Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Картата е копала 4 месеца през зимния период 

модела на картата SAPPHIRE Radeon RX 580 8GB Nitro+

Интересува ме дали това захранване ще я захрани понеже картата е с1 х8пина + 1х6пина

ето модела на захранването zalman 700w - zm 700-leii   

Още не съм я закупил накарах  потребителя да ми направи тест на картата 

той ми пусна един на Unigine Heaven 

пуска я за 200 лева ето линк лъм клипчето  - https://wetransfer.com/downloads/ead6711d79769efcd55008b132e1179020200427121523/2e3909

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/zalman/zm700-leii-700w-p341461380/#opisanie

чети Конектори : Line Type/ PCI-Express Connector (6+2)  това имаш

трябват ти 8+6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.jarcomputers.com/Zalman-ZM700-LEII_prodold_PWRPCZALMANZM700LEII.html?ref=prod

Цитат

Конектори: 4 x PCI-E (6+2 Pin), 1 x 20+4 pin ATX, 1 x CPU 4+4 Pin, 3 x 4 Pin Molex, 6 x 5 Pin SATA

Най-добре си виж захранването, за да е 100% сигурно, но принципно, ако имаш 4 такива конектора, ще стане без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според сайта на производителя и това видео имаш 4бр. по 8pin pcie кабела за захранване на видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя нещо са премахнали връзката...

https://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=7

А през самия сайт го намира: https://www.zalman.com/EN/Product/ProductDetail.do#none

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отворих кутията 

и направих клип вижте какво има 

там обеснявам и на потребителя и той иска да помогне дано да стане

https://we.tl/t-S5yXFGW1ai

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк: ZM700 LEII

Просто напишете в търсачката на сайта  ZM700-LEII и ще ви препрати към захранването .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видяхте ли клипчетата  които направих те се теглят и не са големи по 2 мин са

там показвам конекторите интересува ме дали захранването ще стане  да не ми изгори захранващия блок или някой друг компонент

Все пак картата си е зверче 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да гледаме клипове? Щом има конектори, значи ще стане. Захранването е достатъчно за тази видеокарта, стига да не е повредено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Какво да гледаме клипове? Щом има конектори, значи ще стане. Захранването е достатъчно за тази видеокарта, стига да не е повредено.

а как да разбера дали не е повредено  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не ти мирише на изгоряло и компютърът не се рестартира когато му кефне, значи е разумно да предположиш, че захранването е здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване ще стане със сигурност, аз съм с RX 570, която е с 10-20 вата по-малко и захранване chieftec 400 вата без никакви сертификати. Година и половина няма никакъви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.cnet.com/products/sapphire-nitro-plus-rx-580-graphics-card-radeon-rx-580-8-gb/

Иска се 500 ватово захранване. По-новите карти не са чак толкова лакоми както беше преди 5-6 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много благодаря на всички поръчах я очаквам утре да ми я доставят

радвам се че ви има живи и здрави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със същата карта съм.Купих я за 190лв преди няколко месеца.

Захранване то ми е GX 550W - Cooler Master на 5-6 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Станааааааааааааааааааааа

малко теснотия но бачка само незнам после как да я махна пича каза първо от чопа после дърпам а аз чоп не виждам :D

klz1588149720i.jpg

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=klz1588149720i.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу в слота, където влиза картата, накрая има чоп, който се натиска или шейна, която се дърпа. Виж си упътването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

raze имам още един проблем сложих драйвъра на видео картата но сега няма звук през logitech z906

реално има звук но само през тв монитора а инсталирах https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

сус предишната карта на на Nvidia 1050 си ги имаше всичките драйвъри

bwy1588152066o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си звука през кое устройство да излиза, на картинката не се виждат всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито за картата!

Само една забележка: на снимката кабелите са, като разпръснати спагети. Липсва cable managment (подреждане на кабелите).

Като ги хванеш и групираш със черни свински опашки ще имаш по-добър въздушен поток и прегледност в кутията.

Играчка е, но не е свързано с много средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от Angel Palchev
      Здравейте!Когато включа компютърът всичко се включва спу фена,захранването и харда.Процесора има вградено видео ядро,но имам и видеокарта.Тя е Гт430,но както и другите части и тя работи и се върти вентилатора.Включвам монитора във всички портове и на видеокартата и на дъното,но не става.Пробвах и с други монитори и с телевизора ми,но пак не става.Ще съм ви благодарен,ако можем да намерим решение заедно.
    • от n.mihaylov1996
      Здравейте! Имам следния проблем реших да си поръчам ново PC, след като му инсталирах Windows 10, пуснах Benchmark valley и винаги когато стигне до теста на GPU-то и компютъра се изключва и немога да го включа веднага. Съмнява ме захранването, но искам да чуя и вашето мнение. 
      Motherboard:ASROCK B450M-HDV AM4
      CPU:AMD Ryzen 5 1600 (3,2GHz)
      GPU:Gigabyte RX-580 4GB
      RAM:2X4G DDR4 2666 KINGSTON HYPEX
      PSU:Makki PSU ATX-500W MAKKI-ATX-500-B-PCIE

• от transcend92
      Здравейте  искам да си закупя Fortnite Save the world - Standart Edition 

Ако е възможно  да бъде пратен кода по доставчик защото си патих с един където му пратих парите а той нищо не ми даде
      със доставчик ще е по сигурно .
      Моля всички които имат възможност да ми пишат на лично желая само сериозни хора 
      ако може да е и някой доверен модератор готов съм да заплатя за направената услуга .
      Просто си оставете номера за да се свържа с вас за точните кординати .
      Весели празници да сте живи и здрави
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Дарение

• Добави ново...