Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dream3dprint

Проблем с флашка. Андроид не я разпознава

Препоръчан отговор

Здравейте. Купих си нова флашка кингстън 64 гб datatraveller с накрайници usb 3.1 и usb type-c. Като сложа флашката на телефона през usb-c ми изписва, че не разпознава форматите exfat и ntfs. Пробвах да я форматирам  на fat32 но пак не ще. Дава ми само опции за форматиране с ntfs и exfat. Андроида ми е 6-та версия, телефона е Meizu pro 6 plus. Някакви идеи как може да тръгне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това намерих в нета като инфо - Interestingly Windows won’t format SD cards bigger than 32GB using FAT32. However it is possible using third party tools. If you try to format a 64GB (or larger) USB flash drive or SD card under Windows you will have to choose between NTFS and exFAT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата mini tool partition wizard free  там има емнайесехиляди възможности са форматиране на секви носители

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да я форматирам на фат32 през cmd, но след това уина не я разпозна и ми поиска да я преформатирам на exfat отново. Ще пробвам с тази програма mini tool

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fat32 може да работи само с флашки и файлове с големина до 4гб. Твоята флашка е по-голяма и за това Windows ти я форматира в exfat.  И за чий ти е флашка и андроид? Има карти памет за таа работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахме защо не я форматираш през телефона?

преди 4 минути, Eclipse2G написа:

Fat32 може да работи само с флашки и файлове с големина до 4гб. Твоята флашка е по-голяма и за това Windows ти я форматира в exfat.  И за чий ти е флашка и андроид? Има карти памет за таа работа.

Да беше погледнал модела, преди да философстваш: https://www.gsmarena.com/meizu_pro_6_plus-8451.php

Цитат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, Eclipse2G написа:

Fat32 може да работи само с флашки и файлове с големина до 4гб. 4GB

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Raze написа:

Да беше погледнал модела, преди да философстваш: https://www.gsmarena.com/meizu_pro_6_plus-8451.php

Не ме вълнува телефона, просто дадох стандартен отговор. Та чий му е флашка?

преди 18 минути, DarkEdge написа:

По принцип си прав. :P Сигурен съм, че ми схвана идеята. Сигурен съм, че и автора ще разбере, че 4гб, са 4 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Eclipse2G написа:

По принцип си прав

Не по принцип, а по право! Може да ползваш и 128GB флашка с FAT32 файлова система. НО! Не можеш да ползваш файлов по-големи от 4GB.

Да питам - телефонът поддържа ли otg технологията? Ако не я поддържа - забрави за носители на USB порта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддържа OTG. Старата ми флашка е 32 гб и си върви без проблем. Но с 64 гб не ще

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Windows стартирай cmd as admin. В черния прозорец напиши:
diskpart
lis dis
sel dis 1
(ако disk 1 е флашката)
cle
cre par pri
for fs=fat32 qui
exit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.tcplugins_ntfs_ro

1. Инсталираш
2. Мушкаш флашката
3. Закачаш(Като игра с Daemon tools)
4. Теглиш това(То и без друго програмата ще те накара) - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander
5. Voilà

П.П.
Има и версия за без пари, ама ако я искаш на ЛС, че тука не дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай флашката на компютъра в NTFS. Инсталирай на телефона USB OTG HELPER 4.0 for Meizu Pro 6 Plus , и тогава пробвай дали ще се разпознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Нещо смешно ли казах?
Така си закачам флашките и на таблета и на телфона и на всяко друго устройство с андроид, уважаеми. Проблема на тези устройства е че не разпознават NTFS нито FAT32 а това приложение помага точно за това разпознаване.
Понякога нещата стават много лесно ако знаеш как. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, dream3dprint написа:

Поддържа OTG. Старата ми флашка е 32 гб и си върви без проблем. Но с 64 гб не ще

преди 1 час, Raze написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И задай да се ползва като вътрешна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро преносима, вътрешна си има. А и 6 версия на андроид не мисля, че имаше такива екстри.

преди 1 час, Eclipse2G написа:

Не ме вълнува телефона, просто дадох стандартен отговор. Та чий му е флашка?

Това не е стандартен, а некомпетентен отговор, много телефони не поддържат  карта памет и USB е един удобен начин да се прехвърля информация, особено когато нямаш наблизо компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, dream3dprint написа:

Не знам как да я форматирам през тела

Абе не се занимавай с глупости, дал съм ти приложение и начин на употреба, пробвано е и работи безотказно, по-лесно от това не знам накъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

По-скоро преносима, вътрешна си има. А и 6 версия на андроид не мисля, че имаше такива екстри.

Това не е стандартен, а некомпетентен отговор, много телефони не поддържат  карта памет и USB е един удобен начин да се прехвърля информация, особено когато нямаш наблизо компютър.

Виж са, мой човек... за първи път чета, някой да ползва флашка когато не му стига паметта в телефона. Вдеваш ли? Второ: обема на паметта на телефона се избира според това какво качваш.. Ако няма слот за карта памет, то тогава да се е насочил към друг модел.  Моя iPhone е с 64 ГБ и са ми  предостатъчни. Освен това имам и облак ако видя евентуално зор. Автора не казва с колко памет му е телефона, а е трябвало да гледа преди да купи.

PS: Сега разрових в нета и прочетох, че телефона трябва да поддържа  USB On-The-Go, и съответния OTG кабел, а проверка се прави с приложението OTG. Айде автора да провери първо, та после да пишем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...