Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте
имам следното питане
Днес по погрешка посетих интернет страница с вируси от мобилния си телефон.  - http://www.lidl-bg.cloud/?vПо-късно разбрах че това е фишинг страница - събира лични данни. Тъй като никъде нямаше поле за попълване на данни, предполагам, че тегли файлове от телефона.
Възможно ли е (тъй като на телефона си измежду многото лични снимки имам и някои документи) ако са изтекли тези важни снимки във въпросната "фишинг" страница впоследствие да се окажа с бърз кредит? Чувам, че можело да се тегли бърз кредит само с ЕГН и данните от личната карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе малко трудничко някой ще ти издърпа каквото и да е само като му отвориш сайта, не знам къде изобщо ги научавате тия глупости, но на над 90% не са верни.
Ся има изключения по някои въпроси но фермани не ми се пишат.
По-важното е да не се филмираш, а с бърз кредит можеш да се окажеш и без да ти изтича нищо от телефона. :)

П.П.
В тоя раздел се пише само ако ти трябва помощ от отдела за борба с гадините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента пробвам да заредя сайта и не се зарежда. Трябва да въведеш данни, за да ти ги откраднат. Просто така няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нищо не си качвал там, няма как да ти изтеглят данните. Изчисти кеша на браузъра и виж дали не е сложена някоя страница в първоначално зареждане на браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не може да изтеглиш бърз кредит по този начин успокой се. И къде в телефона имаш ЕГН???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че нищо не е сложено на първоначално зареждане. По рано днес посетих въпросния сайт и отговорих на 4-5 въпроса - отктде пазаруваш, имаш ли 18, би ли препоръчал Lidl na приятелите си и т.н.

Не знам дали с отговора на някой от тези въпроси не съм разрешил да ми дърпа данните. Иначе какъв според вас би бил смисъла на цялтоо това нещо?

Бях го посетил го от вайбър и го отвори без проблем. Сега се пробвах да го отворя на компа, но антивирусната се задейства

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, имах фотографирани свои документи с личните ми данни - ЕГН, номер на лична карта и т.н.

Та затова си мислех че въпросният сайт ми ъплоудва данните след което ги преглеждат - иначе просто не виждам какъв е смисъла на всичко това. На този сайт попълваш нещо като кратка анкета с да и не, но предположих, че вместо да отговаряш на тези въпроси, може би с тези бутони разрешаваш да ти тегли файловете, възможно ли е да е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си въвеждал акаунти, пароли - няма проблеми. Ако си - влез в съответния акаунт и си смени паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, vilkos написа:

Днес по погрешка посетих интернет страница с вируси от мобилния си телефон.

Това е фейк адрес за раздаване по 500лв от Лидл. Има си и съобщение по въпроса на страницата на Лидл.
https://www.google.bg/search?q=лидл+500лв

Цитат

фалшива Лидл промоция за раздаването на подаръчна карта от 500 лв. във връзка с извънредната ситуация в страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи от всичко написано до тук, излиза че единствените рискове са откраднати пароли за акаунти, мейли, facebook и т.н. така ли?

Няма опасност от изтеглени файлове OT телефона ми КЪМ въпросната страница, която е с окончание  "cloud" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ти откраднат пароли и акаунти, освен ако не си ги въвеждал в този сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам причина да въвеждам паролите си за каквото и да било на въпросния сайт. Никой там не те пита такива неща. Там се отговаря на няколко малоумни въпроса от сорта на:

откъде пазаруваш, имаш ли 18, би ли препоръчал Lidl na приятелите си и т.н. Никъде не се попълват имена, адрес, ЕГН и т.н.

Значи от всичко прочетено до тук, аз разбирам че няма  от какво да се притеснявам - нито са ми взели файловете, нито са ми откраднали паролите.

Добре - обаче кое тогава изобщо в този сайт го прави вирусен, за какво са го направили неговите създатели - само да си правят майтап с хората ли. Какво изобщо извличат като данни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...