Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, закупих си слушалки с микрофон ''Sharkoon Rush er1'' преди 6 месеца. Всичко беше наред и се чуваше идеално , с помощта на Реалтек Драйвърите разбира се. Снощи докато си говорих с приятели до към 6 часа сутринта абсолютно нищо му нямаше. днес като се събудих се чуваше бучене и неприятен звук, преди имах същите но ги вчупих...и те правиха същия проблем при което се оправяше всеки път по различен начин например да се сложе (Noise Suppression). Моля ако някой има някакви отговори дали това не е от звуковата карта или е от самите слушалки да сподели със мен.

П.С Никога не си изключвам компютъра а го оставям на (Sleep)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да рестартираш системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не стана

преди 1 минута, Raze написа:

Пробва ли да рестартираш системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши аудио файл и го дай да се чуе, вкл. как размърдваш жаковете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, установих че като вдигна самия компютър някък си се оправя ! някакви предположения какво може да е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно когато мърдаш жаковете брумът се усилва!!!

Отпред на компа има ли изведен вход?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекъснат кабел, повреден жак или букса. Отпред закачени ли са вътре за дънната платка? Да не са изключени от BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е ок, слушалките и звукът няма проблем но самия микрофон когато вдигна кутията(компютъра) се подобрява микрофона,друга букса нямам 😕 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Raze написа:

Да не са изключени от BIOS?

Човека си е говорил до 6 сутринта събужда се , пуска и има бръмчене освен някой дух да е ровил в биоса докато е спал :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, adersa написа:

Човека си е говорил до 6 сутринта събужда се , пуска и има бръмчене освен някой дух да е ровил в биоса докато е спал :D 

Предните конектори могат да се изключат в някои BIOS-и. "Човека" май е много скаран с хардуера, най-добре да посети сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човека що годе разбира от хардуер но не е лошо да се допитам и до други хора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като разбираш, не разбрахме дали проблема е в кабела, буксата на слушалките или буксата на дъното. Също така не разбрахме дали предните портове са закачени за дъното и дали са активирани в BIOS, за да не работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Pinko / Стиван написа:

оправи се от само себе си :) 

За днес. Утре пак... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК Пинки, аз ще ти обясня по-подробно проблема, ти ще търсиш решение.

Вградените в комп. кутии и дънни платки женски букси 3.5мм са фалшименто, нискокачествени, и по този въпрос нищо не може да се направи.

Брум се получава от недобре контактуваща маса. Това е задната метална част на жакчето. Ситуацията е малко Праграф 22 - хем отворът трябва да позволява свободно влизане на жака, хем задната част трябва да контактува плътно без луфтове. Нвремето бях хванал един шублер да ги меря, големи разлики (в десети, но разлики) в дебелината. Мислех да отида по магазините с шублера и да закупя най-дебелите жакчета. После ме домързя...

На моя комп веднъж реших проблема, като дръпнах кабелчето нагоре и го вързах със свинска опашка за крака на бюрото.

Т.е. вината е в лошия контакт, както в женската букса, така и в жаковете. Забелязал съм, че жаковете на по-скъпите слушалки или са по-дебели плътно влизащи 3.5 мм, или са 6.3 мм жакове, по-мазно влизащи, там отвътре конструкцията е друга и се осъществява стабилен контакт.

Какво можеш да направиш - почти нищо. Но можеш да потърсиш по-скъпа женска букса, позлатена примерно, да я монтираш отпред и да я свържеш правилно към дъното.

Между другото провери с въртене и нагласяване дали брумът идва от жакчето на микрофона, или от жака на слушалките? Нали са два отделни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
    • от Албена Ангелова Тодорова
      Здравейте! Трябва ми спешен съвет и се надявам да ми помогнете. Не става въпрос за мен, а за моя брат. След предупреждение са вдигнали колата му, която стои паркирана от 3 години пред  дома му, но не я кара. Трябавало е да плати около 200 лв, за да си я вземе от някакъв паркинк извън София и тъкмо да го направи, днес са му казали, че вече е отишла за скраб. Колата дори не е с махнати регистрационни номера. Не разбирам нищо от това, но все ми су струва, че това не е редно и искам да му помогна. 
  • Дарение

• Добави ново...