Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно HDMI

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния въпрос.

Прекарах си интернет + телевизия на виваком.

Въпросът ми е мога ли да използвам монитора като телевизор чрез hdmi изход на видео картата ?

Също купих един предходник vga to hdmi, но с него не стана. Изписва input signal out of range.

Видео карта:  Amd radeon HD 5830

Включих HDMI кабела на адаптера във входа на видео картата, но нещо не става работата или поне аз не знам как да го направя като хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази видеокарта няма входове. Ако искаш да изгориш нещо, продължавай с безсмислените опити. Ако ползваш някакъв HD приемник, трябва да го включиш в монитора. За да го ползваш към компютъра, трябва да си купиш някой тв тунер или специална карта за записи от HDMI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към монитора няма как да го включа тъй като няма HDMI. Приемника е на виваком. Huawei STS. Model Qs11.

Днес от jarcomputers ми препоръчаха предходник, който се включва към vga кабела, но явно аз толкова си разбирам, че нищо не става.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да пуснеш 2 сигнала през 1 кабел към монитора. Чудно е, че още не си изгорил нещо. Да беше дал марка и модел на монитора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, sharingz0ne написа:

Към монитора няма как да го включа тъй като няма HDMI. Приемника е на виваком. Huawei STS. Model Qs11.

Днес от jarcomputers ми препоръчаха предходник, който се включва към vga кабела, но явно аз толкова си разбирам, че нищо не става.

Благодаря.

Компютъра ти няма "вход" само изходи с никакъв кабел преходник няма да стане  от бокса на виваком да вкараш сигнал във видео картата и да го изкараш към монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Raze написа:

Няма как да пуснеш 2 сигнала през 1 кабел към монитора. Чудно е, че още не си изгорил нещо. Да беше дал марка и модел на монитора?

HP Elite Dispaly E201

Благодаря за отговорите. Не съм в час с компютрите и за това попитах тук.

От магазина ми казаха, че може да използвам монитора, като телевизор чрез предходника, като го закача за адаптера и за vga кабела. Но явно или аз не съм разбрал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, sharingz0ne написа:

Ами не става нещо. Изписва следното  - input signal out of range да сменя резолюцията на 1600х900, но като го направя си седи същото.

Защото преходника трябва да е  hdmi to vga (HDMI to DVI)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване