Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Дойде и моето време. Аз съм Галя, от Пловдив, и си търся кола втора ръка. Ще притежавам автомобил за пръв път в живота си, заделила съм 5000лв. за самият автомобил и 5000 за разходи по него и АГУ. Питам за помощ, тук, защото ми се вие свят от всичките форуми и всичките мнения и претенции и вече не зная на кой свят се намирам и какво да търся. Трябва ми нещо здраво, защото освен в града и по магистралите, ще пътувам много и по нашите странични български пътища и по планините. Няма да мъкна колата по върховете, но определено ще има някоя друга релса, която трябва да преодолея. Освен да е здрава, трябва да може да и се сложи АГУ. Също така да харчи сравнително малко/бензин/ и да е евтина за поддръжка и такси. Външният вид го оставям на последно място, като ако имам късмет, бих желала д аима приветлив вид/все пак съм жена/ но и едно Поло става, стига да зная, че харчи добре/бензин!/ иначе зная, че Полото е здрава кола, една година съм се возила с такава из планините. Всяка помощ, всеки съвет, всяка капчица информация ще я попия, ще се вслушам в съветите ви, просто имам истинска нужда от помощ. Бях се спряла на Дачия Сандеро, но освен, че е хубава таратайка, харчи много и не е издръжлива. Добре дошла ми е всяка помощ!

Редактирано от Галя_91
правописни грешки. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста теми, прегледай ги. Това е най- масовото търсене.

Уточняващи въпроси:

1. Колко човека и с колко багаж?

2. Режим на движение - колко километра средно на месец / година и примерно разпределение градско / междуградско / баири. Заради баирите дали ще ти трябва нещо с по-висока проходимост, 4х4 ?

3. Автоматични или ръчни скорости?

Което е по-здраво обикновено вози по-твърдо и некомфортно. Не виждам какво ще правиш за 5000 по автомобила. Газов инжеккцион е максимум 1000 и за обслужване още 500. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръчка или автомат? Препоръчвам естествено автоматика въпреки нуждата от едно масло в повече за смяна. Удобството е  голямо, а и бюджета позволява да си купиш добре запазен автоматик. Все пак е добре да заделиш, не 5, а поне 7 хилки само за колата. При късмет останалите 3 ще са напълно достатъчни за обслужване.

За съжаление при избора на употребяван автомобил всичко си е до късмет на каква бройка ще случиш. Много търсене в сайтове и обикаляне по автокъщи е нужно. Вземи със себе си познат който разбира, за да ти дава съвети и да те насочва на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дачийката си е бая здрава колица.Много хора плюят, ама ако попаднеш на читава, която не е била служебна и не са й извадили душата, мога да ти кажа, че ще останеш доволна.Специално за Логан говоря, висока, става на газ, нормален разход.Материалите вътре са правени естествено от рециклирани дъвки, но не е трагедия.Иначе горното мнение обобщава нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The Negative One написа:

Специално за Логан говоря, висока, става на газ

... и през няколко месеца на реглаж на клапани...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голф или Пасат. 

Пък ако се търси повече комфорт Е39 или А6. За тия пари има позапазени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имам 10000 бона веднага си купувам чисто нова кола за малко над 20 000 хил. като 10 давам веднага и 10+ разсрочвам да изплащам. Примерно една Фабия би трябвало да е там някъде в цените. Месечната вноска ще е съвсем поносима. Така поне в следващите 5 години ще давам само по едни 200-300 лв. за смяна на масло веднъж годишно. 

А иначе ще купиш стар таралясник на 15 години и ще си скъсаш нервите. 

Въпрос на личен избор и най-вече на това да се пречупиш, че да караш нова кола не е нещо толкова страшно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна - газовата бутилка заема място. Това Поло, Айго... ;)

И още нещо - в задръстванията само автоматична кутия. Но извън пътя става обратното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, JKirilov написа:

....Но извън пътя става обратното!

Защо? Какъв е проблема на автомата в кал и неравности? Дори според някои си е по-добре, защото няма да стопи съединител... Автматиците са с хидротрансформатор и при тях няма-няма. Винаги върти и не гасне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Okей, виждам отговорите ви, помагат ми да се ориентирам - ами със сигурност да си е ръчна. 4-5 места, стандартно. За километри - много. Из града мога да не карам, но извън града, на екскурзии всяка седмица до някъде. Трябва да е издръжлива таратайчица.  Бюджетът както викат от онези забавни видеа в bri4ka.bg не имаш 10 000 и гледаш кола за 11 000 а взимаш една за 6-7 и отделяш около 2-3 за всичките ремонти, такси, прегледи, качествена газ бутилка/а не някакъв боклук, който да ме убие на пътя/. Аз съм научена да взимам адекватни финансови решения, не да се загробвам в дългове. Дето се вика - от разумните съм. Мислех си за една Тойота или пък ето тази - https://www.cars.bg/offer/5e70b0341124b475dc6d3202 като зная, че е както викате -направена от рециклирани дъвки- но ми трябва да е здрава и да се поддържа лесно. Не търся кой знае какъв лукс отвътре. За 5-6000 толкова. :) Имате ли предложенийца? Пуснах тази тема, защото зная, че има бол такива из форумите, но като цяло не нирам нито една, която да покрива моите желания и ми се зави свят да чета и да търся. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Галя_91 написа:

Точно на Дачия ли се спря?... Гледала си Тойота и други качествени марки и се спря точно на едно Сандеро...

Тази гледа ли я? https://www.cars.bg/offer/5e596816a6553a69c5052eb2

Регистрирана, автоматик, дори със сложено газово... Спестяваш си голямо висене в КАТ, покупка и монтаж на газово и нерви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има модели , които отговарят на изискванията ти..

1.      Toyota Corolla hatchback (2002-2006)

2.      Hyundai i30 hatchback или Kia Ceed hatchback (2006-2012)

3.      Toyota Auris (2007-2012)

Трите модела съответно не са в една и съща ценова група. Королата е най- евтина , Ауриса е най- скъп.

Здравината на Toyota какво да се коментира. Идеална е за нашите пътища.

Hyundai i30- още от тая генерация започнаха да ги пускат с рекордната за времето си 7 год. Гаранция. Колите вече са на доста години и отзивите са ,че са здрави , много евтини за обслужване и сравнително евтини за ремонт. Друг голям плюс за кола от тези години на производство- имат фабрично usb вход. Чудесно решение за хора на които им се е случвало да им крадат музиката...

И трита модела са с размерите на Golf , което ги прави универсални ставащи и за градско и за извън. И трите модела носят без проблем на газ.Подръжките им са много евтини. Масов размер гуми . Мисля ,че бензиновите и на трите модела бяха с верига. От тези години на Японските и Корейските автомобили веригите все още са дълголетни (нямат общо с веригите на бензиновите Голфчета от същите години).

Щом ще има извънградко , за предпочитане са двигателите 1.6 бензин и на трите модела , а не 1.4 бензин.

Препоръка: Да се търси кола с пълна РЕАЛНА сервизна история (даже и да е с цената на по- висок бюджет). Доказуеми реални километри. Проверка за претърпяни ПТП-та.

Да се избягват коли , които са карани и експлоатирани в България и да се избягват автомобили нов внос от Българските Автокъщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Петър Ангелов
      Добър ден,
      Тъй, искам да си купя малка кола за града (голяма си имам, ама за града ми е некоНфортна - за в и извън страната е перфектна). Поради таз причина се целя в нещо до 3000 лв (и туй и е много), категорично не нов внос (че много солено излиза докато го докараш до годен за каране вариант), т.е. регистрирана и колебанията ми са между следните коли. Ясно ми е, че са маломощни и повечето са консерви (т.е. при катастрофа се мачкат драматично). И също така да уточня - ще се ползва само в града. Та, моята молба е да изкажете слаби страни на въпросните коли (аз клипове с ревюта много изгледах, но за техническата част сякаш не намирам достатъчно информация по форумите на съответните марки).
      Иде реч за бензиновите варианти на: Seat Arosa/VW Lupo, FordKa, Chevrolet Spark, Fiat Seicento, Nissan Micra, Hyunday Atos. Разбира се, бих предпочел някое Aygo или Yaris, но са ми извън бюджета.
    • от Margarita Stoyanovich
      Здравейте! Преди 1 година си купих нов Hp лаптоп, но за съжаление се оказа бръкма и се развали малко след като го купих. Имам намерение да си купувам втора ръка, но съм с ограничен бюджет до 400лв. Единствената игра, която ще имам е Симс 4. Съвет горе-долу какъв лаптоп да си взема? Ето това са някъкви, които си харесах.... 
      https://m.olx.bg/ad/acer-v5-561g-i5-4200u-8gb-1tb-2gb-vga-full-hd-CID632-ID852Tm.html
      https://m.olx.bg/ad/acer-aspire-e5-511g-kato-nov-CID632-ID7lher.html
      https://m.olx.bg/ad/prodavam-laptop-acer-aspire-5536g-512gb-ssd-chuden-vizhte-opisanieto-CID632-ID84O7z.html
      https://m.olx.bg/ad/laptop-dell-studio-1555-windows-10-pro-CID632-ID85j3i.html
      https://m.olx.bg/ad/dell-vostro-15-3000-CID632-ID81PHm.html
      https://plasico.bg/dell-latitude-e6440-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D1%81-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F-95912.html
    • от dimi99stavrev
      Добър ден! Може да ви се стори малко нелепо, че пиша тук по този въпрос..... както и да е. Обръщам се към СИЛИСТРЕНЦИ да ме ориентират към читав ел.техник Преди наяколко дена се наложи да се обърна към услугите на ел. техник, но този, чиито услуги съм ползвал се въстановяваше от операция, предполагам ви е познат - почти по всички блокове има негови обяви, но за съжаление човекът ми отказа по обясними причини. Та след дълго ровене из силистренски сайтове и след като на няколко пъти се свързвах със "силистренски" ел.техници от Бургас, Сливен, поради простата причина , че обявите им бяха публикувани по силистренски сайтове реших да се обърна към вас. Та в заключение, бихте ли ме ориентирали към читав ел.техник? Благодаря, ви предварително!
    • от Angel Palchev
      Предлагат ми два компютъра втора ръка.Единият е:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Rx560 2GB
      390лв
      Или вторият:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Hd7770 1GB