Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Мисля да си закупувам нов лаптоп, направил съм малко проучване по тези модели които съм си избрал, но се колебая кой е най - добрия от тях.

Ще бъде излолзван за програмиране и гейминг.

1.Acer Aspire 7

2.Acer Nitro 5

Двата модела са със един и същи параметри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При бърз поглед забелязвам че Нитрото е с рам на по-високи честоти несъмнено има и други разлики в сглобката за това си потърси подробни ревюта.

п.с. Дават и че батерията издържа повече въпреки че като гледам е еднаква а в хардуера няма разлика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За гейминг по-добре настолна/стационарна машина (компютър).

Бюджета е достатъчен, и за монитор заедно с периферия, стига да не търсиш мобилност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Roujin Z написа:

При бърз поглед забелязвам че Нитрото е с рам на по-високи честоти несъмнено има и други разлики в сглобката за това си потърси подробни ревюта.

п.с. Дават и че батерията издържа повече въпреки че като гледам е еднаква а в хардуера няма разлика...

Лесно мога да си поръчам например 16гб рам 2666mhz или 2800mhz до колкото поддържа процесора.

Интересува ме факта при охлаждането. Чел съм че при aspire 7 загрявал, а при nitro 5 поддържа стабилни температури.

преди 44 минути, oic написа:

За гейминг по-добре настолна/стационарна машина (компютър).

Бюджета е достатъчен, и за монитор заедно с периферия, стига да не търсиш мобилност.

С ръце и крака съм навит за настолен, но факта че пътувам много(Сега по време на карантина не пътувам) и нямам възможност да си го позволя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aspire го има и с 512 ссд и с рам на по-висока честота, на същата цена и същата конфигурация. Лично за мен е по-добрия избор отколкото да се купува от после ссд или рам.... то рам така или иначе 8 не се знае до къде ще ти стигнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак е добре да се уточни какво и на какво ще се програмира, понеже това е мнооого разтегливо понятие. Ако се правят разни виртуални машини, докер и така нататък, може хардуера да не смогва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

Все пак е добре да се уточни какво и на какво ще се програмира, понеже това е мнооого разтегливо понятие. Ако се правят разни виртуални машини, докер и така нататък, може хардуера да не смогва.

Java,C# и по-нататъка може с Python,MySQL да се занимавам в по-горните курсове на университета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Извинявам се за бъмпа в темата.

Заглеждах нови модели лаптопи в laptop.bg и този ми хвана окото:

https://laptop.bg/laptops-asus-TUF_Gaming_A15-asus_tuf_gaming_a15_fa506iial016

Някой има ли опит със ASUS лаптопи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи

преди 23 минути, dante_99 написа:

опит със ASUS лаптопи

Това е нов модел, ето ти едно ревю: https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-Gaming-A15-FA506-Ryzen-5-4600H.457159.0.html

макар и с по-мощната 1660 TI, друго не намирам. Би трябвало да е достатъчен за игри на 1080p резолюция и средни/високи настройки, а и процесора е от новото поколение Ryzen 8 ядрен с 16 нишки и ще се справи с абсолютно всичко. Едиствено ще трябва да му добавиш поне още 8 GB RAM, понеже е само с толкова. Имам лаптоп asus, модел от преди 4 години и още работи без проблеми, но и аз си го пазя, сменям му периодично термопастата и го почиствам, не го тормозя. Родителите ми също ползват Asus горе-долу на същата възраст, най-ниския клас и много бюджетен, още работи без проблеми.

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Ti-Mobile-GPU-Benchmarks-and-Specs.452628.0.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване