Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, ползвам рутер Асус RT N-53 с две честоти (2.4 5 GHz). 2.4 каналът работи без проблеми, но като се опитам да се свържа с 5 ми казва: "Can't connect to this network". Не съм пипал фабричните настройки, но ми направи впечатление, че в SYSTEM STATUS имам по два MAC адреса за всяка честота, съответно 1.LAN MAC address; 2.Wireless 2.4GHz MAC address и 3.LAN MAC address; 4.Wireless 5GHz MAC address за втората, като единствено последният се различава от останалите три. Това нормално ли е и може ли да е причина за проблема със свързването?

capture31.jpg

capture21.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с какво се опитваш да се свържеш към мрежата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

А с какво се опитваш да се свържеш към мрежата?

С компютър - USB адаптор и с телефон. И при двете ми дава същия резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някое от тези устройства поддържа ли 5 ГХз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

А някое от тези устройства поддържа ли 5 ГХз?

Да и двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рутъра разрешен ли е IPv6 (Connection type Enable)?
ipv6-70274-large.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

В рутъра разрешен ли е IPv6 (Connection type Enable)?
ipv6-70274-large.jpg

capture4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяна на канала на рутера или на Auto режим..

Рестарт направи ли му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай Wifi Analyzer - Apps on Google Play на телефона, както и Wifi Connecter Library - Apps on Google Play

Отвори Wifi Analyzer и опитай да се свържеш към 5G от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друго - в Wireless - 5GHz  активиран ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, oic написа:

Смяна на канала на рутера или на Auto режим..

Рестарт направи ли му?

Да.

преди 8 минути, DarkEdge написа:

И друго - в Wireless - 5GHz  активиран ли е?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи настройките за 2,4 и 5GHz:
wifi-setup-70251.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Покажи настройките за 2,4 и 5GHz:
wifi-setup-70251.jpg

capture7.jpg

capture6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките за 5 GHz, срещу Wireless Mode, задай всички режими b/g/n/a.c.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, duscott написа:

capture6.jpg

Wireless mode mixed mode

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, oic написа:

Настройките за 5 GHz, срещу Wireless Mode, задай всички режими b/g/n/a.c.

преди 8 минути, DarkEdge написа:

Wireless mode mixed mode

Срещу Wireless mode имам Auto, N only и Legacy. Зададох му Auto. Трябва ли да рестартирам рутера или Apply е достатъчно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И? Ако не стане с Auto, задаъ Legacy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, DarkEdge написа:

И? Ако не стане с Auto, задаъ Legacy

Не стана с Auto, ще пробвам с Legacy... и с Legacy не става (до сега не съм рестартирал. Ще опитам и с рестарт).

...След рестартиране се свързах. Благодаря за съветите!

Редактирано от duscott (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.С. Един парадокс, който наблюдавам след променените настройки: при измерване в speedtest.net, в 2.4 GHz мрежата скоростта ми на сваляне достига 30Mbps, а в 5 GHz едва 21Mbps. Би трябвало да е обратното (в момента на тест няма други активни връзки към рутера)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парадокс си е ! Модела на клиентските безжични адаптери ? Понякога , ако си прикалено близко до рутера /до метър/ се случват такива анумалии . Също на какъв битрейт си се свързал с рутера ? Ако си останал на Legacy т.е. А стандарт / битрейт 48-54/то това му е максимума .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

ако си прикалено близко

или по-далече и с по-слаб сигнал на 5GHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага ти давам отговор на въпроса.

Рутерът ти поддържа само 802.11n стандарт. Този стандарт върви, както на 2.4GHz носеща честота, така и на 5GHz. Тъй като широкоразпространеният стандарт за носеща си остана 2.4GHz (чиповете, филтрите и антените са по-евтини, а и предаването на данни по този протокол е по-надеждно на ниската честота), не всички устройства, които поддържат 802.11n, могат да се закачат, както 2,4-гигахерцовата, така и на 5-гигахерцовата честота. Масово вървят само на 2,4GHz.

Съветът ми - престани да се опитваш. Или си купи рутер, който ти пуска 802.11ac на 5GHz и се закачай със съвместими с .11ac устройства, или си стой с този рутер на 2.4GHz и кротувай. Така или иначе, 5GHz няма да ти даде никакъв бонус на 802.11n.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Rammkopf написа:

Веднага ти давам отговор на въпроса.

Рутерът ти поддържа само 802.11n стандарт. Този стандарт върви, както на 2.4GHz носеща честота, така и на 5GHz. Тъй като широкоразпространеният стандарт за носеща си остана 2.4GHz (чиповете, филтрите и антените са по-евтини, а и предаването на данни по този протокол е по-надеждно на ниската честота), не всички устройства, които поддържат 802.11n, могат да се закачат, както 2,4-гигахерцовата, така и на 5-гигахерцовата честота. Масово вървят само на 2,4GHz.

Съветът ми - престани да се опитваш. Или си купи рутер, който ти пуска 802.11ac на 5GHz и се закачай със съвместими с .11ac устройства, или си стой с този рутер на 2.4GHz и кротувай. Така или иначе, 5GHz няма да ти даде никакъв бонус на 802.11n.

Поздрави

С последните настройки, за сега нямам проблеми с 5GHz. Половината от закачените устройства поддържат този стандарт и желанието ми бе да разделя трафика. Друг бонус е скоростта 56/30 срещу 22/20 mbps (D/U).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Човече, какви са тези скорости??? С компютъра не вдигаш ли поне 150Mbps? Да не се окаже, че ти е преситен ефирът и комшиите те заглушават? На рутера задал ли си му да разпъне 40-мегахерцов канал? Ако си успял да закачиш 5-гигахерцов .11n, би трябвало без проблеми да удряш максималната скорост (150 или 300 - зависи крайното ти устройство ти с колко чейна е).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...