Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с телефона или по-точно с хотспота му. Не мога да го използвам, нито вградения, нито допълнителни външни приложения. Включвам го, задавам мрежа, парола, всичко, след това, обаче, тази мрежа е невидима за нито едно друго устройство. Реално все едно не работи. Дали проблемът е от телефона или от мобилния оператор(Виваком). Дали ще помогне ресет или да го връщам, докато е гаранционен? Всякаква информация би ми била полезна. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като направиш хотспот мрежата вижда ли се като икона в телефона? Някъде има ли опцията мрежата да е видима или скрита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се горе вляво, че хотспота е включен. Прикачвам и скрийншот. Не виждам опция за видима или скрита мрежа, рових навсякъде по настройките. 

Screenshot_20200427_223233_com.android.settings.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хубаво де, и като дадеш на някое устройство да се свърже какво дава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създадената мрежа не е видима за никое друго устройство, там е проблема. Или аз не знам как да го направя. Но съм опитвал и ръчно да я намеря на лаптоп например и не става. Пробвах и с външно приложение като Portable WIFI Hotspot, но тогава ми пише нещо от сорта на Setup Failed и пак доникъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, MaticPK написа:

Създадената мрежа не е видима за никое друго устройство, там е проблема. Или аз не знам как да го направя. Но съм опитвал и ръчно да я намеря на лаптоп например и не става. Пробвах и с външно приложение като Portable WIFI Hotspot, но тогава ми пише нещо от сорта на Setup Failed и пак доникъде.

Ресет до заводки настройки ( ако имаш ценна информация я прехвърляш на компютър или да SD карта) и пробваш пак. Ако не става правиш рекламация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това само през мобилния нет ли се случва ,пробвал ли си да свържеш към wi-fi  и да раздаваш НЕ през hotspot ,пробвал ли си през USB  тетъринг ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ивайло Димов написа:

Това само през мобилния нет ли се случва ,пробвал ли си да свържеш към wi-fi  и да раздаваш НЕ през hotspot ,пробвал ли си през USB  тетъринг ?

Бях пробвал преди нещо подобно, но пак не ставаше. Единствения успешен начин да обменям между телефон и компютър беше през usb кабел или bluetooth. Иначе ми се щеше точно мобилния нет да мога да го прехвърлям към лаптоп, но явно ще се наложи да го ресетна, както каза Емил Костов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB тетъринга е точно с кабел бре ........пробвай така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка от допълнителните настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз очевидно малко не ги разбирам нещата, но сега като се вързах към лаптопа с usb кабела ми даваше само опции прехвърляне на файлове, прехвърляне на снимки или зареждане. Илезеле ми да инсталирам на двете устройства едно приложение Hi Suite и да ги канектна, направих го, но не стана това, което искам :D Ще ме извинявате за невежеството

Така значи georgiev ми е wifi мрежата на лаптопа, към която не съм свързан в момента. Това значи ли че network ми е мрежата от телефона, която съм споделил с usb тетъринг и съм свързан към нея?

image.png.2747708a02d94198c84d0e11ef30c4a0.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

how enable usb tethering any android phone

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, MaticPK написа:

Значи аз очевидно малко не ги разбирам нещата, но сега като се вързах към лаптопа с usb кабела ми даваше само опции прехвърляне на файлове, прехвърляне на снимки или зареждане. Илезеле ми да инсталирам на двете устройства едно приложение Hi Suite и да ги канектна, направих го, но не стана това, което искам :D Ще ме извинявате за невежеството

Така значи georgiev ми е wifi мрежата на лаптопа, към която не съм свързан в момента. Това значи ли че network ми е мрежата от телефона, която съм споделил с usb тетъринг и съм свързан към нея?

Ти сега последно tethering или hotspot искаш? Какво стана със снимка на настройките?

Файлове можеш да прехвърляш и през wifi direct, както и ако двете устройства са в една и съща мрежа, има приложения за wifi прехвърляне на файлове.

Например:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorer&hl=bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Raze написа:

Ти сега последно tethering или hotspot искаш? Какво стана със снимка на настройките?

Файлове можеш да прехвърляш и през wifi direct, както и ако двете устройства са в една и съща мрежа, има приложения за wifi прехвърляне на файлове.

Например:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorer&hl=bg

Аз попринцип искам хотспот, но нещо не ми връзва. Иначе мисля, че с тетъринг-а се справих. Както показвам на горната снимка - мрежата georgiev ми е wi fi мрежата към лаптопа. вижда се,че не съм свързан към нея, а към мрежа network. Предполагам, че това е мобилния ми нет през тетъринг. Сега свалям торент от нея, за да видя дали потреблението на мобилните ми данни ще се повиши значително. Иначе не разбирам каква снимка на настройките трябва да изпратя :( 
Не ми е за прехвърляне на файлове, а за споделяне на нет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...