Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, pepy86 написа:

Моля , аргументирай се относно температурите.  Ако е възможно с конкретен пример.

Мерси.

При еднакви охлажания примерно,кутии и т.н. от какво зависи температурата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво се опитваш да покажеш с предния линк ? Toва ли ви мъчи ? Кажи ми разликата в градусите между два конкурентни модела 9400F vs 3600 каква е при еднакви условия ? Кой от двата е по горещ ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pepy86 написа:

Какво се опитваш да покажеш с предния линк ? Toва ли ви мъчи ? Кажи ми разликата в градусите между два конкурентни модела 9400F vs 3600 каква е при еднакви условия ? Кой от двата е по горещ ?

При равни други условия би трябвало този с по-голяма консумация да е по горещ,а интел напоследък икономисват и премълчават някой факти,или обявяват консумация TDP(по тяхному)при базови честоти,а не максимална.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Слави Маринов написа:

икономисват и премълчават някой факти,или обявяват консумация TDP(по тяхному

Не съм спорил по тази тема.

За температурите не мога да се съглася. Поне от това което съм видял с очите си. Имал съм не веднъж възможността да ги сравня. Не само тези модели които споменах, а голяма част от всичко налично към момента на пазара.  При интел става сериозно положението именно след овърклок. Но при АМД имат модели , които са ужасно горещи дори на сток.

Съжалявам , ако някой се е засегнал с моите постове , но това виждам , това споделям.  Спирам , че очаквано разводнихме темата.

Лека вечер на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, pepy86 написа:

Съжалявам , ако някой се е засегнал с моите постове , но това виждам , това споделям. 

Не става въпрос за това ,разбира се, и не са лични тук нещата,по-скоро е важно максимално да се доближим до истината,със сигурност обаче ти имаш несравнимо повече опит,досег и си експериментирал от мен с всякакъв хардуер,така че сигурно ти си правият относно температури,обаче остават и много други факти и минуси,който към този момент не са в полза на интел.........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Tommygun написа:

Оставете пък вие човека, негови са си парите да си ги харчи както иска.

Не че има логична причина за избора му, но и това ще му върши работа. Явно не иска най-доброто за парите си а просто си е избрал продукта и му трябва помощ за останалите работи. 9600К не е никак лош процесор и ако успее да го клокне и да го охлади ще постигне и целта си. На по-висока цена отколкото с един 3600 примерно, но той си знае. Има хора карат БМВ има и такива които карат Мерцедес...

Thats IT! А дали е логична причината, това е по-скоро субективно. Нито ще обедиш тоя къде кара БМВ да си купи Мерцедес, нито обратното, така че...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, No Pain, No Gain написа:

Предложи ми захраване тогава което смятащ че е достъчно добро и ще свърши работа. Относно кутията, да и на мен ми хареса доста. :)

Златни 500w ще ти свършат работа Seasonic Core GM 500W SSR-500LM CORE-GM-500

Понеже едва ли ще ми повярваш ти предлагам и варианта 650w Seasonic Core GM 650W SSR-650LM CORE-GM-650

Това не означава че не трябва да вземаш RM-a , страхотно захранване е просто ти казвам че има по-евтина алтернатива. Ако имам възможност и аз ще взема много висок клас захранване но не защото няма да се справи по-евтиното което предлагам а за личен кеф .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Can Oa написа:

Златни 500w ще ти свършат работа Seasonic Core GM 500W SSR-500LM CORE-GM-500

Понеже едва ли ще ми повярваш ти предлагам и варианта 650w Seasonic Core GM 650W SSR-650LM CORE-GM-650

Това не означава че не трябва да вземаш RM-a , страхотно захранване е просто ти казвам че има по-евтина алтернатива. Ако имам възможност и аз ще взема много висок клас захранване но не защото няма да се справи по-евтиното което предлагам а за личен кеф .

Защо да не ти повярвам, като тази конфигурация надали да мине 350-400W, но просто си мислех да имам малко повече езерв за всеки случей тъй като нищо не се знае какво ще ми хрумне. А относно това че съм избрал точно Corsair RM, причината е защото е fully modular. Все пак мерси за предложението като по-ефтин вариант въобще не го изклчвам.

Като цялото може би темата е приклчена, видяло се е че повечето вместо да се опитат поне да помогнат, само могат да философстват, ама то с тая карантина като няма кво друго да правят, тей ще да е. Все пак имаше и добри полезни коментари, благодаря ви. Теамата може да се заключва или там каквото се прави. :) Лека вечер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, No Pain, No Gain написа:

Защо да не ти повярвам, като тази конфигурация надали да мине 350-400W, но просто си мислех да имам малко повече езерв за всеки случей тъй като нищо не се знае какво ще ми хрумне. А относно това че съм избрал точно Corsair RM, причината е защото е fully modular. Все пак мерси за предложението като по-ефтин вариант въобще не го изклчвам.

