Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам странен проблем със субтитрите не само на един филм . Изтеглям си филм със субтитри в самата папка използвам BS.Player , когато пусна филма субтитрите тръгват на различен език не знам точно какъв . Предположих че може да е от самия филм и пробвах да изтегля друг филм отново с вградени субтитри , но ми се случи абсолютно същото. При опит да изтегля други субтитри ,които бяха архивирани , вместо на българси те бяха на английски. Наистина не знам къде е проблема ако някой може да ми помогна ще съм благодарна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Kristiana Miludinova написа:

субтитрите тръгват на различен език не знам точно какъв

А сигурно ли е, че субтитрите, които сваляш са на български изобщо? Направени ли са коректни настройки в regional and language options

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, street racer написа:

А сигурно ли е, че субтитрите, които сваляш са на български изобщо? Направени ли са коректни настройки в regional and language options

сигурна съм че са български защото проверих като отворих файла с notepad за да проверя дали са български бяха пък и в коментарите на филма имаше хора които са го гледали т.е проблема не би трябвало да е във филма и за какви корекции става дума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kristiana Miludinova написа:

сигурна съм че са български защото проверих като отворих файла с notepad за да проверя дали са български бяха пък и в коментарите на филма имаше хора които са го гледали т.е проблема не би трябвало да е във филма

Тогава си провери regional and language options и по-точно, какво е зададено в language for non-unicode programs - трябва да Bulgarian

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lupis написа:

+1 за potplayer. Или VLC , ако ти труден за настройка potplayer-a

BS player-a мисля че имаше възможност да сваля автоматично субтитри от и-нет. Разкарай го. Вече не това което беше преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, lupis написа:

а 32 bit или 64 bit да изтегля и има ли значение кое ще изтегля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютърът ти е 64 битов(ОС), ама едва ли не е, може и 64 bit. Иначе при мен не виждам голяма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих  regional and language options и се оказа ,че субтитрите наистина не са на български. Не знам къде съм гледала преди ,ако може да ви помоля за съвед как да си поставя други субтитри в rar формат. Много благодаря за всичко до сега наистина много ми помогна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само една вметка: при инсталирането на програмата Potplayer, някой път инсталира допълнителни програми с нея.

За това гледайте внимателно. Не поставяйте всички отметки по-време на инсталацията. (next, next)

Тя инсталира и собствени кодеци по време на и-цията. И е желателно отметката за кодеците да е поставена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Kristiana Miludinova написа:
преди 1 час, street racer написа:

Тогава си провери regional and language options и по-точно, какво е зададено в language for non-unicode programs - трябва да Bulgarian

Проверих  regional and language options и се оказа ,че субтитрите наистина не са на български. Не знам къде съм гледала преди ,ако може да ви помоля за съвед как да си поставя други субтитри в rar формат. Много благодаря за всичко до сега наистина много ми помогна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за какво ще ги правиш в рар формат? - десен бутон на файла и архивираш.

не знам за пот плеъра,но предполагам всеки си има опция за добавяне ръчно на субтитри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, emil644466 написа:

за какво ще ги правиш в рар формат? - десен бутон на файла и архивираш.

не знам за пот плеъра,но предполагам всеки си има опция за добавяне ръчно на субтитри. 

попринцип не съм много опитна в тегленето на филми със субтитри сигурно си личи от въпросите ми но до колкото знам трябва да разархивирам субтитрите а не съм наясно как 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Mapuku написа:

https://www.win-rar.com/start.html?&L=0

за Разархивиране.

става и за Архивиране де :)

може ли малко инструкции за употреба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само кликаш next next и като се инсталира, хващащ някой рар файл, десен бутон, extract here.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mapuku написа:

само кликаш next next и като се инсталира, хващащ някой рар файл, десен бутон, extract here.

не се получава след като го изтегля го отварям но до там нямам опция да вляза в downloads  където да мога да избера файл за разархивиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://subs.sab.bz/

който и да си харесаш, ще е рар файл. АКО успя да инсталираш winrar вече си имаш разархивираща програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mapuku написа:

http://subs.sab.bz/

който и да си харесаш, ще е рар файл. АКО успя да инсталираш winrar вече си имаш разархивираща програма.

аз вече имам субтитри за разархивиране може би ако ви покажа снимка на това което виждам след като отворя winrar ще ви се изясни какъв ми е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

winrar аз не го отварям даже. десен бутон върху рар файла само.

http://help.synthesisplatform.net/mpc9/region_and_language_settings.htm

- на location и administrative трябва да си България (и на двете)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Winrar програмата е платена.

Ако не ти трябва да архивираш в rar формат, т.е. използваш архиватора основно за разаргивиране на файлове (субтитри например), то

7-zip e твоята програма. При това безплатна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това са снимки на нещата които правя за да пусна филма изтеглих няколко вида субтитри първият файл е този който беше в папката с филма

95258997_2824463107589311_2058633728267124736_n.jpg

95203613_693434244540602_3124420577050230784_n.jpg

95494486_604878473444940_3150796933287641088_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VLC има проблем с настройките си - влизаш и променяш кодировката на надписите трябва да е - Cyrillic Windows 1251.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Tools- настройки- субтитри/екран. Другиятвариант е да не са ти на български регионалните настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...