Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hitsatou

Интернет доставчик за с. Юнаците до Пазарджик(мобилен?)

Препоръчан отговор

става дума за с.Юнаците,някой има ли някакво мнение за изброените интернети по-долу? Може ли също така да ми кажете дали има някаква опция с мобилен интернет, някаква чиния ли да се сложи, мобилен интернет ли, не знам... едно време си пусках през телефона интернет и ловех на лаптопа и беше по-стабилен от кабелния ми ... но проблема е че смених къде живея и вече нямам хубава връзка през телефона както преди...

трябва ми достатъчно добър интернет да гледам спокойно онлайн стриймове на поне 720p и да си играя комп. игри без прекъсвания на всеки 30сек...

В момента съм на един от единствените три интернет доставчика с кабелен интернет в селото до колкото знам

1-Телекабел всички ми казват че били мн. зле с поддръжка и никой не е доволен,

2-Киберком не им стигали кабелите до къщата ми

3- сегашният ми интернет който прекъсва мн. често(даже не знам как му е името на фирмата) и не мога да гледам онлайн стриймове или каквото и да е било без прекъсване за 1сек през 30сек, понякога даже е мн. по-зле и е нетърпимо ако ми трябва стабилна връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

През никоя мобилна мрежа няма как да гледаш онлайн стриймове. Мобилната връзка не е гарантирана и зависи от доста неща. Освен това пакетите са лимитирани. Имаш мегабайти на бърза скорост. След изчерпването минаваш на 256 kb/s, което е нищо.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а някакво мнение поне кой е най-добрия мобилен интернет като вариант? предполагам че зависи от обхвата им при селото... някакви начини да се провери преди да се набутвам?

мобилния ако го ползвам само за игри да кажем, стабилен ли ще е или няма гаранция? игрите знам че не изчерпват много от МБ-тите, стига да не тегля разни големи файлове като филми и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако този мобилен интернет не е неограничен никой лимитиран пакет няма да ти стигне. Знаеш ли колко трафик правиш на ден средно дори и без торенти? Стриймовете да ги гледаш забрави.

Някой във форума беше написал за някаква услуга, но тя пак си е мобилен интернет само, че сим картата не е във смартфон, а във някакъв стационарен рутер. Същата работа си е...

Ще трябва да мрънкаш на някой от доставчиците ви там да си оправят мрежата или поне за вас да няма проблеми... Забрави за мобилен. Няма да ти стигне и за ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат със обстановката във посоченото населено място.

Но ако искаш добър домашен и-нет: Направи проучване дали доставчиците ISP предлагат оптика до краен потребител.

Ако ли не, поразпитай  тук там за отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до колкото знам, в цялото село няма оптика, говорих с доставчика, каза че нищо не можел да направи... което ми се струва доста несериозно и непрофесионално, каза ми да пусна един спийдтест и каза скоростта била добра и това беше... 

преди си карах с мобилен интернет през телефона Hotspot - към лаптопа, цял месец без проблем ми стигаше, но само за онлайн комп. игри го ползвах и някой youtube клип, без да тегля каквото и да е. За съжаление, както вече споменах, телефона не ми хваща така добре сигнала както преди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Hitsatou написа:

до колкото знам, в цялото село няма оптика, говорих с доставчика, каза че нищо не можел да направи... което ми се струва доста несериозно и непрофесионално, каза ми да пусна един спийдтест и каза скоростта била добра и това беше... 

преди си карах с мобилен интернет през телефона Hotspot - към лаптопа, цял месец без проблем ми стигаше, но само за онлайн комп. игри го ползвах и някой youtube клип, без да тегля каквото и да е. За съжаление, както вече споменах, телефона не ми хваща така добре сигнала както преди

И какво да ти каже доставчикът. Няма как да направи инсвестиция от хиляди левове, заради няколко потребителя в селото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми малко с насмешка ми говореше и ми казва че нямало никакви проблеми по мрежата, сменял съм 2-3 рутера, 2 компютъра(да кажеш че нещо ЛАН Картата ми е скапана...) винаги един и същи проблем,  така че да ми каже че всичко е наред и интернета няма проблем... тоест проблема трябва да е в мен, щом няма проблем в интернета... а къде може да има проблем при мен след като съм сменил всичко което е от моя страна - рутер и ЛАН карта(различни компове) даже отидох на друго място на същия доставчик - същият проблем имаше, цялата му мрежа е такава...

всички стриймове ми насичат през някакъв интервал от време, игрите и те постоянно показват че има някакъв проблем с интернета като мигат разни иконки за прекъсване на връзката, нон стоп си мигат, но през да кажем... 30сек има 1сек прекъсване, в някои дни направо ме изхвърля от игрите и спира за по 10-15сек, като в същото време съм и в разговор с приятели(от друга програма-друг сървър) и там не ги чувам... така че не е проблема във тяхните сървъри(където влизам да играя) изцяло си ми спира нета... 

както и да е.... благодаря на всички за помощта, как се трие темата след като вече е ясно на къде отиват работите - трябва да чакам оптика в селото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Hitsatou написа:

еми малко с насмешка ми говореше и ми казва че нямало никакви проблеми по мрежата, сменял съм 2-3 рутера, 2 компютъра(да кажеш че нещо ЛАН Картата ми е скапана...) винаги един и същи проблем,  така че да ми каже че всичко е наред и интернета няма проблем... тоест проблема трябва да е в мен, щом няма проблем в интернета... а къде може да има проблем при мен след като съм сменил всичко което е от моя страна - рутер и ЛАН карта(различни компове) даже отидох на друго място на същия доставчик - същият проблем имаше, цялата му мрежа е такава...

всички стриймове ми насичат през някакъв интервал от време, игрите и те постоянно показват че има някакъв проблем с интернета като мигат разни иконки за прекъсване на връзката, нон стоп си мигат, но през да кажем... 30сек има 1сек прекъсване, в някои дни направо ме изхвърля от игрите и спира за по 10-15сек, като в същото време съм и в разговор с приятели(от друга програма-друг сървър) и там не ги чувам... така че не е проблема във тяхните сървъри(където влизам да играя) изцяло си ми спира нета... 

както и да е.... благодаря на всички за помощта, как се трие темата след като вече е ясно на къде отиват работите - трябва да чакам оптика в селото

Ами накарай го да дойде на адреса и да ти направи демонстрация на услугата с негово оборудване. Да видим дали ще се смее тогава. Колкото до оптика, може и да не я дочакаш. Както ти казах това е голяма инвестиция и дори и най-богатите ISP няма да си го позволят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ice_lion__01 написа:

Някой във форума беше написал за някаква услуга, но тя пак си е мобилен интернет само, че сим картата не е във смартфон, а във някакъв стационарен рутер. Същата работа си е...

Ментел  (а1) ми го предлагаха това миналата година, но трафика на макс скорост пак си беше ограничен, мисля до 50гб 

преди 2 часа, Hitsatou написа:

еми малко с насмешка ми говореше и ми казва че нямало никакви проблеми по мрежата, сменял съм 2-3 рутера, 2 компютъра(да кажеш че нещо ЛАН Картата ми е скапана...) винаги един и същи проблем,  така че да ми каже че всичко е наред и интернета няма проблем...

Прегледай си договора и провери дали получаваш това, за което сте се договорили и за което си плащаш. И ако има разлика между договореното и доставеното си вземаш един адвокат и ще спре с насмешка да ти говори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...