Като цялото може би темата е приклчена, видяло се е че повечето вместо да се опитат поне да помогнат, само могат да философстват, ама то с тая карантина като няма кво друго да правят, тей ще да е. Все пак имаше и добри полезни коментари, благодаря ви. Теамата може да се заключва или там каквото се прави. :) Лека вечер

Ако разхода за пълен модул ще се отрази на избора на дъно и ще се вземе бюджетно то по-добре си вземи полу-модулно и хубаво дъно.

Лека вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари а и по-малко се взима 850W не че има смисъл но ако ще се дават над 200 лева...

В Емаг редовно се пуска на промоция и за под 200 лв. - https://www.emag.bg/zahranvasht-blok-riotoro-enigma-g2-850w-modulen-80-plus-gold-pr-gp0850-fmg2-eu/pd/DGYYK8BBM/

А ако не си наясно какво има под капака ето инфо; https://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/riotoro-enigma-850w-g2-power-supply-review/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

pepy86 и Jorge - трия ви глупостите и ако не си охладите страстите, аз ще ви ги охладя.
Тук не е място (то всъщност никъде не е, ако трябва да съм точен) да си мерите каквото и да е.
Дръжте се като мъже, уважавайте се и мисля ще си бъдете много полезни един на друг и на хората наоколо повече с това държание, отколкото с детински простотии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@algor Какви глупости триеш ? Този комплексар Jorge не спира да ме обижда. Колко пъти трябва да го докладвам за да се сетите да вземете мерки? Толкова ли ви е страх от него ?  Накрая ще взема аз мерки , такива каквито ще го превъзпитат до живот. Вземете си влезте най накрая в ролята и спрете това безумие.  Заради този завистлив неграмотник колко кадърни потребителя избягаха вече от форума? Нито разбира от хардуер , нито поведението му е нормално. Още по ненормално е вашето мълчание и бездействие. С триене на постове не решавате нищо . Това е поредния случай на безобразно поведение от негова страна. И тук не говоря само за мен ,  а за обиди които системно отправя и срещу други потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....AMD няма да взема!....

на 26.04.2020 г. в 22:04, No Pain, No Gain написа:

Привет,

Търся малко помощ и насоки относно сглабянето на ново PC. За сега съм намислл да зимам по няколко части на месец така че до 2-3 месеца да съм събрал всичко нужно да го сглобя. 

След като не ти е спешно, изчакай 10-та серия на Интел, за да видим как е. Ще е след 1-ви юни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, rvp написа:

След като не ти е спешно, изчакай 10-та серия на Интел, за да видим как е. Ще е след 1-ви юни.

