Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си купя нова/стара кола

Препоръчан отговор

Здравейте! Дойде и моето време. Аз съм Галя, от Пловдив, и си търся кола втора ръка. Ще притежавам автомобил за пръв път в живота си, заделила съм 5000лв. за самият автомобил и 5000 за разходи по него и АГУ. Питам за помощ, тук, защото ми се вие свят от всичките форуми и всичките мнения и претенции и вече не зная на кой свят се намирам и какво да търся. Трябва ми нещо здраво, защото освен в града и по магистралите, ще пътувам много и по нашите странични български пътища и по планините. Няма да мъкна колата по върховете, но определено ще има някоя друга релса, която трябва да преодолея. Освен да е здрава, трябва да може да и се сложи АГУ. Също така да харчи сравнително малко/бензин/ и да е евтина за поддръжка и такси. Външният вид го оставям на последно място, като ако имам късмет, бих желала д аима приветлив вид/все пак съм жена/ но и едно Поло става, стига да зная, че харчи добре/бензин!/ иначе зная, че Полото е здрава кола, една година съм се возила с такава из планините. Всяка помощ, всеки съвет, всяка капчица информация ще я попия, ще се вслушам в съветите ви, просто имам истинска нужда от помощ. Бях се спряла на Дачия Сандеро, но освен, че е хубава таратайка, харчи много и не е издръжлива. Добре дошла ми е всяка помощ!

Редактирано от Галя_91
правописни грешки. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има доста теми, прегледай ги. Това е най- масовото търсене.

Уточняващи въпроси:

1. Колко човека и с колко багаж?

2. Режим на движение - колко километра средно на месец / година и примерно разпределение градско / междуградско / баири. Заради баирите дали ще ти трябва нещо с по-висока проходимост, 4х4 ?

3. Автоматични или ръчни скорости?

Което е по-здраво обикновено вози по-твърдо и некомфортно. Не виждам какво ще правиш за 5000 по автомобила. Газов инжеккцион е максимум 1000 и за обслужване още 500. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръчка или автомат? Препоръчвам естествено автоматика въпреки нуждата от едно масло в повече за смяна. Удобството е  голямо, а и бюджета позволява да си купиш добре запазен автоматик. Все пак е добре да заделиш, не 5, а поне 7 хилки само за колата. При късмет останалите 3 ще са напълно достатъчни за обслужване.

За съжаление при избора на употребяван автомобил всичко си е до късмет на каква бройка ще случиш. Много търсене в сайтове и обикаляне по автокъщи е нужно. Вземи със себе си познат който разбира, за да ти дава съвети и да те насочва на място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дачийката си е бая здрава колица.Много хора плюят, ама ако попаднеш на читава, която не е била служебна и не са й извадили душата, мога да ти кажа, че ще останеш доволна.Специално за Логан говоря, висока, става на газ, нормален разход.Материалите вътре са правени естествено от рециклирани дъвки, но не е трагедия.Иначе горното мнение обобщава нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Negative One написа:

Специално за Логан говоря, висока, става на газ

... и през няколко месеца на реглаж на клапани...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имам 10000 бона веднага си купувам чисто нова кола за малко над 20 000 хил. като 10 давам веднага и 10+ разсрочвам да изплащам. Примерно една Фабия би трябвало да е там някъде в цените. Месечната вноска ще е съвсем поносима. Така поне в следващите 5 години ще давам само по едни 200-300 лв. за смяна на масло веднъж годишно. 

А иначе ще купиш стар таралясник на 15 години и ще си скъсаш нервите. 

Въпрос на личен избор и най-вече на това да се пречупиш, че да караш нова кола не е нещо толкова страшно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна - газовата бутилка заема място. Това Поло, Айго... ;)

И още нещо - в задръстванията само автоматична кутия. Но извън пътя става обратното!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, JKirilov написа:

....Но извън пътя става обратното!

Защо? Какъв е проблема на автомата в кал и неравности? Дори според някои си е по-добре, защото няма да стопи съединител... Автматиците са с хидротрансформатор и при тях няма-няма. Винаги върти и не гасне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Okей, виждам отговорите ви, помагат ми да се ориентирам - ами със сигурност да си е ръчна. 4-5 места, стандартно. За километри - много. Из града мога да не карам, но извън града, на екскурзии всяка седмица до някъде. Трябва да е издръжлива таратайчица.  Бюджетът както викат от онези забавни видеа в bri4ka.bg не имаш 10 000 и гледаш кола за 11 000 а взимаш една за 6-7 и отделяш около 2-3 за всичките ремонти, такси, прегледи, качествена газ бутилка/а не някакъв боклук, който да ме убие на пътя/. Аз съм научена да взимам адекватни финансови решения, не да се загробвам в дългове. Дето се вика - от разумните съм. Мислех си за една Тойота или пък ето тази - https://www.cars.bg/offer/5e70b0341124b475dc6d3202 като зная, че е както викате -направена от рециклирани дъвки- но ми трябва да е здрава и да се поддържа лесно. Не търся кой знае какъв лукс отвътре. За 5-6000 толкова. :) Имате ли предложенийца? Пуснах тази тема, защото зная, че има бол такива из форумите, но като цяло не нирам нито една, която да покрива моите желания и ми се зави свят да чета и да търся. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Галя_91 написа:

Точно на Дачия ли се спря?... Гледала си Тойота и други качествени марки и се спря точно на едно Сандеро...

Тази гледа ли я? https://www.cars.bg/offer/5e596816a6553a69c5052eb2

Регистрирана, автоматик, дори със сложено газово... Спестяваш си голямо висене в КАТ, покупка и монтаж на газово и нерви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има модели , които отговарят на изискванията ти..

1.      Toyota Corolla hatchback (2002-2006)

2.      Hyundai i30 hatchback или Kia Ceed hatchback (2006-2012)

3.      Toyota Auris (2007-2012)

Трите модела съответно не са в една и съща ценова група. Королата е най- евтина , Ауриса е най- скъп.

Здравината на Toyota какво да се коментира. Идеална е за нашите пътища.

Hyundai i30- още от тая генерация започнаха да ги пускат с рекордната за времето си 7 год. Гаранция. Колите вече са на доста години и отзивите са ,че са здрави , много евтини за обслужване и сравнително евтини за ремонт. Друг голям плюс за кола от тези години на производство- имат фабрично usb вход. Чудесно решение за хора на които им се е случвало да им крадат музиката...

И трита модела са с размерите на Golf , което ги прави универсални ставащи и за градско и за извън. И трите модела носят без проблем на газ.Подръжките им са много евтини. Масов размер гуми . Мисля ,че бензиновите и на трите модела бяха с верига. От тези години на Японските и Корейските автомобили веригите все още са дълголетни (нямат общо с веригите на бензиновите Голфчета от същите години).

Щом ще има извънградко , за предпочитане са двигателите 1.6 бензин и на трите модела , а не 1.4 бензин.

Препоръка: Да се търси кола с пълна РЕАЛНА сервизна история (даже и да е с цената на по- висок бюджет). Доказуеми реални километри. Проверка за претърпяни ПТП-та.

Да се избягват коли , които са карани и експлоатирани в България и да се избягват автомобили нов внос от Българските Автокъщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване