Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет на всички!Имам супер дразНЕЩ ПРОблЕМ С КЛАВИАТУРАТА.caps lock клавишА СЕ ВКЛЮЧВА И ИЗКЛЮЧВА САМ ,КОГАТО Си поиска.нЕ МОГА ДА НАПИЩА едно иЗРЕЧЕНИЕ КАТО хората.Четох в мрежата ЗА ПРОБЛЕМА,деинсталирах драйвеРИ,Инсталирах наноВО,ПРЕИНСТАЛИРАХ УИндоУС......С външна клАВИАТУРА ПРОБЛЕМА Остава.МАШИНАТА Е DELL INSPIRON.СъжаляВАМ ЗА текста ,но ми е НЕВЪЗМОЖНО ДА ГО НАПИША ПРАВИЛНО.МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА РЕШЕНИЕ ДА ПОМОГНЕ.БЛАГОДАРЯ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, bobo16v написа:

Привет на всички!Имам супер дразНЕЩ ПРОблЕМ С КЛАВИАТУРАТА.caps lock клавишА СЕ ВКЛЮЧВА И ИЗКЛЮЧВА САМ ,КОГАТО Си поиска.нЕ МОГА ДА НАПИЩА едно иЗРЕЧЕНИЕ КАТО хората.Четох в мрежата ЗА ПРОБЛЕМА,деинсталирах драйвеРИ,Инсталирах наноВО,ПРЕИНСТАЛИРАХ УИндоУС......С външна клАВИАТУРА ПРОБЛЕМА Остава.МАШИНАТА Е DELL INSPIRON.СъжаляВАМ ЗА текста ,но ми е НЕВЪЗМОЖНО ДА ГО НАПИША ПРАВИЛНО.МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА РЕШЕНИЕ ДА ПОМОГНЕ.БЛАГОДАРЯ!

Виж дали някой от тези отговори ще ти свърши работа:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/caps-lock-switches-randomly-on-and-off/31abc031-4a3a-4b12-8263-e11552618122

Edit: ако нищо от това не помогне, продължаваш да търсиш сред резултатите от този адрес. Написал съм критериите за търсене вместо теб за по-лесно.
https://www.google.bg/search?q=windows+10+caps+lock+turns+itself+on+and+off

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всички опции от тази тема.Не става.Сега пиша от android защото лаптопа ме дразни супер много.....

Има мнения за ъпдейти на bios обаче това не съм го правил,а и не е сигурно дали ще помогне.....така и не намерих някой ,който да е  решил проблема.....в чужди сайтове ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, bobo16v написа:

Пробвал съм всички опции от тази тема.Не става.Сега пиша от android защото лаптопа ме дразни супер много.....

Има мнения за ъпдейти на bios обаче това не съм го правил,а и не е сигурно дали ще помогне.....така и не намерих някой ,който да е  решил проблема.....в чужди сайтове ....

Защо не пробваш по хамалския метод? Ето така:
https://winaero.com/blog/disable-caps-lock-key-windows-10/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Алтернатива на редактирането на регистратурата:
В графична среда с помощта на https://www.medo64.com/scancodemap/
scancodemap-300x243.png

Стартираш ScancodeMap, кликаш иконката + и от падащото меню From: избираш CapsLock, от падащото меню То: избираш Disabled и потвърждаваш с [OK].
Рестартираш компютъра.

Snap14.png

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под друга ОС има ли го проблема - например live linux или по време на самата инсталация? Под safe mode? Пробва ли да отвориш лаптопа и да изключиш конектора на клавиатурата? Заливан ли е лаптопа с нещо? Това, че си включил външна клавиатура не оправя проблема, ако вградената работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БРАВО,БРАВО,БРАВО!!!Стана!Благодаря !Страхотни сте!Няма грижи вече.Изключих caps lock-a и сега за главна буква си задържам shift-а.Дори ми е по-лесно.Благодаря за съдействието.Още един такъв ден с word-a и или аз или компа щеше да хвърчи през терасата.ГОЛЕМИ СТЕ!!!

П.С

Писах на съпорта от Microsoft и ми препоръчаха да чакам ъпдейт......хахахаха…..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо беше хубаво да посочиш с каква ОС си? После беше хубаво да посочиш и точния модел на лаптопа ти. Не си написал лаптопът нов ли е, в гаранция ли е или просто сега се е появил проблема. Не си писал правил ли си нещо, което може да доведе да въпросния проблем - изпускане, намокряне и т.н. Предполагам си с Windows 10, хубаво е ако не си с най-новата версия - 1909 да я обновиш. Ако Windows-a не е изтеглен от сайта на Microsoft да го изтеглиш от там и да го запишеш чрез техния инструмент.

преди 16 часа, bobo16v написа:

Ако на прясно инсталиран Windows, който е изтеглен от сайта на Microsoft, имаш такъв проблем, то задължително трябва да обновиш BIOS-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То много въпроси, но отговори няма...изобщо не стана ясно хардуерен ли е проблема или софтуерен, като това можеше да се установи много лесно - като се пусне инсталатора на windows например през USB, влезе се в конзолата и се тества, през safe mode, дори и в BIOS и така нататък. А за заливането и аз също бях питал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bobo16v написа:

Те това препоръчват на всички, независимо какъв е проблемът. Защото в 99% от случаите нищо не знаят, а и не ги интересува - важното е да ти вземат парите за лиценза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, bobo16v написа:

на съпорта от Microsoft и ми препоръчаха да чакам ъпдейт......хахахаха…..

Само т'ва ги оправя тия от съпорта:

res_de7eec8e81064885b2944ead26800657_full.thumb.jpg.90e50f0c8f373ef305e29fc8dc21b7f1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се хабете човека повече няма да пише в темата :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.04.2020 г. в 17:22, bobo16v написа:

Почти винаги това са автоматично генерирани съобщения, подобно на тези, когато се регистрираш в даден сайт. Не се надявай да ти обърнат толкова бързо внимание ако въобще го направят. Големите фирми получават хиляди съобщения всеки ден и няма как всички да бъдат огрени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...