Ми то от пета серия си е все така..........преоблякъл се Илия и пак в тия,хард.дупки се явяват по-често отколкото нещо ново при тях:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Независимо от тех. процеса прираста в производителността при 8-мо и 9-то поколение е задоволителен спрямо 6-то и 7-мо.  Отделно добавяме  факта , че повечето игри са оптимизирани именно за интел . Въпросните уязвимости или така наречени  ''дупки в сигурността'', които не спирате да дъвчете постоянно, не указаха изобщо това влияние върху производителността , което много АМД фенове искаха. В началото се афишираше, че се очаква спад на производителността до 30% и други тем подобни глупости. Има достатъчно материал в нета и тестове , които показват че /след фиксовете по ОС и Биоси /само в една малка част  от проведените тестове има по-сериозен спад в производителността в рамките на 7-8%. В повечето тестове се забелязват загуби от 1 до 3-5% .  Дори и след въпросните ''корекции'' в производителността , от които вече минаха цели 2 години , не виждам с какво АМД успя при zen и zen+ да настигне или изпревари интел. Едва при zen2 видяхме някакво по прилично раздвижване.  Като сме почнали да говорим за недостатъци нека споменем сега и тези на АМД. На всеки му е ясно с какви проблеми се бореха ''червените'' с излизане на първите zen процесори. Калпавия контролер на паметта и омазаните биоси изкараха от нерви всички в продължение на повече от година. Афишират ми System Memory Specification - 2667MHz при zen и 2933Мхц при zen+ и накрая се оказа , че една голяма част от паметите на пазара не могат запалят на повече 2400Мхц / ако изобщо бяха съвместими / . Това до такава степен спъваше процесора /в комбинацията с ниския сингъл кор перформънс/, че имаше моменти, в които човек се чуди как така един 4-ри ядрен 6600K дори без клок смазва райзен 1700 в 90% от гейм. заглавията. Някъде след 1-1,5г. след излизане на ryzen , нещата едва тогава започнаха да си идват леко по леко на мястото. Паметите /поне повечето/ почнаха да палят дори на XMP без да е необходимо да настройваш от биоса ръчно тайминги , SOC волтаж и т.н.  И въпреки всичко, дори 3 години след излизането на първите Ryzen процесори , все още се срещат проблеми по съвместимостта или клока на РАМ паметите , особено пък при използването на 4-плочки. За ZEN2 нещата вече изглеждат  съвсем различно. Проблемите с паметите са сведени почти до нула. Но независимо от 7нм тех. процес , температурите при тях на пук на вашите очаквания не са добри. Не случайно дадох за пример процесор от калибъра на 9400/F и стоков 9600К . Градусите по нищо не се различават от конкурентните им 3600/3600Х. Дори 8400,8500,9400,9400F,9500 са една идея по хладни, а на практика буустват на сходна честота. Ако говорим изцяло за гейминг , един 9400F по нищо не отстъпва на райзен 3600Х в 90+% от заглавията , на които съм имал възможност да ги тествам. Дори в не малка част има и леко предимство. Но да кажем тук говорим отново за стар game engine или оптимизации.  Възможността за овърклок при всички zen процесори изобщо не искам да я коментирам, особено на фона на възможностите на всички отключени интел ''К''-серия процесори.  АМД има едно предимство и това за мен е цената , което ги прави далеч по-достъпни за масовия потребител.  С новото поколение и забоксуването на интел на тоя 14нм процес , /дори и аз/ съм убеден , че нещата ще се обърнат в полза на АМД. Аз лично не очаквам нищо от новите интел comet lake  процесори. Не и за цената , на която ще се предлагат. Ако не направят някакво значително подобрение при 10нм процесори , които очаквам с голям интерес , проблемите ще се задълбочат още повече при тях . Всичко това обаче ще стане ясно в близко бъдеще . Живи и здрави да сме , ще видим.    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е в началото на всяка нова технология да има проблеми, все пак интел не са предложили още такава, за да видим при тях как ще са нещата. А относно игрите, където се правят най-много сравнения, това е нормално - все още са малко тези, които са оптимизирани да ползват много ядра, особено преди 3 години, когато излизаха първите  Ryzen процесори, 4 ядра на висока честота бяха предостатъчни за всяка игра, така че е нормално да са "смазвали" първите Ryzen  процесори - на тях силата им беше в многонишковите задачи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, като цяло анализа ти е правилен, макар и с леко синкав отенък. Ако погледнем през червените очила може и доста по-позитивно да се представи. Например при първите две генерации Райзън, предимството на Интел вече беше само от по-високата честота, а разликите в игрите със съответна графична карта бяха пренебрежими. Да не забравяме че ревютата както и ти тествате с топ карта, която по принцип не се комплектова с 9400 или 1600 процесор. При булдозера нещата бяха доста по-кофти дори и със слаби карти. Контролера на паметта е нормално да е така ,след като 99% от паметите на пазара бяха напаснати по спецификации за Интел. НЕ съм чул още FlareX да не ще да запали или някоя подобна памет тествана за Райзън. Ако трябва да съм честен с моя 1600 дори и след толкова време паметите ми правят номера и се налага тренинг понякога за 3466. Това дори и на топ дъното ми. Надявам се при ъпгрейда да изчезнат тези проблеми като ми се наложи. Колкото до игрите , същата работа. Много години стагнация и оптимизирани енджини за малко ядра с висока честота, нищо невероятно. Мисля обаче ,че можем да се съгласим, че Зен 2 бие по IPC предложенията на Интел и предимството когато го има все още е само от по-висок клок. Което автоматично вади заключените Интели от дискусията. Да не забравяме за температурите и разхода, че все пак аналогични по цена процесори на АМД предлагат поне 2 пъти повече нишки и въпреки това не са никакъв проблем за охлаждане дори и без топ охладител. Нещо което не може да се каже за отключените Интели. Като цяло нещата вече са изравнени с леки нюанси, но посоката не е много розова за Интел. И като гледам тенденцията не отива в тяхна полза. И това може да е каже от синя гледна точка, че "Чак след 3 години" или от червена "Само след 3 години" успяха да разрушат монопол граден десителетие...и то не винаги с честни средства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приемам напълно вашите мнения по темата. Относно синкавия отенък , Томи не забравяй , че аз съм почитател на АМД. От както излязоха булдозерите задължително или основната или 2-та ми конфигурация винаги е била с АМД процесор. Единствената причина да реагирам по този начин е факта,  че се престарават доста с оплюването на интел по форумите. Повечето потребители чули не дочули повтарят като развалена радио точка едни и същи неща , без дори да си направят труда да проверят достоверността на информацията и това колко е актуална към момента.  Вярвай ми дразнят ме от интел брутално с тези нови платформи , дъна и безбожните им цени. Но поне за момента никой не може да ме убеди , че райзен е по-добрия процесор и е без алтернатива от страна на интел.  През моите очи, с излизането на zen2 нещата вече са на кантар. С новия райзен и забавянето на 10нм процесор на интел , в края на тази година нещата ще се променят в полза на АМД със сигурност. Убеден съм в това. Тук няма две мнения.  

