Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за новата версия на UBUNTU

Гост

Препоръчан отговор

Здравейте!

През 2014 почнах с Ubuntu, мисля  беше 14 версия. На по късен етап преминах на Linux Mint  и до сега съм снея. Доволен съм, но бих искал да пробвам новата версия, независимо, че някой ще каже - не бързай още, щото има да се доизпипват нещата.  Съгласен съм , но това е само да разгледам версията и съм я направил на бутваща флашка. 

Въпросът ми към Вас е този!

Има ли и Ubuntu  такава възможност за преглеждане преди инсталацията както при Mint?  Питам, за да не се получи така, че на компютъра, на който искам да пробвам да станат две операционни системи, което аз не приемам.  Забравил съм едно време дали това е било налично във версията на Ubuntu 14.04.  Благодаря на всички, отзовали се на въпроса ми и лека вечер от мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Hot Bastard написа:

Има.

Много съм Ви благодарен. Сега ще я пробвам. Темата за мен е приключена. Може да има закачки и всички видове смехории от тук насетне!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Колев60 написа:

Здравейте!

През 2014 почнах с Ubuntu, мисля  беше 14 версия. На по късен етап преминах на Linux Mint  и до сега съм снея. Доволен съм, но бих искал да пробвам новата версия, независимо, че някой ще каже - не бързай още, щото има да се доизпипват нещата.  Съгласен съм , но това е само да разгледам версията и съм я направил на бутваща флашка. 

Има ли и Ubuntu  такава възможност за преглеждане преди инсталацията както при Mint?  Питам, за да не се получи така, че на компютъра, на който искам да пробвам да станат две операционни системи, което аз не приемам.  Забравил съм едно време дали това е било налично във версията на Ubuntu 14.04.  Благодаря на всички, отзовали се на въпроса ми и лека вечер от мен!

На машина, на която си направил настройки и я използваш ефективно не си прави експерименти. По-добре си вземи една за тест втора употреба. Аз съм така и честно да ти кажа нямам ядове.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Колев60 написа:

Може да има закачки и всички видове смехории от тук насетне!

Вещицата ако долети с метлата или Гергана ако регистрира още един профил, ще има :emoji_smiley-23:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Колев60 написа:

Здравейте!

Инсталирай смело, днеска го пробвах и на първо впечатление мога да споделя само положителни емоци. Може да го пробваш преди инсталацията като live cd,  когато започнеш инсталяция имаш право на избор дали да е пълна или минимална, още не мога да преценя дали работи по - бързо от предната версия, също така ми направи впечатление че видео картата е по хладна, вероятно са оптимизирали nvidia драйвера или пък е съвкупност подобрения в графичната среда и новия кернел. Това е от мен за впечатления от няколко часа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

На машина, на която си направил настройки и я използваш ефективно не си прави експерименти. По-добре си вземи една за тест втора употреба. Аз съм така и честно да ти кажа нямам ядове.

Бати Емо. 

Такава машина имам още преди 17 години и най рационално я използвам за всякакви ЕКСПЕРИМЕНТИ! Тези работи дядо ти Стефан ги е научил още преди 45 години и винаги ги спазва.

Нали до сега не си чул на някой от моите компютри, да съм му е*ал мамата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Колев60 написа:

Бати Емо. 

Такава машина имам още преди 17 години и най рационално я използвам за всякакви ЕКСПЕРИМЕНТИ! Тези работи дядо ти Стефан ги е научил още преди 45 години и винаги ги спазва.

Нали до сега не си чул на някой от моите компютри, да съм му е*ал мамата?

Бати Стефане! В теб не съм се съмнявал, но нали се сещаш, че доста потребители четат написаното! То е за тях!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, FusE написа:

Инсталирай смело, днеска го пробвах и на първо впечатление мога да споделя само положителни емоци. Може да го пробваш преди инсталацията като live cd,  когато започнеш инсталяция имаш право на избор дали да е пълна или минимална, още не мога да преценя дали работи по - бързо от предната версия, също така ми направи впечатление че видео картата е по хладна, вероятно са оптимизирали nvidia драйвера или пък е съвкупност подобрения в графичната среда и новия кернел. Това е от мен за впечатления от няколко часа. 

Аз именно за точно това питах - live USB. Не стига че попитах, но го и инсталирах и сега ще се позанимая с него, защото навремето много ми хареса. За да ми повярвате, ето и няколко снимки от живата  "инсталация".

IMG_20200424_221704.jpg

IMG_20200424_221838.jpg

IMG_20200424_221948.jpg

IMG_20200424_222104.jpg

Бати Стефане! В теб не съм се съмнявал, но нали се сещаш, че доста потребители четат написаното! То е за тях!

Искаш ли да ти покажа тема от техническия раздел, която вече е 3 страници и всички наливат "акъл" на човека, но той си иска  музиката му да се чува над цялото му село. Даже и да го бъзикаш, ни се води, ни се кара! А прекалено много тук питат днес и се сещат че са задали въпрос след ...половин година. Какво да им учиш, като нищо не поемат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Колев60 написа:

Здравейте!

