Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колебания между модели.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Мисля да си закупувам нов лаптоп, направил съм малко проучване по тези модели които съм си избрал, но се колебая кой е най - добрия от тях.

Ще бъде излолзван за програмиране и гейминг.

1.Acer Aspire 7

2.Acer Nitro 5

Двата модела са със един и същи параметри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При бърз поглед забелязвам че Нитрото е с рам на по-високи честоти несъмнено има и други разлики в сглобката за това си потърси подробни ревюта.

п.с. Дават и че батерията издържа повече въпреки че като гледам е еднаква а в хардуера няма разлика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За гейминг по-добре настолна/стационарна машина (компютър).

Бюджета е достатъчен, и за монитор заедно с периферия, стига да не търсиш мобилност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Roujin Z написа:

При бърз поглед забелязвам че Нитрото е с рам на по-високи честоти несъмнено има и други разлики в сглобката за това си потърси подробни ревюта.

п.с. Дават и че батерията издържа повече въпреки че като гледам е еднаква а в хардуера няма разлика...

Лесно мога да си поръчам например 16гб рам 2666mhz или 2800mhz до колкото поддържа процесора.

Интересува ме факта при охлаждането. Чел съм че при aspire 7 загрявал, а при nitro 5 поддържа стабилни температури.

преди 44 минути, oic написа:

За гейминг по-добре настолна/стационарна машина (компютър).

Бюджета е достатъчен, и за монитор заедно с периферия, стига да не търсиш мобилност.

С ръце и крака съм навит за настолен, но факта че пътувам много(Сега по време на карантина не пътувам) и нямам възможност да си го позволя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aspire го има и с 512 ссд и с рам на по-висока честота, на същата цена и същата конфигурация. Лично за мен е по-добрия избор отколкото да се купува от после ссд или рам.... то рам така или иначе 8 не се знае до къде ще ти стигнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак е добре да се уточни какво и на какво ще се програмира, понеже това е мнооого разтегливо понятие. Ако се правят разни виртуални машини, докер и така нататък, може хардуера да не смогва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

Все пак е добре да се уточни какво и на какво ще се програмира, понеже това е мнооого разтегливо понятие. Ако се правят разни виртуални машини, докер и така нататък, може хардуера да не смогва.

Java,C# и по-нататъка може с Python,MySQL да се занимавам в по-горните курсове на университета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Извинявам се за бъмпа в темата.

Заглеждах нови модели лаптопи в laptop.bg и този ми хвана окото:

https://laptop.bg/laptops-asus-TUF_Gaming_A15-asus_tuf_gaming_a15_fa506iial016

Някой има ли опит със ASUS лаптопи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи

преди 23 минути, dante_99 написа:

опит със ASUS лаптопи

Това е нов модел, ето ти едно ревю: https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-Gaming-A15-FA506-Ryzen-5-4600H.457159.0.html

макар и с по-мощната 1660 TI, друго не намирам. Би трябвало да е достатъчен за игри на 1080p резолюция и средни/високи настройки, а и процесора е от новото поколение Ryzen 8 ядрен с 16 нишки и ще се справи с абсолютно всичко. Едиствено ще трябва да му добавиш поне още 8 GB RAM, понеже е само с толкова. Имам лаптоп asus, модел от преди 4 години и още работи без проблеми, но и аз си го пазя, сменям му периодично термопастата и го почиствам, не го тормозя. Родителите ми също ползват Asus горе-долу на същата възраст, най-ниския клас и много бюджетен, още работи без проблеми.

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Ti-Mobile-GPU-Benchmarks-and-Specs.452628.0.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...