В последните дни имах малко повече време и успях да пусна някой друг тест с карта от по-нисък клас като MSI Gaming RX480 - 8GB.

Под ръка ми бяха процесорите i5-8400 ; i5-7500, r5 2600, ryzen 1700 (3.8GHz OC), g4560 и i5-7600K(4.5GHz OC).

Тествах ги с еднакви памети /на 3000Мхц 2х8ГБ/ на няколко що годе актуални заглавия.

Ще кача част от резултатите с цел да се види след въпросните ''дупки'' какво точно е положението и как се справят предимно 4-ри ядрените интели към момента:

Assassi's creed origins:

i5-7500 vs r5 2600 vs g4560 vs i5-7600K 4.5Ghz vs  i5-8400 vs r7 1700 3.8Ghz 

Shadow of The Tomb raider:

r7 1700 3.8Ghz vs i5-8400 vs i5-7600K 4.5Ghz vs g4560 vs i5-7500 vs r5 2600

FAR CRY 5

r7 1700 3.8Ghz vs i5-8400 vs  i5-7600K 4.5Ghz vs  g4560 vs i5-7500 vs r5 2600

World of Tanks

r7 1700 3.8Ghz vs i5-8400 vs i5-7600K 4.5Ghz vs g4560 vs i5-7500 vs r5 2600

Мога да добавя и AC Одисей , но там на Ултра настройки разликите между въпросните процесори е не повече от 1-2fps.  Просто картата идва твърде слаба и е безполезно сравнението . При другите игри от far cry поредицата , положението е сходно като при 5-цата , за това не качвам резултатите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разглобил съм си клавиатурата да я чистя че имаше ядене за 2 немски полка под копчетата, но от бързия поглед на картинките виждам, че с тази карта разликите са пренебрежими. Ако пуснеш и 2600 примерно на 4-4,2 и виждаме точно обезсмислянето на заключение интели. И тук говорим за игри, конкретно почти само стари(разбирай от преди райзън да се наложи като нещо на пазара) или Интел приятелски като Фар Край и танковете. Ако пуснеш одисея но с голямата си карта и мисля, че много ясно ще се види накъде духа вятъра. Но след като си изпилил 7600К изпили и 2600 и тогава сравнявай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i5-7600K го клокнах на 4.5Гхц при 1.31V. Не мисля , че е изпържен. Клокнах за сметка на това райзен 7 1700 на 3.8Гхц. /макса му беше 3.9Гхц/ . 2600 нарочно го оставих на сток за да се сравни с дъртия и5-7500 - 4/4 процесор както и с конкурентния му i5-8400. Не забравяй , че 2600/стоков/ и 8400 буустват с еднаква честота при гейминг - 3.8Гхц.   По скоро излиза, че 4/4 процесор обезсмисля ъпгрейд към zen+ , ako говорим само за гейминг. Изобщо не коментирам многонишкова производителност . 

както споменах , тествал съм и Одисея:

r5 2600   vs i5-7500  vs  r7 1700 3.8Ghz  vs  ryzen 5 1600 - 3.8Ghz - RAM на 2800Мхц  vs  i5-8400  vs  g4560  vs  ryzen 5 2600X

Тестовете са на FHD - Ultra high настройки. Самия бенчмарк е до голяма степен зависим и от времето по време на бенча. Тези 1-2fps разлика идват именно от това дали е слънчево , облачно или вали по време на теста . При всички случаи , с карта от тоя клас /при това на сток/ , положението е такова.  Нямам възможност да ги тествам с настоящата карта. Първо , че е доста трудоемко и нямам физическата възможност , второ част от тези процесори вече не са при мен и всичко се обезсмисля.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване