би  рискувало затвор, колкото и малък да е той.

Че и да злепоставя бизнеса на мамчето, и да вкарва и приятелите си лекенца заедно в това.

да ти го кажа и аз по друг начин - срещу много пари всичко може

дай ми обяснение защо не спря ами продължи да го блъска а

за да е сигурен че ще се справи със задачата - е затова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

да ти го кажа и аз по друг начин - срещу много пари всичко може

дай ми обяснение защо не спря ами продължи да го блъска а

Има много по лесни и банални начини да трупясат някой човек.

Но не ми се влиза в спор, в който да съм защитник на лекенцата.

Така че...  спокойно давайте със спекулациите, мен те не ме интересуват .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

за мен е убийство

мнение от нета, което подкрепям :

Жесток камшичен удар, при който Милен Цветков чупи шийни прешлени. Това си е екзекуция. Забележете, че след удара Аудито на "дрогираният водач" не губи контрол от пътя, а продължава посоката, право напред, което означава, че "дрогираният водач" - здраво държи волана? Е, нали уж беше дрогиран? Хем дрогиран ... хем здраво държи волана... и не натиска спирачка, то ясно, ама бива ли толкова "съшито с бели конци"?!! "Надрусаният" копелдак въобще не натисна спирачката, този автомобил Ауди Q7 има и ADR система за спиране на автомобила. Този идиот го направи с цел и продължи да го бута, и след удара! Невъзможно е да НЕ натиснеш спирачката след удара, освен ако не е екзекуция!!

Стига цитира глупости, бе!!!
Чупил шийни прешлени...
Я прочети в тъпия гугъл какво следва от чупене на шийни прешлени, а и направете си труда да прочетете резултатите от аутопсията.
Или и те са подправени?!?!
Да не говорим, че джип срещу лека кола трябва да говори много на елементарно грамотен технически човек...
Държал волана здраво...ай стига простотии, бе, тате!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това, че излиза от колата, не е подправено

нещо да кажеш а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...