Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kd5332

Инсталиране на Android 5.1 на Nokia1320

Препоръчан отговор

здравейте...имам нокиа 1320.след спирането на поддръжката не мога да вляза никъде.

някой може ли да ми помогне да инсталирам андройд 5,1 за да продължа да го използвам.

гледам че руснаците го правят.

благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е остарял, не само софтуерно, но и хардуерно телефон с двуядрен процесор 1гб рам. Едва ли ще работи адекватно със съвременна версия на Андроид, и като цяло не си заслужава цялата разправия. Бил е приличен телефон в далечната 2014, но към днешна дата си е отживелица. Вероятно Андроид версиите от негово време ще вървят нормално, като Андроид 5 "Лолипоп", но и те вече не се поддържат. Ако не се лъжа към този момент най-старата поддържана Андроид ОС е 7-цата, но тя може да се окаже тежка за този хардуер. Малкото вградена памет също би могла да се окаже проблем при опит да се инсталира и ползва съвременен Андроид. 

Има и други нюанси, като факта, че производителите на телефони не могат просто да инсталират дадената ОС на всяко устройство, а им се налага да я оптимизират и адаптират под определения хардуер. В противен случай е възможно да има много бъгове правещи пълноценното ползване на телефона невъзможно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора...и автомобилът ми е 2014 година но нямам проблеми с подръжката..това на шега...свикнал съм със 6инчовият дисплей и по малки апарати ме напрягат...просто попитах дали е възможно.

благодаря за изчерпателният отговор.

и да допълня че всички приложения му работеха безупречно.вайбър уатсъп скайп до като не му набих заводски настройки без да искам.

за 5 години не ми е забивал нито един път/на жена ми самсунга за 1000 лева забива при натоварване през три дена/..

жал ми е да го изхвърля но май ще се наложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам Ви добре. Аз също ползвах дълги години 2013-2017 Windows Phone, но някои приложения спряха да се поддържат за тази ОС, други като Инстаграм си останаха "Бета". Още я пазя старата Лумиа, защото ми е жал да я хвърля. Windows Phone бе добра, добре оптимизирана ОС, но явно не ѝ бе писано да съществува. По онова време Андроид бе лошо оптимизирана ОС, изобщо не ми се искаше да се връщам на нея, след ядове с едно LG, обаче се престраших и взех Nokia 5 от 2017 година с чист Андроид. По онова време излязоха с Андроид 7, след това получиха 8 и 9, и единствения дразнещ софтуерен проблем дойде с първия пакет Андроид 9, явно не бяха го оптимизирали добре и батерията от обичайно, поне 2-3 дни живот изкарваше към ден, или иначе казано автономността на апарата се съкрати кажи речи на половина. На следващия месец обаче дойде актуализация и всичко бе оправено. Не ми се е случвало нито веднъж телефона да забие, че да се стига до принудителен рестарт. Реално Андроид в последните години са дръпнали много и не са вече бъгавата ОС, която бяха на времето. Nokia обещаха 3 години софтуерна поддръжка, която се навърши февруари този месец, обаче с огромна изненада продължавам да получавам софтуерни актуализации и до днес, включително за месец Април получих. Лично аз съм приятно изненадан и от Андроид апаратите на Nokia след 3 години експлоатация на не особено скъп модел, като Nokia 5, а бях скептично настроен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъъъ имам китайски таблет с лолипоп и си бачка идиалну без никви проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.05.2020 г. в 14:06, kd5332 написа:

за 5 години не ми е забивал нито един път

За 5 години колко мислиш е мръднал софтуерът в Windows Phone екосистемата?

на 1.05.2020 г. в 14:06, kd5332 написа:

на жена ми самсунга за 1000 лева забива при натоварване през три дена

Широко понятие, нееднозначно. Отделно, обръщаш на android, където говорим за "една операционна система - безброй устройства". Нещата вървят по съвсем различен начин.

На пазара в момента доминират 6"+ телефони с приятна резолюция. Насочваш се към устройство с Qualcomm чипсет, поне 4GB RAM, колкото ти е кеф ROM и купуваш. Аз лично бих се придържал към Xiaomi или Google, или въобще модел, който е популярен в xda, за да има някакво бъдеще след края на поддръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да...насочил съм се или към новите нокий със андройд или към ксиоми 8...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, kd5332 написа:

да...насочил съм се или към новите нокий със андройд или към ксиоми 8...

Бягай далече от новите нокии ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, halek написа:

Бягай далече от новите нокии ;)

Споделете малко личен опит с тях, какво им има, колко нови нокии ви разочароваха в процесът на експлоатация? Щото аз от опит твърдя, че са отлични телефони. От всичките ми познати притежатели на новите нокии няма един недоволен. Тихновлогърите също се изказват силно позитивно относно Nokia, както български, така и световни, като JerryRigEverything. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...