Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Да бе да.. с Лада не можеш да караш по Черни връх със с 140 ли ?  или човешките травми са различни през '80-те и 40 г по късно ? :)  :) 

Удара и последствията ще са същите. Недекватното в случая е неправилната първа помощ, а на това как се действа и как трябва да се прави, ти нарече "тъпотия" .

Виж, не ми се влиза в пореден безсмислен спор за твоята излагация,  сам си доказа кой бил тъп , кой не е. Сега колкото и да се гърчиш изводите са ясни .

И го казах по горе колко разбираш от медицина, първа помощ, шофиране .

това е. :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, _Belial_ написа:

Ама имат общо с времето в което живееш!!! Няма как методите в 1980та година да са същите като в 2020 та. Защо ли? А помъчи се да се сетиш! То съм го и написал даже, ама на теб зора ти е да се хванеш за думата, та да си пробуташ простотията.

Що бе, да не би за изминалите 40 години да се е променила коренно физиологията на човека? Аз мисля, че по отношение методите на действие на мястото на катастрофа, медицината, или по-скоро спешната помощ не е напреднала за цитираното време нито милиметър. Да не би...Впрочем кой знае, дали заради политкоректността към трансджендерите, вече при пристигане на екипа не се проверяват пациентите какъв социален пол го играят и евентуално да няма някой, който е декларирал като свое право да бъде обдишван не през устата, а през другият край на тялото. Та какво казваше за времето през което живеем, поне ако се сравнява с едно не чак толкова далечно минало? Ти го изкара все едно става въпрос не за 40, а за 4000 години брях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sliderum написа:

Що бе, да не би за изминалите 40 години да се е променила коренно физиологията на човека?

Физиологията не, но всичко останало... да. Вече на улицата няма лади по 50 коня, а зверове по 500 в ръцете на напълно самозабравили се и дрогирани деца. Нищо не е като някога, значи и правилата не може да са като някога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Радул написа:

Физиологията не, но всичко останало... да. Вече на улицата няма лади по 50 коня, а зверове по 500 в ръцете на напълно самозабравили се и дрогирани деца. Нищо не е като някога, значи и правилата не може да са като някога!

Продължаваш да ръсиш бисери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Радул написа:

Баси, верно ли. Да, може би, ако имаш предвид България и соц блока нямаше ги изродите,  не въобще, но по-малко и пресети от системата и пратени по места, където още по-строго да бъдат вкарвани в релси, ама и преди 40 години на запад си беше същото и с конете  на колите и с дрогираните "деца".  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Продължаваш да ръсиш бисери.

Верно? Май не можеш да напуснеш паралелната вселена на 80 те. Навсякъде комунизъм, милиция, лада... банани няма... трагедия!

преди 1 минута, sliderum написа:

Баси, верно ли. Да, може би, ако имаш предвид България и соц блока нямаше ги изродите,  не въобще, но по-малко и пресети от системата и пратени по места, където още по-строго да бъдат вкарвани в релси, ама и преди 40 години на запад си беше същото и с конете  на колите и с дрогираните "деца".  

И на запад не беше същото момчета. Влизайте в крак с времето, защото то няма да спира заради вас. Гарантирам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда,онбашията свалил Милен от Нова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Радул написа:

Верно? Май не можеш да напуснеш паралелната вселена на 80 те. Навсякъде комунизъм, милиция, лада... банани няма... трагедия!

И на запад не беше същото момчета. Влизайте в крак с времето, защото то няма да спира заради вас. Гарантирам!

Не знам точно какво призоваваш, щото ако влезем в крак с времето, за да сме малко по-сигурни че ще оцелеем, ще трябва да се въоръжим като краварите и да гърмим на място изродите като кристиан, така че да се обезопасим да няма изненадани в гръб невинни жертви, докато чакат на червен светофар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Не знам точно какво призоваваш, щото ако влезем в крак с времето, за да сме малко по-сигурни че ще оцелеем, ще трябва да се въоръжим като краварите и да гърмим на място изродите като кристиан, така че да се обезопасим да няма изненадани в гръб невинни жертви, докато чакат на червен светофар.

Браво! Започваш да зацепваш... колебливо, но зацепваш. Войната е на всички нива и оръжия са нужни на всеки. На краварите можем само да им лижем подметките в това отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Радул написа:

Ми то ти го спомена. :) :)  После аз съм "ти акал в гащите"... :)  Не става така.

Виждаш че и на други си смешен.

Но пък вземи мини ако искаш един курс за първа помощ. И да ни покажеш разликите, на нас невежите, каква е принципната разлика с методите отпреди 40 г .

И с какво се е променила анатомията на човека, как е еволюирал за това дълго време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.04.2020 г. в 7:25, miro20 написа:

Виждаш че и на други си смешен.

Освен рамус, не се сещам за други "други"... ама то на него всички са му смешни, включително и ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера админите на Фейсбук изтриха група с над 40 000 членове.

То всичко вървеше добре докато админа на групата не реши да организира протест на 30 април. И след малко айдееее - няма вече група.

