Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам нужда от съвет за следното:
Абонат съм на Виваком и искам да преместя единия приемник за телевизията в друга стая. До там имам лан кабел, което е добре, но .... има едно но 003.gif
По лан кабела върви вътрешната ми мрежа и не мога да се лиша от това - има вързано устройство, което ми трябва. Като включа приемника на вътрешната ми мрежа и не тръгва телевизията, иначе бих сложил там един суич и готово, но ... не става.

Не става да разцепя кабела - ползвам всички жила.
Моля за съвет има ли начин да го направя.
Благодаря предверително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За до 100Mbps  можеш да ползваш 4 линии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

За до 100Mbps  можеш да ползваш 4 линии.

По едната четворка на кабела вървят данни - по другата захранване. Няма свободни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, JKirilov написа:

Мушни още един-два кабела!

Благодаря за съвета. Ако можех, сигурно нямаше да питам, но нали е по-важното да се трупне още един пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че трупни и ти 2-3 поста, къв е проблема? :mad:

Аз когато слагах ламинирания паркет, прокарах по пода 4 /четири/ LAN кабела и 2 коаксиални!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, JKirilov написа:

Че трупни и ти 2-3 поста, къв е проблема? :mad:

Аз когато слагах ламинирания паркет, прокарах по пода 4 /четири/ LAN кабела и 2 коаксиални!

Говоря зя теб. И аз съм прекарал доста, но сега ми трябват още. Хайде да не спамиш в темата - наистина ми трябва съвет! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как идва свързаността до теб - чрез UTP кабел или чрез оптика??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наско, ако вече си успокоил топката, ще те зарадвам:

преди 3 часа, naskobg написа:

по другата захранване

можеш да пуснеш втора мрежа. Само ще ти трябват 8 кондензатора, примерно 0.25-0.5uF/63V. И сръчни ръце...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

Как идва свързаността до теб - чрез UTP кабел или чрез оптика??

Няма връзка, но все пак - оптика до тяхната Нокия, от там по UTP до моя рутер, но какво общо има това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, naskobg написа:

Няма връзка, но все пак - оптика до тяхната Нокия, от там по UTP до моя рутер, но какво общо има това?

Използваш суич, след нокията на Виваком и имаш право до 4 приемнка.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Използваш суич, след нокията на Виваком и имаш право до 4 приемнка.

Не, използвам рутер за моите мрежи. Телевизията върви от Нокията.

преди 6 минути, JKirilov написа:

Трябва да повтарям ли?

Колега, нямам интерес към идеята - по-скоро ти не би я разбрал. Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, naskobg написа:

Не, използвам рутер за моите мрежи. Телевизията върви от Нокията.

На лан порт 1 ти е вързах твоят рутер. Останалите портове на нокията използваш за телевизията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наско, не знам колко си крив, просто ти казвам, че по двете усукани двойки, които уж ползваш за захранване, може да се пусне отделна мрежа.

Вече ти какво ще пуснеш, след като си изпуснал инженерното и доброто възпитания... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

На лан порт 1 ти е вързах твоят рутер. Останалите портове на нокията използваш за телевизията. 

Ползвам 2 порта за телевизия.

преди 3 минути, JKirilov написа:

Наско, не знам колко си крив, просто ти казвам, че по двете усукани двойки, които уж ползваш за захранване, може да се пусне отделна мрежа.

Вече ти какво ще пуснеш, след като си изпуснал инженерното и доброто възпитания... ;)

Не знам от къде знаеш какво ми е възпитанието? Инженерно не е, защото не съм инженер. Изградената от мен любителска мрежа обаче хич не е зле. За доброто възпитание направо ме изумяваш - ти просто не ме познаваш. А иначе наистина няма да ме разбереш, без да искам да те обиждам. Да го кажем така за по-ясно - не мога да ползвам другите две двойки. Не е нужно да обяснявам защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, naskobg написа:

Ползвам 2 порта за телевизия.

Не знам от къде знаеш какво ми е възпитанието? Инженерно не е, защото не съм инженер. Изградената от мен любителска мрежа обаче хич не е зле. За доброто възпитание направо ме изумяваш - ти просто не ме познаваш. А иначе наистина няма да ме разбереш, без да искам да те обиждам. Да го кажем така за по-ясно - не мога да ползвам другите две двойки. Не е нужно да обяснявам защо.

Значи ти трябва суич след някой от портовете, където ползваш телевизия. Колко приемника имаш??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Значи ти трябва суич след някой от портовете, където ползваш телевизия. Колко приемника имаш??

Два приемника имам. Не ми върши работа суич вързан към техен порт - искам и моята мрежа да върни по кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, naskobg написа:

Два приемника имам. Не ми върши работа суич вързан към техен порт - искам и моята мрежа да върни по кабела.

Не може през твоята мрежа. Приемниците са след нокията задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си мрежата по чифт PowerLine адаптери !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не може през твоята мрежа. Приемниците са след нокията задължително.

За това търся решение. Виваком казват да си бриджна рутера към тях, но няма смисъл. Единствиното, за което се сещам е да оставя само нокията и всичко ще е 6, но не ми се иска.

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Пусни си мрежата по чифт PowerLine адаптери !

Не става - различни фази са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, naskobg написа:

За това търся решение. Виваком казват да си бриджна рутера към тях, но няма смисъл. Единствиното, за което се сещам е да оставя само нокията и всичко ще е 6, но не ми се иска.

Поради каква причина искаш да оставиш само Нокията. Един 5 портов сучи ти върши прекрасна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Поради каква причина искаш да оставиш само Нокията. Един 5 портов сучи ти върши прекрасна работа.

Е това е въпроса - как да вкарам и воята мрежа и телевизията в тоя суич?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, naskobg написа:

Ехе, кви различни фази бре, да не си събрал 2 апартамента в един ? Сигурно искаш да кажеш токови кръгове ?

Взимай два смарт суича в двата края и си готов !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, naskobg написа:

Е това е въпроса - как да вкарам и воята мрежа и телевизията в тоя суич?

Не може в твоята мрежа. Всичко е зад Нокиата. Тя така е направена. Ако се налага ще си промениш окабеляването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...