Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Валсо

Компилиране на програма от редактиран сорс

Препоръчан отговор

Как да компилирам програма, която няма файл configure, а за make файл пък да не говорим? Опитах с "gcc gnome-screenshot.c", но ми изплю грешка, че липсва config.h, който (доколкото разбрах от гугъл) се създава именно чрез ./configure.

Това са файловете и директориите, които има:

build-aux/  COPYING*  data/  meson.build*  meson_options.txt*  NEWS*  org.gnome.Screenshot.json*  po/  README.md*  src/

В "src/" също няма никакви конфигурационни файлове:

gnome-screenshot.c*        screenshot-area-selection.c*  screenshot-dialog.c*            screenshot-interactive-dialog.c*
meson.build*               screenshot-area-selection.h*  screenshot-dialog.h*            screenshot-interactive-dialog.h*
screenshot-application.c*  screenshot-config.c*          screenshot-filename-builder.c*  screenshot-utils.c*
screenshot-application.h*  screenshot-config.h*          screenshot-filename-builder.h*  screenshot-utils.h*

Знам, че я има по хранилищата, но аз не искам оттам. Ако успея да я компилирам и инсталирам (без да дава грешки), това ще е първият гном скрийншот, който няма да съдържа гнусното примигване, когато прави снимка и което много хора искат да се махне, но гномаджийските гадове отказват да премахнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компилира се не чрез gcc а  чрез meson Ето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, petie1 написа:

Компилира се не чрез gcc а  чрез meson Ето

Добре, билднах го. А сега как да го инсталирам в системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Валсо написа:

Добре, билднах го. А сега как да го инсталирам в системата?

make

sudo make install

Или чрез

ninja

sudo ninja install	

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пети, супер си! С нинджа стана и се инсталира. И сега правя скрийншотове без гадното примигване, както го исках! Остава да го кача някъде и да го пусна на циркулация из нета за желаещите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Валсо написа:

Пети, супер си! С нинджа стана и се инсталира. И сега правя скрийншотове без гадното примигване, както го исках! Остава да го кача някъде и да го пусна на циркулация из нета за желаещите. :)

Радвам се че ти помогнах, пак заповядай... Ама ми стана интересно ше никой не ти помогна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и те като мен да не са чували за месон и нинджа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Валсо написа:

Може и те като мен да не са чували за месон и нинджа.

То и аз не съм ама има LFS та прочетох все пак не съм чичо Гошо :D

Един съвет когато забиеш с компилирането на нещо търси в LFS то това е нещо както библията на  компиларането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че Linux From Scratch е вид дистрибуция и не ми беше хрумвало да търся там за компилиране на програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Валсо написа:

Аз мислех, че Linux From Scratch е вид дистрибуция и не ми беше хрумвало да търся там за компилиране на програми.

Не не е дистро а да си направиш собствено дистро като свалиш Ядрото(Линукс) и един или два компилатора и почваш всичко от нулата сам да си компилираш за ужас на Бангиеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...