Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си сложа 4 външни камери за видео наблюдение които да записват да могат да се проверяват от мобилен телефон и да се вижда добре вечерно време.Може ли да ми предложите добри камери 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ми направите комплект и ако може да е от България.С какъв рекордер да е dvr или nvr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, valyo_93 написа:

Колега, камерите не са IP. DVR е, не е NVR. 4 портов е и утре ако решиш да сложиш още една камера няма как. Естествено сигнала върви по коаксиален кабел. И не на последно място - цената е висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предложете ми нещо добро за първи път ще слагам камери 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам тези камери https://www.aliexpress.com/item/32840492967.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dct27fp, като за всяка разбира се съм преценил лещите с какво фокусно растояние да са. Всички камери съм свързал в такъв суич (суичове) https://www.tp-link.com/bg/business-networking/unmanaged-switch/tl-sf1008d/, като даже съм ги отворил и вътре съм сложил стабилизатор за напрежение на 5 В. Ползвам такива, защото са малки. Всичко захранвам с една мощно захранване на 12 В. Разделям го с това https://www.aliexpress.com/item/32624747952.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4du5ydNG. Посредством тези инжектори https://www.aliexpress.com/item/32828528115.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dct27fp захранвам камерите по лан кабела по който ми вървят и данните. Това всичко е в една кутия (без камерите де :) ). От нея с един лан кабел влизам в такъв https://www.aliexpress.com/item/32814777977.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhKwtyb NVR. Сложил съм му диск 1 TB. Всичко това работи перфектно, гледам ги от всяка точка на света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерите, предложени горе не са лоши. За NVR-а не мога да кажа нищо - не съм инсталирал такъв. Що се отнася за нощния режим - ако се държи на ясен образ - аз винаги слагам LED фенери с датчик - вече не са скъпи.

Ако държиш да е от БГ - виж офертите за TRX. Китайски са - (TRX е търговска марка за България на вносителя), но оборудването е свястно. Ако бюджета ти е до 800 лв, виж този комплект. Преди две седмици слагах такъв и впечатлението ми е добро - за това време не са ме търсили за някакви проблеми. Камерите са вариофокални (не PTZ) и не са с PoE, но LAN кабел 5e+2х0.75 има навсякъде, ако не ти стигне този в комплекта.

P2P услугата работи прилично, но......аз лично, за видео наблюдение не се доверявам на подобни незнайни облаци - само в най-краен случай, ако няма никаква възможност за статично публично IP.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, street racer написа:

..... Що се отнася за нощния режим - ако се държи на ясен образ - аз винаги слагам LED фенери с датчик - вече не са скъпи. ...

Малко офтопик, но нощният режим не е им лош. Day & Night са. Преди около две години две хлапета отмъкнаха нещо от района и полицията ги хвана за два дни по записите в нощен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, naskobg написа:

но нощният режим не е им лош. Day & Night са

Аз го казах по принцип, това за фенерите.....въпрос на вкус, както се казва. :)

В никакъв случай не е задължително условие....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за какво е суйча камерите не се ли връзват към nvr директно.Или се пуска интернет на суича камерите към суйча и nvr също към суйча 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно си прав, зависи какво целиш. Ето снимка от тази нощ на една такава камера, само с нейната подсветка. 3 часа е - нощен режим.

cam.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, valyo_93 написа:

за какво е суйча камерите не се ли връзват към nvr директно.Или се пуска интернет на суича камерите към суйча и nvr също към суйча 

ИП камерите се вързват в общата LAN (по добре в отделен VLAN), както и NVR-a. Това са си отделни мрежови устройства. При аналоговото изпълнение е друга бира

Едит/: Не е задължително в един суич - важното е устройствата да са в един субнет сегмент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, valyo_93 написа:

Камерите ги събираш в суича. NVR-а има едно RJ45 за вход на камерите. Иначе на него трябва да му пуснеш нет също, или поне мрежа - зависи дали искаш да го гледаш отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де като nvr има 1 rj45 как да му пусна интернет и да вържа и суича към него.Да искам да имам външен достъп на камерите.Имах предвид да поръчам камерите от българия за да не чакам 1 месец през алиекспрес а не българска марка.Чувал съм че hikvision са най добри това вярно ли е и ще се сместя ли в бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, valyo_93 написа:

Добре де като nvr има 1 rj45 как да му пусна интернет и да вържа и суича към него.Да искам да имам външен достъп на камерите.Имах предвид да поръчам камерите от българия за да не чакам 1 месец през алиекспрес а не българска марка.Чувал съм че hikvision са най добри това вярно ли е и ще се сместя ли в бюджета

Има едно RJ45 за вход за камери и друго за нет. Колкото до марките - всички  са китайски. Има ги и в България, разбира се. От алито обаче за приблизително 250 - 300 лв макс. правиш система с 6 камери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valyo_93 написа:

Добре де като nvr има 1 rj45 как да му пусна интернет

От рутера или през някой суич от инфраструктурата - разсъждаваш, като за нормална компютърна мрежа. Всеяка камера, както и NVR-a си имат свой MAC адрес, както и си вземат (не е препоръчително) IP от локалния DHCP сървър

преди 4 минути, valyo_93 написа:

Чувал съм че hikvision са най добри това вярно ли е и ще се сместя ли в бюджета

За 4 IP камери - трудна работа. По скоро не. hikvision и dahua  са сериозни китайци, но все пак са в средния клас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се прави отдалечения достъп да мога да влизам от телефон.Какво се прави на рутера и на nvr 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, valyo_93 написа:

А как се прави отдалечения достъп да мога да влизам от телефон.Какво се прави на рутера и на nvr 

Има два варианта - първия (не препоръчителен) е да регистрираш NVR-а в облака на производителя и от там имаш достъп. Втория е да имаш статично IP от доставчика на интернет (просто трябва да им го поискаш) и да сложиш в рутера DMZ към вътрешното IP на NVR-а. След това от всяка точка на света и от всяко устройство имаш достъп - пишеш си IP-то в браузъра и NVR-а се отваря и иска юзер и парола. Имай в предвид, че не отваря всички функционалности с лисицата, но с ИЕ всичко е 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако ги поръчам от aliexspres и ги задържат на митницата как става самото взимане от там.Че до ся съм поръчвал неща под 15 долара 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valyo_93 написа:

ако ги поръчам от aliexspres и ги задържат на митницата как става самото взимане от там.Че до ся съм поръчвал неща под 15 долара 

Не всичко влиза на митница. До сега само две неща са ми минавали от там. Ако е до 100 долара, не помня над колко плащаш ддс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще поръчам от китай ще изкарам още месец без камери.Мерси за 8нформацията 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valyo_93 написа:

Ще поръчам от китай ще изкарам още месец без камери.Мерси за 8нформацията 

Добра идея :) Само да допълня нещо - понеже говорим за IP оборудване, гледай задължително устройствата, които поръчваш да поддържат ONVIF протокола, за да няма проблеми при евентуален ъпгрейд на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, street racer написа:

.... гледай задължително устройствата, които поръчваш да поддържат ONVIF протокола, за да няма проблеми при евентуален ъпгрейд на системата.

Тези, които съм пратил на колегата поддържат ONVIF 🙂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...