Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Имам проблем с няколко задачи и не мога да ги реша. Има ли някой който може да ми помогне?

Препоръчан отговор

Ако не знаеш нищо от тези задачи, значи не си учил абсолютно нищо по Химия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Pixel MasterTv написа:

unknown.png.af15bca0a9df91592efc08d30ad69ce5.png

unknown.png

Процес при който се отделя или се дават електрони се нарича Окисление, а процес при който се приема електрони се нарича Редукция. Правилото на 8 или Електронна конфигурация на даден атом считано от 2 група максимално може да съдържа 8 електрона или 4 двойки във външния електронен слой или още познат като валентния слой. Всеки елемент се стреми да запълни до 8 електрона в слоя външен слой или да премахне електроните за да бъдат стабилен. Групата показва колко електрона има във въшния слой на атома. Примерно, ако се съединят два азотни атома,  трябва да се разделят 6 електрона или 3 двойки, за да стане 8. При 2 кислородни атома е 2, при водорода е 1.

https://abritvs.com/oкислително-редукционни-процеси/

https://www.periodni.com/half-reaction_method.php?eq=Ca%2BCl2%3DCaCl2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто пишеш формулата в гугъл и гледаш какво ти излиза. Ето пример: "Ca + Cl2" в гугъл води до този резултат - https://chemequations.com/en/?s=Ca+%2B+Cl2+%3D+CaCl2

По същия начин търсиш и за останалите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 22.04.2020 г. в 15:28, Емил Костов написа:

Ако не знаеш нищо от тези задачи, значи не си учил абсолютно нищо по Химия.

Много съжалявам, но това че имам затруднения с три задачи от единадесет не означава, че незнам нищо по химия! Все пак за поредна година ще завърша с отличен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Pixel MasterTv написа:

Много съжалявам, но това че имам затруднения с три задачи от единадесет не означава, че незнам нищо по химия! Все пак за поредна година ще завърша с отличен...

Дори няма да се смея. Не знам кой ти пише отличен, но ти прави меческа услуга. Третата задача е точно началото на неорганичната химия. Не можеш ли да решиш нея, значи нищо не знаеш по химия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване