Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Изискванията ми не са високи.Може лаптопа да е втора ръка.Предполагам нови лаптопи за тия пари няма,подходящи.

Лаптопа ще се ползва за интернет,MS OFFICE,музика,филми и youtube.Бих искал да не насичат клиповете и да може спокойно да се отварят HD клипове.Игри не играя от много години на компютър,принципно.Няма да се използва за игри,или някакви по тежки програми.

От време на време попадам на оферти за четириядрени лаптопи в продавалника до 200   300 лв.Според вас подходящи ли са за купуване!

Търся и подходящ,качествен охладител,било то от сорта на подложка или нещо подобно.
Сегашната подложка,която ползвам не върши никаква работа.И лаптопа си загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Тинков написа:

Изискванията ми не са високи.Може лаптопа да е втора ръка.Предполагам нови лаптопи за тия пари няма,подходящи.

Лаптопа ще се ползва за интернет,MS OFFICE,музика,филми и youtube.Бих искал да не насичат клиповете и да може спокойно да се отварят HD клипове.Игри не играя от много години на компютър,принципно.Няма да се използва за игри,или някакви по тежки програми.

От време на време попадам на оферти за четириядрени лаптопи в продавалника до 200   300 лв.Според вас подходящи ли са за купуване!

Търся и подходящ,качествен охладител,било то от сорта на подложка или нещо подобно.
Сегашната подложка,която ползвам не върши никаква работа.И лаптопа си загрява.

Няма качествени охладители. Те няма да ти подмогат при греещ лаптоп. Иначе ето ти примерен сайт. Може да си избереш машина в ценовия диапазон. Ако беше от Плевен щях да те пратя в точния магазин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел и параметри на ползвания сега лаптоп?

Температури на компонентите му при пускане и при натоварване?

Състояние на твърдия диск?

Точен модел на охладителя който ползвате в момента?

Защо отново лаптоп?

Програмите:

CPUID HWMonitor, hwinfo64, Crystal DiskInfo и т.н. могат да са ти полезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://izone.bg/fujitsu-lifebook-e734-8gb/

https://plasico.bg/dell-latitude-e6420-i5-3210m-125852.html

http://www.subincho.com/computer_monitor_shop/pricelist.php?cat=used_laptops#VL44

От тук каталожен номер

Fujitsu Lifebook E744
Fujitsu Lifebook E744  цена  370 лв, каталог номер VL22
допълнително
  • Win10Pro +105лв
  • Ram 4GB +45лв
  • Ram 8GB +100лв
  • 240GB SSD +86лв
  • 480GB SSD +150лв
  • HDD Caddy +20лв
  • доп. гар. 12м. +60лв
  • надписваме по БДС
  • калиблираме екран

въведете

• А клас
  • Екран: 14.0" (1600x900, Матов)
  • WebCam
  • Процесор: Intel i5-4200M (2.5GHz-3.1GHz, 3MB, 2C, 4T, M4039, STR1643)
  • Памет: 8GB DDR3
  • Хардиск: hdd 500GB
  • Видео карта: Intel HD4600
  • Оптично устройсто: НЯМАТ
  • Друго: WLAN, LAN, Bluetooth, Cardreader, DisplayPort, VGA, 3*USB 3.0, 1*USB 2.0, Audio HD
  • Клавиатура със защита от разливане на течности
  • Тегло: от 1,79кг
  • Лаптопи втора употреба
  • Гаранция: 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, plamen_petrov_80 написа:

Точен модел и параметри на ползвания сега лаптоп?

Температури на компонентите му при пускане и при натоварване?

Състояние на твърдия диск?

Точен модел на охладителя който ползвате в момента?

Защо отново лаптоп?

Програмите:

CPUID HWMonitor, hwinfo64, Crystal DiskInfo и т.н. могат да са ти полезни.

Точен модел и параметри на ползвания сега лаптоп- стар е лаптопа Acer Aspire 5542g     4 gb рам,процесор AMD Athlon 2.1 Ghz M320,видео-Ati Mobility Radeon HD4570

Температури на компонентите му при пускане и при натоварване-  високи температури между 60 и 80 градуса на рам и процесор.Температура на хард-около 40-45 градуса градуса.Процесора и рамта се е случвало да са към 85 градуса при пускане на повече работи.Лятото,дори и още повече.Носих го на 2 3 сервиза за този проблем с прегряването.Питаха ме дали съм му правил профилактика,аз казах не.Сега и да ме питате защо не съм се грижил както трябва за лаптопа,мога да кажа липса на някои познания и акъл,явно както и да е.Та аз им казах истината,че не е и отварян лаптопа,откакто го имам,а това са почти 10 години.Учудващо държи още и работи и да чукам на дърво хардуерно,освен доста високите температури не ме е предавал лаптопа.Понеже исках да го нося най накрая за продухване на вентилатора и смяна на термопастата и затова цитирам тея неща за сервизите.Казаха ми,че може да възникнат и допълнителни проблеми при отваряне.Не разбрах точно какви но ми казаха нещо свързано със запояването на някакви платки и това,че можело да възникнат други проблеми,което да ми коства над 200 лв за ремонт и повече.Това може да служи и за отговора към въпроса защо искам отново лаптоп.Мисля,че ми трябва вече нещо по ново,макар и тея изисквания,които искам все още се покриват,донякъде и от този лаптоп.PC не желая и не ползвам от 2009-та,защото искам нещо по преносимо.Сравнително често пътувам.
И всъщност по на сметка ще ми излезе смяна на лаптоп,отколкото ремонт,съдейки по тия неща,които казвам

Състояние на твърдия диск- добро,към момента

Точен модел на охладителя който ползвате в момента-не мога да кажа.не видам да пише и марка.Стандартна подложка е с вентилатор,чрез usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да тези глупости и аз съм ги чувал ... няма да ги коментирам изобщо.

Добре е да се направи профилактика на машината (дори без замяна на термопастата), може да е стара, но може и да надживее новия ви лаптоп.

Какъв размер на екрана се търси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голяма разлика между 12 (11,6 или 12,1) и 15,6" - добре е наистина да знаете какъв размер ви трябва, защото размера на екрана не може да се променя после, добре е да се помисли и за резолюцията - тук зависи конкретно от очите на ползващия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Има голяма разлика между 12 (11,6 или 12,1) и 15,6" - добре е наистина да знаете какъв размер ви трябва, защото размера на екрана не може да се променя после, добре е да се помисли и за резолюцията - тук зависи конкретно от очите на ползващия.

15.6 най е удобно,но това е предела.

Все пак,принципно да питам знаеш ли,или някой знае ли нормален сервиз за да продължа живота на този мой лаптоп,в момента ;ddddd

За останалото гд ми стана ясно.Най вероятно ще се насоча към този лаптоп  https://plasico.bg/dell-latitude-e6420-i5-3210m-125852.html  Предполагам,ако реша да му добавя още рам,ще може.Първия линк на Ивайло с Фужитцуто,пък има повече рам.Сигурно е по добре с повече рам,но Дела ми се струва по добър.Правилно ли мисля,или :D :)?
Като цяло съм и доволен от магазини Пласико.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...