Сега го гледам направил нова със същото име и някакви 144 събрал... Вре се между шамарите

Сами се сещайте че и Фейсбук е на онбашията и каквото не му изнася - трие.

Безсилни сме, Милене, прости

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, haidukpikaso написа:

Вчера админите на Фейсбук изтриха група с над 40 000 членове.

То всичко вървеше добре докато админа на групата не реши да организира протест на 30 април. И след малко айдееее - няма вече група.

Сега го гледам направил нова със същото име и някакви 144 събрал... Вре се между шамарите

Безсилни сме, Милене, прости

медиите и социалните мрежи са в ръцете на световното  задкулисие

преди няколко дни написах писмо до  няколко медии да се заразя с ковид и да ме  дават на живо по телевизията като в биг брадър и  нямам отговор от нито една.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Климент С написа:

медиите и социалните мрежи са в ръцете на световното  задкулисие

преди няколко дни написах писмо до  няколко медии да се заразя с ковид и да ме  дават на живо по телевизията като в биг брадър и  нямам отговор от нито една.

:offtopic_s:

какво общо има мнението ти със същността на темата и заглавието?

Има си теми за медиите, ако искаш и собствена си направи за устремът ти да станеш популярен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, haidukpikaso написа:

Така без подробности не звучи правдоподобно. Или поне не е това причината.

И кой е "онбашията" ? ББ или световния заговор ? За ББ е наивно да си мислим че може дори да намекне нещо на Зукърбърг. Ако е сеотвен заговор... точно баш от наши протести се интересуват... да бе да...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Така без подробности не звучи правдоподобно. Или поне не е това причината.

И кой е "онбашията" ? ББ или световния заговор ? За ББ е наивно да си мислим че може дори да намекне нещо на Зукърбърг. Ако е сеотвен заговор... точно баш от наши протести се интересуват... да бе да...

Групата се създаде в деня, в който загина Милен.

Казваше се Справедлив съд за смъртта на Милен Цветков. И аз бях в нея. За няма и седмица над 40 000 членове се събрахме. Не сме публикували нещо, което да го няма в публичното пространство. Скърбяхме за него, изказвахме хипотези... каквото се пише във всички форуми. До снощи. Когато админа на групата виждайки явно колко сме много и от цяла България и призова на протест на 30 април. Както го написа това за протеста и след малко групата изчезна.

Нали фейса си има админи във всяка държава - Зукърбърг ще трие как ли не.

Или котката ми я изтри групата

Още веднъж прощавай Милене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Maleficient написа:

:offtopic_s:

какво общо има мнението ти със същността на темата и заглавието?

Има си теми за медиите, ако искаш и собствена си направи за устремът ти да станеш популярен.

същността е че ако  беше вместо милен друг можеше и да не се разбере

по колко катострофи стават на година  и колко имена на загинали знаеш от медиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, haidukpikaso написа:

Казваше се Справедлив съд за смъртта на Милен Цветков.

https://www.facebook.com/groups/258113632258634

Ето ти я. 58 хил. члена пише

Кое е изтрито ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Климент С написа:

по колко катострофи стават на година 

ами това е истината - че той беше публична личност, известен

може и роднините му да са поискали изтриването на групата сега се замислих, да не му вдигаме костите с протести

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам си седи и обявеното за 30-ти април, и още една камара постове за подкрепа на 30 април и какво ли не още за 30 април

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

https://www.facebook.com/groups/258113632258634

Ето ти я. 58 хил. члена пише

Кое е изтрито ?

няма я, пък и мен от 58 хил. члена ли ще изтриват хах

преди 2 минути, miro20 написа:

Гледам си седи и обявеното за 30-ти април, и още една камара постове за подкрепа на 30 април и какво ли не още за 30 април

:) 

екстра, ще има протест значи

бравоооо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, haidukpikaso написа:

няма я, пък и мен от 58 хил. члена ли ще изтриват хах

фалшев профил си 

ВАЖНО : 1) Фалшиви профили, злобни коментари, фалшиви новини ще бъдат изтривани и баннати от групата. 2) Всяка странична агитация ще бъде изтривана и профилите премахнти. 3) Всяването на смут в групата, също е забранено.

Open Dropdown

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 30 минути, Климент С написа:

по колко катострофи стават на година  и колко имена на загинали знаеш от медиите.

Минути след катастрофата се отбеляза това за жертвата, която ако беше друг, поне нямаше да се коментира толкова.

За катастрофите, загиналите, потърпевшите, виновните и ефективни обвинения и присъди, се обърни към информационни агенции, КАТ и МВР. Аз не е нужно да съм запозната с тази информация.

Съответно ти като очевидно заинтересован пусни тема и разбери, ако не става с "писма", за нещо съвсем пък, което не е по темата.

А накрая може да се пробваш като водещ в някоя пернишка медия, защото  все от някъде, ако искаш да започнеш.

Отделно това за групите във ФБ, не знам как точно ще "помогнат", като правосъдието ни е калпаво. Ама щом е важно да сме "будни граждани"- виртуално много съпричастни, а реално в невъзможност и един закон да прокарат, що пък да не го крещим на "всеслушание" и да си въобразяваме, че сме страшно актуални.

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...