Да има си такава възможност, само си направи бутваша флашка и буутни от нея... Или изчакай гуруто на Линукс Джокер белгийски дда си напасе новото африканско животно и да ни светне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

А защо трябва да се правят подобни гимнастики, като спокойно може да се пусне една виртуална машина - vmware, virtual box и така нататък и там да се правят всякакви експерименти? Може да се инсталира и на отделен диск, ако е нужно да се ползва хардуера, дори и с vmsphere има начин да се ползва директно GPU, но чак пък отделна машина няма никакъв смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, petie1 написа:

Да има си такава възможност, само си направи бутваша флашка и буутни от нея... Или изчакай гуруто на Линукс Джокер белгийски дда си напасе новото африканско животно и да ни светне...

Аз точно така съм направил, както си описал. Едно време, да е жив и здрав Прoфруит, той ме запали по Убунту. И ми помага. Може би затова и до ден днешен се интересувам и от Linux.

А що се касае до Белгийчето, единственото, което ме касае е: неговата руса красавица. Той само ми е идол, но не и учител. И никога не може да ми стане учител човек, който няма 2 дена трудов стаж!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

А защо трябва да се правят подобни гимнастики, като спокойно може да се пусне една виртуална машина - vmware, virtual box и така нататък и там да се правят всякакви експерименти? Може да се инсталира и на отделен диск, ако е нужно да се ползва хардуера, дори и с vmsphere има начин да се ползва директно GPU, но чак пък отделна машина няма никакъв смисъл.

Така е ама тия виртуалки не ме кефят, правят проблеми и прочие. Аз съм от старата школа и така го правя.Всеки сам може да си прецени!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Я тихууу че гуруто на ИТ Джокер белгийски ей сега ще цъфне да те оплюе заради виртуалните машини ко знаеш ти:yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Ти за мен си уважаван човек във форума. Помагал си ми нееднократно. За машината - ами не искам да я разкарам, щото е фабрична, а не збирщаин. И както си написал - на нов диск направих операцията защото навремето като ги инсталирах двете операционни системи и дълго след това, така бях ги омазал с това убунту, че се наложи да махна диска.

И аз съм на принципа на Емил. Не обичам виртуалките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, petie1 написа:

Я тихууу че гуруто на ИТ Джокер белгийски ей сега ще цъфне да те оплюе заради виртуалните машини ко знаеш ти:yanim:

Е ти па си нема друа работа. Ще те пляскам! Не може ли една тема да мине по терлици без гурута.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Колев60 написа:

Аз точно така съм направил, както си описал. Едно време, да е жив и здрав Прoфруит, той ме запали по Убунту. и ми помага. Може би затова и до ден днешен се интересувам и от Linux.

А що се касае до Белгийчето, единственото, което ме касае е: неговата руса красавица. Той само ми е идол, но не и учител. И никога не може да ми стане учител човек, който няма 2 дена трудов стаж!

То по принцип с този Калмар (така се нарича инсталиращата програма на Убунту) няма какво да й се описва де

Абе Джокера кат го слушам как се хвали с русата си белгийка и често ме набучва смях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Така е ама тия виртуалки не ме кефят, правят проблеми и прочие. Аз съм от старата школа и така го правя.Всеки сам може да си прецени!!

преди 6 минути, Колев60 написа:

Ти за мен си уважаван човек във форума. Помагал си ми нееднократно. За машината - ами не искам да я разкарам, щото е фабрична, а не збирщаин. И както си написал - на нов диск направих операцията защото навремето като ги инсталирах двете операционни системи и дълго след това, така бях ги омазал с това убунту, че се наложи да махна диска.

И аз съм на принципа на Емил. Не обичам виртуалките.

За тестове са перфектни. Аз имам над 10 с най-различни ОС (повечето windows). Много ми е кеф да инсталирам и човъркам, особено по-стари windows версии. Може да си тестваш и вируси и каквото искаш, даже има опция да си запишеш различни състояния на машината и после за няколко секунди я връщаш, все едно нищо не е ставало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Е ти па си нема друа работа. Ще те пляскам! Не може ли една тема да мине по терлици без гурута.

Е че как ще мине тема за Убунту без Джокер белгийски? То все едно рибена чорба без риба :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

За тестове са перфектни. Аз имам над 10 с най-различни ОС (повечето windows). Много ми е кеф да инсталирам и човъркам, особено по-стари windows версии. Може да си тестваш и вируси и каквото искаш, даже има опция да си запишеш различни състояния на машината и после за няколко секунди я връщаш, все едно нищо не е ставало.

Малеее, ти си направо хакер. Сега ще те докладвам на ЦРУ ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, petie1 написа:

То по принцип с този Калмар (така се нарича инсталиращата програма на Убунту) няма какво да й се описва де

Абе Джокера кат го слушам как се хвали с русата си белгийка и често ме набучва смях...

Защо бре? Да не му завиждаш случайно. Обикновено българче от Михайловградско - България, невиждало жена и хоп, щастието му се усмихва изведнаж.  Закрива чекиената фабрика, духва към Франция за да си намери красавицата, която по стечение на обстоятелствата впоследствие става наследница на имущество и финикийски знаци, които нашия горд българин по всячески начин се мъчи да изкопчи от бедното русичко и красиво булче(жена) за да продължи хайлазлъка си до дълбоки старини. А дали ще му се отдаде, това вече е друга страница от "книгата"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Хвана един изпусна десет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То, ако питаш мен точно така се добиват знания и опит както постъпва Raze.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Аз съм бял хакер :D

А аз съм татко Барба. Иначе си прав за виртуалките, ама навремето не ми харесаха и се отказах от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване