Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем и грешка при отваряне на програма

Препоръчан отговор

Здравейте, заради това че вградената в седмиците програма за отваряне на снимки Windows Photo Viewer не отваря gif файлове, преди няколко дни си инсталирах тази малка програмка GIF Viewer 1.7.0 но при опит да отворя gif файл с нея ми изписва тази грешка:

SvoQGJd.jpg

Същата програма я имам инсталирана на друг компютър със същата операционна система и там си работи, gif файловете си ги отваря нормално.

Windows 7 Ulrimate 64.

Всички твърди дискове включително и този на който е инсталирана операционата система са в добро здраве и нямат каквито и да било грешки или проблеми.

Как да го оправя този проблем?

Извърших сканиране за счупени повредени или липсващи системни файлове в cmd и след сканирането ми изписа това:

Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реинсталирай GIF Viewer и провери каква е асоциацията на .gif разширението.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, DarkEdge написа:

Реинсталирай GIF Viewer и провери каква е асоциацията на .gif разширението.

Изпълних го и рестартирах компютъра преди да я инсталирам отново но отново същия проблем продължава да стои.

Това за асоцията не го разбрах май, ето снимка от свойствата на gif файла:

wRlXgaX.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Control Panel >Default program
Choose default apps by file type

wRlXgaX.jpg
Другият вариант е от бутон [Промяна] да укажеш пътя и изпълнимия файл на GIF Viewer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом не става, има алтернативи, безплатно, високо качество, отваря всичко : https://www.irfanview.com/

И все пак по темата : https://fr.dll-files.com/search/?q=shimgvw

Този сайт предлага и малък софтуер за отстраняване на проблеми с .dll файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От промяна указах изпълнимия файл на програмата, и сега GIF файловете започна да ги отваря, но не по-същия начин както ги отваря на другия компютър.

На него като чукна 2 пъти на GIF файла и го отваря в прозорец както Windows Photo Viewer си отваря снимка, и дори самия GIF файл докато е отворен мога да го увеличавам и намалявам/зумирам както и снимки, а този е отворен в друг прозорец отдолу има някаква скала с плъзгач в която върви GIF файла и мога да го слагам на пауза и да го пускам отново.

Това ми стана чудно че една и съща версия на програмата инсталирана на 2 различни компютъра с еднакви операционни системи, а работи и на 2 та по-различен начин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сложи ли отметка на Винаги отваряй с тази програма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десен клик по gif файла > Open with > посочи GIF Viewer и сложи отметка на Винаги отваряй с тази програма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това го направих.

преди 23 минути, Bubbles написа:

Скала? Да не си уцелил някоя версия за редакция на въпросните файлове?

Знам ли го:no-no:Така изглежда но не виждам никъде опции за редактиране:

RO1MeoT.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зададе ли твърда опция за ползване?
Това е програма САМО за преглед на gif файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, grizly написа:

Знам ли го:no-no:Така изглежда но не виждам никъде опции за редактиране:

Аха дава го тип плеър, е това предполагам е някакъв скин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, DarkEdge написа:

Зададе ли твърда опция за ползване?

В какъв смисъл твърда опция за използване?

преди 44 минути, DarkEdge написа:

Десен клик по gif файла > Open with > посочи GIF Viewer и сложи отметка на Винаги отваряй с тази програма

Това го направих ако него имаш в предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, grizly написа:

Това го направих ако него имаш в предвид.

И?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди години се ползваше "tweak" да се де-регистрита въпросната библиотека. Пробва ли да я пре-регистрираш наново?

regsvr32 shimgvw.dll

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

да я пре-регистрираш наново

Виж къде я търси - в корена на системния дял...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Виж къде я търси - в корена на системния дял...

Да, видях, но не пречи да се опита. Но като се замисля май самата библиотека (както и shmedia.dll) не подлежаха на пре-регистрация. Не знам, забравил съм как се боравеше с тези проблеми, защото не съм ги срещал от ерата на XP-7. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, halek написа:

Пробвах я и при мен се отваря във вид на плеър. Сигурен ли си че тя отваря файловете, на компютъра на който изглежда различно?

Възможно е и на въпросния компютър да е по-стара версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Преди години се ползваше "tweak" да се де-регистрита въпросната библиотека. Пробва ли да я пре-регистрираш наново?

regsvr32 shimgvw.dll

При опита да регистрирам въпросната библиотека ми излиза това съобщение:

XULTTKF.jpg

което ме притеснява и незная как да го оправя и на какво се дължи изобщо. Вчера като ми даде съобщението в първи пост си помислих че самата програма нещо не се е инсталирала както трябва явно. Разрових се в интернет и това с регистрирането на библиотеката го пробвах но отново ми даде същата грешка.

преди 23 минути, [email protected] написа:

Възможно е и на въпросния компютър да е по-стара версия.

Абсолютно същата версия е, по-горе съм го написал.

преди 1 час, DarkEdge написа:

И?

Ами сега GIF файловете ги отваря с тази програма, но както казах - не по-начина по-който се отварят на другия компютър със същата програма.

преди 1 час, halek написа:

Пробвах я и при мен се отваря във вид на плеър. Сигурен ли си че тя отваря файловете, на компютъра на който изглежда различно?

Да, напълно сигурен съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, grizly написа:
преди 1 час, DarkEdge написа:

И?

Ами сега GIF файловете ги отваря с тази програма, но както казах - не по-начина по-който се отварят на другия компютър със същата програма.

И какво се случва при кликване върху gif файл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, DarkEdge написа:

И какво се случва при кликване върху gif файл?

На него като чукна 2 пъти на GIF файла и го отваря в прозорец както Windows Photo Viewer си отваря снимка, и дори самия GIF файл докато е отворен мога да го увеличавам и намалявам/зумирам както и снимки, а този е отворен в друг прозорец отдолу има някаква скала с плъзгач в която върви GIF файла и мога да го слагам на пауза и да го пускам отново.

преди 7 минути, halek написа:

И как изглежда на другия компютър?

Отваря си го със същата програма все едно че е оторена снимка със Windows Photo Viewer но се движи.

Точно така така искам да ми го отваря и на този компютър а не под формата на плеър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, grizly написа:

незная как да го оправя и на какво се дължи изобщо.

Дължи се на оплескани библиотеки (.dll) на Windows. Можеш да разследваш защо и как се е получило, и да търсиш начини да възстановиш библиотеките във вида, в който трябва да бъдат. Можеш и да преинсталираш. Не знам при теб кое ще е по-лесно и бързо.

Опитай да инсталираш FastStone Image Viewer, и с него да отваряш по подразбиране gif-овете. Това, разбира се, няма да ти оправи библиотеките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са GIF файлове отворени на другия компютър със същата програма, най-отгоре на прозореца си го пише че са отворени със същата програма:

GMvnKsv.jpg

bCCQjkN.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване